1000 dni Aldisa, NWA Womens Tag Team powracają, Mickie o Evolution i Empowerrr, Kylie Rae

Michał Sienkiewicz (Michcio)
Newsów: 720

W ubiegłą sobotę, 17 lipca 2021 roku, minęło równo 1000 dni posiadania mistrzostwa NWA World Heavyweight przez Nicka Aldisa. Aldis rozpoczął swój historyczny już title run 21 października 2018 roku, gdy pokonał Cody'ego Rhodesa na NWA 70th Anniversary Show. Niniejszym, Aldis trafia do wąskiego grona zawodników NWA, którzy byli w posiadaniu Ten Pounds of Gold więcej niż 1000 dni. Są to takie nazwiska jak: Lou Thesz (dwa z jego title runów trwały więcej niż 1000 dni; odpowiednio 1941 i 1089 dni), Dory Funk Jr. (1563 dni), Dan Severn (1479 dni) oraz Gene Kiniski (1131 dni).

Mickie James, NWA World Champion Nick Aldis oraz właściciel NWA Billy Corgan ogłosili za pomocą materiału filmowego na Instagramie, iż na NWA Empowerrr oficjalnie powrócą pasy NWA Women's Tag Team. Pierwsze posiadaczki tych tytułów zostaną ukoronowane właśnie na wspomnianym PPV 28 sierpnia. Dla przypomnienia: pasy NWA Women's Tag Team powstały jeszcze przed rokiem 1952 (nie jest jasne, kiedy i gdzie pierwsze posiadaczki tego tytułu, Ella Waldek i Mae Young, go zdobyły) i istniały do 4 kwietnia 1984, gdy NWA sprzedało prawa do używania tych pasów mistrzowskich federacji WWF. Jako WWF Women's Tag Team Titles, tytuły te istniały do 14 lutego 1989 roku, kiedy to zostały wycofane na dobre.

W ostatnim odcinku podcastu Wrestling Inc. Daily, Mickie James odniosła się do organizowanego przez WWE w październiku 2018 roku PPV z wyłącznym udziałem kobiet - Evolution. Weteranka zarzuciła swojemu byłemu pracodawcy praktyczny brak promocji tego eventu oraz kartę rozpisaną "na kolanie" (z pojedynkami zapowiedzianymi na przestrzeni ledwie tygodnia bądź dwóch poprzedzających galę). Mickie zasugerowała także, że wręcz wyglądało to tak, jakby WWE Evolution nigdy nie miało być sukcesem. Jednocześnie, wyraziła nadzieję, że NWA Empowerrr nie będzie tylko jednym "strzałem", a kobieca perspektywa (Mickie jako producentka eventu) przyczyni się do tego, by ten event z wyłącznym udziałem kobiet wyglądał tak, jak powinien.

Pozostając w temacie najbliższych PPV NWA, w karcie eventu NWA Empowerrr pojawi się mistrzyni kobiet NWA Kamille broniąca swojego tytułu, a także odbędzie się wspomniany turniej kobiet (NWA Women's Invitational). Zwyciężczyni turnieju dostanie w nagrodę walkę o pas kobiet NWA następnego wieczora (29 sierpnia) w trakcie gali NWA 73, a także będzie bronić swojego honoru, jako zwyciężczyni turnieju, w jego przyszłorocznej edycji w trakcie "rocznicowego weekendu" NWA. Na samym NWA 73 natomiast, Mickie James zadebiutuje w ringu NWA. Jej przeciwniczka wciąż nie jest jeszcze znana.

W innym wywiadzie, przeprowadzonym dla WrestleZone, James zdradziła także, z kim współpracuje, aby doprowadzić NWA Empowerrr do skutku. Wśród wymienionych nazwisk znajdują się Gail Kim, Jazz, LuFisto oraz Madusa.

Niedawny debiut Kylie Rae w NWA wiązał się ze współpracą na linii Impact-NWA. Kylie nie pojawiła się na zeszłorocznym Bound for Glory z powodów osobistych. Do wrestlingu powróciła w czerwcu bieżącego roku i już na NWA When Our Shadows Fall PPV zadebiutowała u boku Taryn Terrell, pokonując Melinę oraz Thunder Rosę. Ponieważ Kylie, pomimo samowolnego odejścia z Impact, wciąż praktycznie była pod kontraktem, w ciągu tygodnia przed eventem PPV NWA, obie federacje dogadały się w kwestii zwolnienia Rae z kontraktu. Po tym zawodniczka mogła już bez przeszkód podpisać umowę z NWA.

Komentarze

Komentarze z forum (1)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

NWA skończyło się na yt :twisted:

napisane przez MattDevitto w dniu : 19-07-2021

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy