Zwolnienia w NXT: sędzia Drake Wuertz, Alexander Wolfe i inni

Christian Jensen (Kcramsib)
Newsów: 221

WWE oficjalnie poinformowało o rozstaniu z Drakiem Wuertzem, koneserom sceny niezależnej, w szczególności Combat Zone Wrestling, znanym pod aliasem Drake Younger.

Były mistrz CZW podpisał kontrakt z federacją McMahonów w 2014 roku i, ku zaskoczeniu fanów, rozpoczął pracę jako arbiter - przez kilka lat z powodzeniem pełnił rolę głównego sędziego brandu NXT. W ostatnich miesiącach jego kariera znalazła się na dużym zakręcie, kiedy to na jaw wyszło jego zaangażowanie w ekstremistyczne, skrajnie prawicowe grupy polityczne. Opinie wygłaszane publicznie przez Wuertza (dotyczące m.in. uproszczenia dostępu do broni, krytyki ruchu Black Lives Matter oraz podważania istnienia pandemii COVID-19) spotkały się z ogromną niechęcią zdecydowanej większości osób związanych z federacją, w wyniku czego, w styczniu 2021 r., został on na jakiś czas zawieszony w prawach pracownika.

Bezpośrednią przyczyną zwolnienia sędziego była wygłoszona przezeń kilka dni temu opinia, jakoby obowiązek noszenia maseczek narażał dzieci na... porwania przez handlarzy ludźmi.

***


Z NXT rozstał się dziś również Axel Tischer, w federacji McMahonów występujący pod aliasem Alexander Wolfe. Były członek stajni SAnitY oraz Imperium występował ostatnio głównie w NXT UK, w ostatnich tygodniach regularnie pojawiał się jednak również na "głównej" żółtej tygodniówce. Tam też stoczył swoją ostatnią walkę - we wtorek, po porażce z Killianem Dainem, został zaatakowany przez pozostałych członków Imperium i wyrzucony z grupy.

***


Ofiarami najnowszej fali zwolnień w NXT padli również sędzia Jake Clemons oraz zawodnicy: Skyler Story, Ezra Judge, Vanessa Borne (której tag-team partnerką przez jakiś czas była naczelna jobberka NXT, Aliyah) oraz Jessamyn Duke (znana głównie jako jedna z przyjaciółek Rondy Rousey).

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy