WWE WrestleMania XL - Niedziela: Podsumowanie gali

Giero
Newsów: 2023

Za nami druga noc WrestleManii 40, która wzbudziła wiele emocji. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń z tego show.

A niedzielną część WrestleManii XL otworzyła... Stephanie McMahon. Podkreśliła, że w pewnym stopniu może być częścią największej sceny ze wszystkich od WrestleManii 1. Mimo 40-letniej historii czuje, iż ta WM jest wyjątkowa ze względu na pierwszą w erze Paula Levesque, po czym oficjalnie otworzyła galę.

Natomiast openerem było starcie o World Heavyweight Championship. Choć pojedynek trwał nieco ponad 10 minut, to był intensywny i od pierwszej akcji obfitował w wiele finiszerów. Ostatecznie to Drew McIntyre zdołał postawić kropkę nad "i", pokonując Setha Rollinsa. Tym samym zdobył główny pas mistrzowski po raz pierwszy przed publicznością.

Szkot jednak długo nie nacieszył się z tego panowania. Po walce wszedł w pyskówkę z CM Punkiem, który komentował starcie. Punk... zaskoczył McIntyre'a i zaatakował go. Wykorzystał to wszystko Damian Priest, który zrealizował kontrakt z walizki Money in the Bank.

Link do filmu


The Pride (Angelo Dawkins, Bobby Lashley i Montez Ford) (w/B-Fab) pokonali The Final Testament (Akam, Karrion Kross i Rezar) (w/Scarlett). Sędzią specjalnym był Bubba Ray, a przy stole komentatorskim obecny był Snoop Dogg.

LA Knight pokonał AJ'a Stylesa, odnosząc pierwsze zwycięstwo na WrestleManii. Warto odnotować, iż AJ wyszedł do walki przy nowej muzyce.

Logan Paul przetrwał Triple Threat Matchu z Kevinem Owensem i Randym Ortonem i nadal jest US Championem. W trakcie walki... nie zabrakło obecności IShowSpeed przebranego za maskotkę Prime. Influencer przyjął od Ortona RKO na stół komentatorski.

Bayley pokonała byłą przyjaciółkę z Damage CTRL - Iyo Sky i sięgnęła po WWE Women's Championship.

No i wreszcie: przyszedł czas na walkę wieczoru, która zgodnie z oczekiwaniami przyniosła mnóstwo emocji i zwrotów akcji. Mowa oczywiście o Bloodline Rules Matchu pomiędzy Romanem Reignsem a Codym Rhodesem o Undisputed WWE Universal Championship.
Panowie początkowo wyszli do starcia jeden na jeden. Wszystko rozkręciło się od ingerencji Jimmy'ego Uso, na którą z odwetem przybył Jey. Bracia przeszli w bójkę na rampie, która skończyła się spearem od Jeya w stół. Potem z pomocą Reignsowi przybył Solo Sikoa, próbując powtórzyć zeszłoroczny scenariusz. Jednak i to zakończyło się fiaskiem... bowiem pojawił się John Cena. Wykonał Solo AA na stół komentatorski, co można uznać jako zemstę za ich ostatnią rywalizację. Tu jednak zaczęły się prawdziwe emocje. Oczywiście na to wszystko zareagował wkurzony The Rock. "Final Boss" skonfrontował się z Ceną i wykonał mu Rock Bottom. Wtedy zabrzmiała muzyka... The Shield. Seth Rollins chciał zaatakować The Rocka znienacka, ale przeszkodził mu Roman. W końcu festiwal ingerencji zakończyliśmy... The Undertakerem, który wykonał Chokeslam The Rockowi.
Gdy Undertaker zniknął z ringu, Reigns sięgnął po krzesło. Jednak zamiast zaatakować Rhodesa... wybrał odwet na Rollinsie. Cody skontrował Spear, przeszedł do kombinacji CrossRhodesów... i wreszcie przypiął Reignsa.

Link do filmuTo zdecydowanie historyczny moment, bowiem panowanie Reignsa trwało 1317 dni i to bez przerwy. Wszystko zakończyła długa celebracja Rhodesa z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi z szatni. Cody jeszcze podziękował Bruce'owi Prichardowi i docenił Triple H'a. WWE ujęło jeszcze, jak na koniec prezes WWE, Nick Khan pogratulował Cody'emu.


Oficjalny skrót:

Link do filmu

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy