WWE 2k23 Even Stronger

Podsumowanie NWA EmPowerrr PPV

Michał Sienkiewicz (Michcio)
Newsów: 720

Newspack zawiera wyłącznie wyniki walk i wydarzenia z NWA EmPowerrr PPV!

Gala rozpoczęła się od krótkiego materiału filmowego, stylizowanego na czarno-biały "oldschoolowy", z udziałem May Valentine, reporterki z zaplecza NWA, oraz mistrzów NWA Tag Team Arona Stevensa i Kratosa. Stevens i Kratos mówili, że nie ma mowy, aby ludzie kiedyś zapłacili za PPV, na którym występują tylko kobiety. Z tego płynnie przeszliśmy do wnętrza Chase's Khorassan Ballroom i Joe Galliego rozpoczynającego od odniesienia się do słów Stevensa i Kratosa: "A jednak jesteśmy!".

Wpierw do ringu wyszła Mickie James, jedna z producentek NWA EmPowerrr. Mickie wygłosiła mowę rozpoczynającą pierwsze w historii NWA kobiece PPV. Przy stole komentatorskim zasiedli Joe Galli oraz Velvet Sky.

Pojedynkiem otwierającym galę EmPowerrr było Battle of the Brands, czyli Triple Threat Match pomiędzy reprezentantkami trzech federacji wrestlingowych: Kylie Rae (NWA), Diamante (AEW) oraz Chik Tormenta (AAA). Pojedynek ten wygrała reprezentująca AEW Diamante po wykonaniu Canadian Destroyera na Tormencie i spinowaniu jej.

Kolejnym pojedynkiem było pierwsze starcie w mini-turnieju o pasy NWA Women's Tag Team. Hell on Heels (Renee Michelle & Sahara 7) podjęły The Hex (Allysin Kay & Marti Belle). Kay i Belle wygrały pojedynek i awansowały do finału. Walka zakończyła się po akcji drużynowej The Hex wykonanej na Renee Michelle.

Następnie kolejne dwa kobiece tag teamy weszły do ringu. Freebabes (Jazzy Yang, Hollywood Haley J & Miranda Gordy) oraz Red Velvet i Kilynn King zmierzyły się ze sobą w drugim pojedynku turniejowym. W ringu, po stronie Freebabes, walczyły Jazzy Yang (córka Jimmy'ego Wang Yanga) i Miranda Gordy (córka Terry'ego Gordy, członka The Fabulous Freebirds). Ostatecznie pojedynek wygrały Red Velvet i Kilynn King po tym, jak Kilynn spinowała Jazzy, i przeszły do finału.

Po krótkim wywiadzie z The Hex na zapleczu, do ringu wyszła Gail Kim. Wygłosiła promo wewnątrz ringu, które zostało przerwane przez Taryn Terrell i towarzyszące jej Jennacide i Paolę Blaze. Taryn próbowała wyprosić Gail z ringu i nie zawahała się użyć również przyprowadzonej ze sobą obstawy. Na pomoc przyszła jej... Awesome Kong! Kong poradziła sobie z obstawą Taryn, a następnie wezwała Gail do ringu i wzięła od niej mikrofon. Awesome Kong tą przemową zakończyła swoją ringową karierę. Obie kobiety przytuliły się na środku ringu, gdy fani skandowali: "Thank You Kong!".

Po tym emocjonalnym segmencie, pozostając w temacie Impactu, kolejnym pojedynkiem był ten o tytuł Impact Knockouts. Mistrzyni Deonna Purrazzo zmierzyła się z Meliną. Deonna obroniła pas Impact Knockouts, zmuszając Melinę do odklepania po założeniu Single Leg Boston Crab.

Kolejny pojedynek to finał turnieju o pasy NWA World's Women's Tag Team. Wpierw do ringu wyszła Madusa, która miała wręczyć zwycięskiej drużynie pasy mistrzowskie. Madusa dołączyła do teamu komentatorskiego, a następnie do ringu wyszły Red Velvet i Kilynn King oraz Allysin Kay i Marti Belle. The Hex pokonały Red Velvet i Kilynn King, po akcji drużynowej na Red Velvet, i zostały pierwszymi współczesnymi posiadaczkami pasów drużynowych kobiet NWA. Po walce Madusa wręczyła im pasy mistrzowskie, lecz Red Velvet i Kilynn King nie odpuściły. Reprezentantki AEW powróciły na ring, lecz zamiast konfrontacji, pogratulowały Belle i Kay.Następnie do ringu wyszła reprezentantka AEW, "Legit" Leyla Hirsch. Oczywiście zmierzyła się ona z mistrzynią kobiet NWA Kamille o jej pas mistrzowski. Przed wejściem uczestniczek, przy ringu pojawił się również William Patrick Corgan, właściciel NWA, który przed samym rozpoczęciem starcia pokazał niedawno pozyskany osobiście pas kobiet NWA należący przez dekady do legendy kobiecego wrestlingu, Mildred Burke. Walkę z "loży VIPów" oglądali pozostali członkowie Strictly Business: NWA World Champion Nick Aldis, NWA National Champion Chris Adonis oraz Thom Latimer. Kamille pokonała Leylę Hirsch po wykonaniu na niej Speara i wciąż jest mistrzynią kobiet NWA.

Po zakończeniu walki obu Pań w "loży VIP" zjawił się Trevor Murdoch w celu konfrontacji z mistrzem NWA, z którym już dziś w nocy się zmierzy, stawiając swoją karierę na szali.

Main event to oczywiście NWA Women's Invitational Cup. Pierwsze dwie zawodniczki rozpoczną pojedynek, kolejne będą dołączać co 2 minuty. Pinfall bądź odklepanie oznacza eliminację. Oto kolejność wejść i przez kogo poszczególne Panie były eliminowane:

#1 Chelsea Green (zwyciężczyni)
#2 Kiera Hogan (Masha Slamovich)
#3 Bianca Carelli (Jennacide)
#4 Thunder Kitty (Jennacide)
#5 Jennacide (Masha Slamovich, Chelsea Green & Jamie Senegal)
#6 Lady Frost (Debbie Malenko)
#7 Debbie Malenko (Kiera Hogan)
#8 Jamie Senegal (Masha Slamovich)
#9 Masha Slamovich (Tootie Lynn)
#10 Tootie Lynn (Chelsea Green)

Chelsea Green wygrała NWA Women's Invitational Cup i zmierzy się z Kamille o pas kobiet NWA na NWA 73rd Anniverary dziś w nocy. Gala zakończyła się sceną, w której wszystkie kobiety uczestniczące w EmPowerrr oraz producentki Mickie James, Gail Kim, Jazz oraz Madusa, na stage'u oraz wokół ringu, gratulowały Green zwycięstwa.Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

HoW

UndisputedPolska

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy