Nagłe zmiany w karcie Clash of Champions, podsumowanie gali

Giero
Newsów: 1904

WWE jeszcze przed Clash of Champions poinformowało o zmianach w karcie. Wycofano mistrzynie tag team - Nię Jax i Shaynę Baszler i tym samym ich pojedynek o pasy. Z kolei Bayley zmieniono rywalkę w starciu o SmackDown Women's Championship, z rozpiski usunięto Nikki Cross. Z oświadczenia federacji wynika, że decyzje podyktowane były brakiem zgody medycznej.

Newsy zawierają otwarte spoilery z Clash of Champions.

W Kick-Off Show Cesaro i Nakamura obronili WWE SmackDown Tag Team Championship w walce z Lucha House Party.

Triple Threat Ladder Match o mistrzostwo Interkontynentalne otworzyło główną część karty Clash of Champions. Ostatecznie Sami Zayn ściągnął obydwa pasy, co zakończyło wszelkie wątpliwości i stał się nowym mistrzem. Tym samym oficjalnie to drugi reign dla niego. Przerwał 37-dniowe panowanie Jeffa Hardy'ego. Sam pojedynek stał na dobrym poziomie, mieliśmy kilka efektownych akcji. A zakończenie było mocno nietypowe: najpierw Zayn przypiął ucho Hardy'ego do drabiny kajdankami. Następnie w podobny sposób, tyle że zapinając kajdanki do ręki, zablokował AJ'a Stylesa będącego na drabinie.


Walkę Asuki o Raw Women's Championship przesunięto do karty głównej. Dość szybko rozprawiła się z Zeliną Vegą.


Natomiast Lashley obronił WWE United States Championship w konfrontacji z Apollo Crewsem.


Kontrowersyjny finisz miało kolejne starcie. Street Profits obronili WWE Raw Tag Team Championship w starciu z Angelem Garzą i Andrade. W decydującym momencie sędzia ewidentnie popełnił błąd, Andrade zdołał poderwać łopatki, a arbiter mimo to odliczył do trzech. W trakcie walki urazu doznał Garza. Dla przypomnienia - Street Profits są mistrzami od 5 marca.


Bayley wykorzystała finalny brak rywali i ustaliła Open Challenge o WWE SmackDown Women's Championship. W ostatniej chwili próbowała się wycofać z tej decyzji, ale było już za późno, gdy na arenie pojawiła się... Asuka. Doszło oficjalnie do walki, lecz zakończyła się poprzez DQ po ataku krzesłem autorstwa Bayley. Następnie... to Sasha Banks znienacka zaatakowała mistrzyni SmackDown.


Drew McIntyre obronił WWE Championship w Ambulance Matchu z Randym Ortonem. Można powiedzieć, że cała walka była z motywem powrotu gwiazd, które zemściły się na Ortonie. Najpierw Big Show wykonał na nim Chokeslam, potem Christian zaatakował go na backstage'u, a na koniec Shawn Michaels wymierzył Sweet Chin Music na karetce i zrzucił go. Wszystko sfinalizowała osoba Rica Flaira, który prowadząc pojazd, wywiózł Ortona z areny.
Galę zamknęła walka o WWE Universal Championship. Roman Reigns obronił pas w starciu z Jeyem Uso. Decydujący był moment, gdy Reigns odkopał po Splashu, przy okazji wymierzając rywalowi Low Blow. Potem mocno obijał Jeya, więc na ratunek pojawił się jego brat Jimmy, który rzucił biały ręcznik. Reigns tym samym nadal jest mistrzem, niemal miesiąc. Pas zdobył na Payback.Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy