Zapowiedź gali WWE Battleground 2017 + typy redakcji

Sienkiewicz (Michcio)
Newsów: 719

Już dziś w nocy odbędzie się kolejna gala brandu SmackDown Live, czyli Battleground. Powrót Punjabi Prison, pierwszy pojedynek Johna Ceny od tegorocznej WrestleManii, debiutancki występ na PPV, a także rozwiązanie sprawy The Fashion Files – to wszystko już za kilka godzin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią oraz typami redakcji.

WWE Championship Punjabi Prison Match: Jinder Mahal (c) vs Randy Orton (giero)

Rywalizacja Jindera Mahala z Randym Ortonem trwa już bardzo długo i niezależnie od rezultatu walki na Battleground pewne jest jedno - będzie to ich ostateczny pojedynek. Na papierze ze świetną podbudową: z Mahala zrobiono człowieka, który zaskoczył cały świat. Z jobbera awansował na solidnego heela i main eventera. Jinder nie dość, że odebrał WWE Championship Ortonowi, to jeszcze zlekceważył jego rodzinę. Jednak w praktyce - poziom feudu był naprawdę mdły. Mało było momentów z tej rywalizacji, które były godne zapamiętania. Ja osobiście, oprócz dziesiątki podobnych do siebie prom Mahala, wskazałbym może jego atak na Ortona na Payback. To mówi sporo o tym feudzie. Na szczęście wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że koniec rywalizacji nastąpi na Battleground i niemal wszystko przemawia za wygraną Mahala. Również stypulacja, a właściwie konstrukcja, w jakiej zmierzą się zawodnicy, czyli Punjabi Prison. By the way - pomyślcie, że rok temu o tej porze Orton przygotowywał się już do walki z Brockiem Lesnarem na SummerSlam...

Typy redakcji:
Jinder Mahal: aRo, Carrik, Giero, Arkao, MichcioFlag Match: John Cena vs Rusev (Michcio)

John Cena powrócił w glorii i chwale. Miał być "free agetem", a jednak pozostał na SmackDown. W tym samym momencie powrócił także Rusev, który nie doprosił się pojedynku o pas WWE na Money in the Bank. Grając na patriotyzmie amerykanów, dwóch byłych rywali zmierzy się ze sobą we Flag Matchu. Wydaje się, że Cena wygra, ponieważ "USA". Tym bardziej, że to Cena ma ewentualnie na SummerSlam walczyć o tytuł główny brandu SmackDown lub tytuł Stanów Zjednoczonych. "Big Match" John jest moim typem.

Typy redakcji:
John Cena: aRo, Arkao, Giero, Michcio
Rusev: CarrikWWE United States Championship Match: AJ Styles (c) vs Kevin Owens (Carrik)

Niekonsekwencja WWE bije po oczach. Styles został pretendentem do pasa Owensa, żeby zawalczyć z nim o srebro niebieskiego rosteru na Battleground, po czym trzy dni później pokonał byłego już mistrza w walce o tytuł. Tym samym zamiast pierwszej walki z mistrzostwem w tle z Kevinem jako mistrzem i AJ'em jako pretendentem dostajemy rewanż z odwróconymi rolami. Rozumiem, że magia MSG zrobiła swoje i że materiał ukazujący sukces Stylesa posłuży za część jego nadchodzącego DVD, ale to za mało, żeby zaczynać przerzucanie się pasem. Przerzucanie się, bo okazuje się, że poza tą przesłanką innych już nie było. Triumf AJ'a nad Kevinem widzieli tylko lokalni fani zgromadzeni w Madison Square Garden i zniesmaczenia nie zmniejsza to, że ogół fanów zobaczy go, oglądając wydawnictwo poświęcone karierze w WWE byłej gwiazdy TNA. Mając to na uwadze, jestem pewien, że Prizefighter odzyska pas na nadchodzącym PPV, nawet jeśli zdjęto mu gimmick Twarzy Ameryki. Styles miał już swój moment i może tylko żałować, że wybrano tę, a nie inną chwilę.

Typy redakcji:
AJ Styles: aRo, Giero, Arkao, Michcio
Kevin Owens: CarrikWWE SmackDown Tag Team Championship: The Usos (c) vs The New Day (giero)

Bracia Uso mają chyba najciekawszy title reign w ich karierze. Po heel turnie świetnie się spisują. Widać luz w ich wypowiedziach, wczuwają się w swoje gimmicki. Jak się okazało, wciąż potrafią też wykręcać świetne walki, czego przykładem było Money in the Bank i pierwszy pojedynek z The New Day. Już wtedy zakończyło się wyliczeniem poza ringowym, więc liczę, że tym razem dojdzie do normalnego rezultatu. The Usos zasługują na zwycięstwo. Jednak obecne dywizje tag team, i na Raw i na SmackDown, wyglądają dość marnie. Ja osobiście widzę trzy scenariusze na przedłużenie storyline'u z tymi dwoma tag teamami: kolejna nieczysta wygrana The Usos, wygrana The New Day lub też wyznaczenie walki z wieloma zespołami na SummerSlam. Mimo wszystko wskazywałbym na The Usos, bo w ostatnich tygodniach to chyba najbardziej wyrazisty tag team obecnie w WWE.

Typy redakcji:
The Usos: Carrik, Giero, Michcio
The New Day: aRo, ArkaoFatal 5 Way Elimination Match: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Natalya vs Tamina vs Lana (Michcio)

Pięć pań, w zasadzie stanowiących całą dywizję kobiet niebieskiego brandu, zmierzy się w Fatal 5 Way Elimination Matchu. Zwyciężczyni stanie naprzeciw Naomi w walce o WWE SmackDown Women's Championship na SummerSlam. Naturalną faworytką jest Charlotte, lecz WWE w każdej chwili może coś zmienić. Przy Miss Flair jednak pozostałby mój głos.

Typy redakcji:
Charlotte Flair: aRo, Giero, Arkao, Michcio
Tamina: CarrikShinsuke Nakamura vs Baron Corbin (aRo)

Klątwę walizki czas zacząć. Baron ostatnio nieźle sobie radził, ale teraz zdobył neseserka i będzie musiał zapracować sobie na title runa, promując innych. Na początek - Nakamura. Shinskay póki co w głównym rosterze nie szaleje, ale widać, że pokładają w nim nadzieje i że będzie się trzymał blisko Main Eventów. Na PPV musi wygrać. Potem może atakować Mahala lub... Stylesa. A Corbin będzie się czaił na Złoto, kto by go nie miał.

Typy redakcji:
Shinsuke Nakamura: aRo, Carrik, Giero, Arkao, MichcioSami Zayn vs Mike Kanellis (with Maria Kannellis) (Michcio)

Mike Bennett, którego wciąż jakoś nie mogę nazywać nazwiskiem żony, debiutuje dziś ringowo na gali PPV WWE. Jego feud z Zaynem rozpoczął się z niczego. Ot, Sami kilka razy niezamierzenie znalazł się tam, gdzie Mike i Maria. Cała sytuacja eskalowała szybko i na ostatnim SmackDown Mike wygrał swój debiutancki pojedynek w WWE z pomocą żony. Teraz czas na rewanż. Ten feud zdaje się być "na raz". Ciężko przewidzieć wynik, lecz skłaniałbym się ku Samiemu. Obawiam się jednak, że to zwycięstwo niewiele Zaynowi da. Nie jestem jakimś wielkim fanem Samiego, ale obym się mylił.

Typy redakcji:
Sami Zayn: Michcio, aRo
Mike Kanellis: Giero, CarrikBreezango vs ??? (Michcio)

Tocząca się od kilku tygodni na łamach Fashion Files sprawa dojdzie dziś w nocy do końca. Breeze i Fandango bowiem zmierzą się ze swoimi prawdziwymi tajemniczymi prześladowcami w pojedynku drużynowym. Wiele było już spekulacji na temat tego, kto będzie tajemniczym tag teamem: jeden z obecnych tag teamów, może singlowi zawodnicy tworzący od tej pory tag team, albo debiutanci z NXT. W tej ostatniej kwestii mówi się nawet o Sanity. Ktokolwiek jednak by to nie był, zakładam, że to właśnie atakujący wygrają pojedynek, a cały feud będzie dalej kontynuowany.Tye Dillinger vs Aiden English (Arkao)

Kolejny raz to samo nudne zestawienie. Aiden to jobber, ale jednak dostaje szansę na to, by się przypomnieć nawet na PPV. O Dillingerze za to kompletnie zapomnieli. Zadebiutował, wygrywa, ale co z tego? Walka do zapomnienia.

Typy redakcji:
Tye Dillinger: aRo, Carrik, Giero, Arkao, Michcio

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy