Zmarł Mr. Wrestling II

Christian Jensen (Kcramsib)
Newsów: 222

Smutne wiadomości dotarły z Hawajów, gdzie w wieku 85 lat zmarł John Walker, fanom wrestlingu znany lepiej pod aliasem Mr. Wrestling II - amerykański zapaśnik popularny szczególnie w latach 70. i 80. XX wieku, ulubiony wrestler 39-go prezydenta USA, Jimmy'ego Cartera.

Karierę rozpoczął w 1955 roku, przez lata występując pod imieniem Johnny "Rubberman" Walker jako journeyman na terenie całych Stanów Zjednoczonych - swój przydomek zawdzięczał niezwykłemu jak na tamte czasy wygimnastykowaniu. Prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił jednak dopiero po niemal dwóch dekadach, kiedy to przyjął, w styczniu 1973 roku, personę Mr. Wrestling II. Zamaskowany zapaśnik, obdarzony dużymi umiejętnościami atletycznymi oraz, przede wszystkim, ogromną charyzmą (objawiającą się zarówno pracą w ringu, jak i za mikrofonem) szybko stał się ulubieńcem tłumów i, z biegiem czasu, urósł do roli prawdziwej ikony zarządzanych przez legendarnego promotora Eddy'ego Grahama federacji: Championship Wrestling na Florydzie oraz Georgia Championship Wrestling. Główny pas tej drugiej federacji dzierżył aż jedenaście razy.

Występując pod nowym aliasem feudował z takimi legendami jak Bill Watts, Abdullah the Butcher, Stan Hansen czy "Dirty" Dick Slater. Do historii przeszła szczególnie jego rywalizacja z oryginalnym Mr. Wrestlingiem, któremu Walker zarzucił brak należytego szacunku do noszonej maski - "numer 1" zdjął ją w 1973 roku, co było (kayfabe) wymogiem podjęcia walki o NWA World Championship należący wówczas do Harleya Race'a. O oddaniu Walkera dla gimmicku świadczy sytuacja z 1977 roku, kiedy to zaproszony został na prezydencką inaugurację byłego gubernatora Georgii, Jimmy'ego Cartera. Odrzucił zaproszenie, procedury bezpieczeństwa narzucone przez Secret Service nakazywałyby mu bowiem demaskację podczas uroczystości.

W rzeczywistości "numer 2" preferował występy w masce ze względów czysto estetycznych - słusznie uważał, iż będąc łysiejącym mężczyzną w średnim wieku, nie miałby szans porwać tłumów.

W końcowym okresie kariery z sukcesami występował również w Mid-South Wrestling Association. Zaliczył również krótki pobyt w World Wrestling Federation, gdzie występował głównie jako tzw. enhancement talent. Po przejściu na emeryturę wrócił do swojego rodzinnego stanu, na Hawaje. W uznaniu swych zasług włączony został, w 2014 roku, do Professional Wrestling Hall of Fame.

Co ciekawe, swoją rolę w historii wrestlingu odegrała również jego żona, Olivia - krawcowa, przez lata specjalizująca się w produkcji ozdobnych szlafroków noszonych przez zawodników. Z jej usług korzystali, m.in., Greg Valentine oraz Ric Flair.

Mr. Wrestling II

dodane przez Christian Jensen (Kcramsib) w dniu: 13-06-2020 14:45:00

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy