Survivor Series 2019 - zapowiedź i typy redakcji

aRo
Newsów: 30

Już dziś w nocy odbędzie się kolejna gala WWE, czyli Survivor Series. Zobaczymy 5 walk w rywalizacji Raw vs SmackDown vs NXT, a do tego będą bronione główne tytuły mistrzowskie wszystkich trzech brandów - to wszystko już za kilka godzin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią oraz typami redakcji.


World Heavyweight Championship: Brock Lesnar (c) vs Rey Mysterio (Arkao)

Mimo że już od kilku lat regularnie sugeruje się Brockowi Lesnarowi średni poziom w ringu, ostatnie gale Survivor Series nie potwierdzają tego. The Beast w 2017 i 2018 reprezentował brand Raw i po znakomitych pojedynkach pokonywał zarówno Daniela Bryana, jak i wcześniej AJ'a Stylesa. Jednocześnie potwierdzał tezę, że z mniejszymi zawodnikami stać go jeszcze na bardzo wiele. Była też walka z Sethem Rollinsem czy Finnem Balorem na Royal Rumble i ciężko było na to narzekać. Rey Mysterio, mimo już wielu lat na karku, między linami nadal potrafi bardzo wiele. Ciężko było oczekiwać, że otrzyma jeszcze tak wyraźny push, ale to się wydarzyło. Po tym, jak Lesnar zniszczył Caina Velasqueza na Crown Jewel, teraz będzie musiał sobie poradzić z jego małym przyjacielem. Czy zdoła wygrać? Oczywiście, że tak. Wiele wskazuje na to, że Lesnar nie utrzyma tytułu do WrestleManii, ale nie wierzę, że to Mysterio na Survivor Series odbierze mu złoto.

Typy redakcji:
Brock Lesnar: Arkao, aRo, Giero, Headliner9, Kcramsib
Rey Mysterio: -


Universal Championship: Bray Wyatt (c) vs Daniel Bryan (Giero)

W tym roku wyjątkowo nie mamy walki międzybrandowej głównych mistrzów. Rozumiem, że jest to z dwóch powodów: 1. kreatywni nie chcą osłabiać mistrzów, bo każdy z nich był mocno budowany w ostatnich miesiącach, 2. chcą dodać gali trochę prestiżu, dodając walki o pasy mistrzowskie. W przypadku Braya Wyatta było dużo plotek sugerujących, że dotrwa z pasem mistrzowskim nawet do WrestleManii. Zresztą patrząc na to, w jaki sposób odebrał Sethowi Rollinsowi mistrzostwo, to nie powinien tracić tytułu tak szybko. Dlatego Daniela Bryana traktuje się jako jeden z przystanków w runie Fienda. Łatwo było odkopać rywalizację między nimi i dla obydwóch znaleźć zajęcie na kilka tygodni. Nie mówiąc o tym, że Bryan... przegrywał ostatnie pojedynki na SmackDown, więc ciężko go traktować jako poważnego pretendenta. Stawiam na zwycięstwo Wyatta, pewnie po jakiejś wymianie finisherów lub przetrwaniu combo.

Typy redakcji:
Bray Wyatt: Arkao, aRo, Giero, Headliner9, Kcramsib
Daniel Bryan: -


NXT Championship: Adam Cole (c) vs Pete Dunne (Giero)

Ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony Cole przez ostatnie miesiące był budowany naprawdę mocno. W trakcie drogi do Survivor Series był kreowany także na tego, który może rywalizować z największymi gwiazdami WWE jak równy z równym. Z drugiej strony - Adam jest po ciężkim War Games Matchu. Kreatywni mogą to wykorzystać w sprzedaniu kontuzji Cole'a i słabszej dyspozycji, co z kolei jest szansą dla Dunne'a. Wygrana Pete'a jednak byłaby tutaj niespodzianką. Dlatego bardziej kłaniałbym się i obstawiał ku wygranej Adama Cole'a, bay bay!

Typy redakcji:
Adam Cole: Arkao, aRo, Giero, Headliner9, Kcramsib
Pete Dunne: -


Becky Lynch vs Bayley vs Shayna Baszler (Headliner9)

Trzymam się scenariusza, w którym PPV ma zdominować Raw, więc postawię na Becky. Należy też pamiętać, że to ona wciąż jest główną gwiazdą kobiecej dywizji i takie zwycięstwo mogłoby być tego dobrym potwierdzeniem. Bayley na ewentualnej porażce w dobrym stylu wiele nie straci, a Shayna została nieźle wypromowana przez ostatnie kilka tygodni, pokazując się widzom dwóch głównych tygodniówek, więc jej wizerunek raczej też nie ucierpi, a już całkiem sporo zyskał.

Typy redakcji:
Becky Lynch: Headliner9
Bayley: Arkao
Shayna Baszler: aRo, Giero, Kcramsib


Viking Raiders vs The New Day vs The Undisputed Era (Kcramsib)

Nie jest łatwo być specjalistą od walk drużynowych w świecie WWE. Nie od dziś wiadomo, że szef federacji, Vince McMahon, traktuje dywizję tag-team po macoszemu - i to mimo posiadania w niej szeregu naprawdę utalentowanych, utytułowanych zawodników. Tak jest i tym razem: ciężko nie odnieść wrażenia, że ze wszystkich starć międzybrandowych to właśnie triple threat tag team match między The Viking Raiders, The New Day oraz The Undisputed Era jest tym najsłabiej wypromowanym, najmniej istotnym, mającym wręcz perspektywy na wylądowanie w pre-show gali. Najbardziej przewidywalny wydaje się również jego wynik: można przypuszczać, iż zwolenników Raw nie czeka tego wieczoru zbyt wiele radosnych momentów, dominacji reprezentujących czerwony brand Wikingów zagrozić mogłaby jednak tylko ewentualna (i niezbyt prawdopodobna) interwencja The O.C. And that's undisputed.

Typy redakcji:
Viking Raiders: Arkao, Kcramsib
The New Day: aRo
The Undisputed Era: Giero, Headliner9


AJ Styles vs Shinsuke Nakamura vs Roderick Strong (Arkao)

Walka pod wieloma względami symboliczna. Jeszcze kilka lat temu każdy z nich był na szczycie wybranej federacji. AJ Styles królował w TNA, gdzie bez wątpienia może być uznawany za legendę. Shinsuke Nakamura należał do wielkiej japońskiej trójki New Japan Pro Wrestling i zaraz po Hiroshim Tanahashim i Kazuchice Okadzie był najważniejszy. Roderick Strong dumnie paradował za to z pasami amerykańskiej sceny niezależnej. Ring of Honor oraz PWG to ringi, na których Strong zdobył praktycznie wszystko. Teraz staną na Survivor Series naprzeciwko siebie jako mistrzowie midcardowi. Ciężko ich jednak nazwać średniakami. AJ niedługo będzie miał czwartą rocznicę debiutu i od tego czasu miał absolutnie piękne sukcesy. Shinsuke nigdy nie wygrał głównego pasa mistrzowskiego, ale jednak title match na WrestleManii oraz wygrana w Royal Rumble Matchu jest czymś imponującym. Roderick zdecydowanie nie może pochwalić się takimi sukcesami. On jednak sam prawdopodobnie się ich nie spodziewał. Jeszcze nie wyszedł z NXT, ale tam może zaliczyć się do grona absolutnej elity. Dwukrotny mistrz drużynowy, mistrz North America. Zdecydowanie wyróżnia się on w tym gronie jako najsłabszy. Tak więc idąc wrestlingową logiką - powinien to wygrać.

Typy redakcji:
AJ Styles: Giero, Headliner9, Kcramsib
Shinsuke Nakamura: aRo
Roderick Strong: Arkao


Charlotte Flair, Natalya, Asuka, Kairi Sane, Sarah Logan vs Sasha Banks, Carmella, Dana Brooke, Lacey Evans, Nikki Cross vs Rhea Ripley, Candice LeRae, Toni Storm, Io Shirai, Bianca Belair (Kcramsib)

Zapowiedź napisana przed ujawnieniem pełnego składu Drużyny NXT
W przypadku obu walk drużynowych NXT zastosowało nietypową taktykę - dzień przed galą składy obu piątek reprezentujących żółty brand pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą. Pewną wskazówkę dotyczącą personaliów kobiecej drużyny otrzymaliśmy dopiero podczas piątkowego SmackDown: do konfrontacji z pozostałymi ekipami stanęły Rhea Ripley (jedyny potwierdzony oficjalnie uczestnik walki), Tegan Nox, Candice LeRae, Mia Yim oraz niebiorąca dotąd udziału w inwazji Toni Storm. Czy tak wyglądać będzie ostateczne zestawienie? Mimo wszystko można mieć co do tego pewne wątpliwości: zastanawiać może choćby brak Io Shirai czy fakt, że cała piątka stoi po "jasnej stronie mocy". Kto ostatecznie wyjdzie do ringu, dowiemy się zapewne dopiero w dniu gali, już po zakończeniu NXT TakeOver: WarGames. Co, na marginesie, jest bardzo mądrą decyzją, pozwala bowiem wyraźnie oddzielić od siebie oba, pod wieloma względami podobne, eventy.

Niezależnie jednak od personaliów, to właśnie reprezentantki NXT uznać można za nieznaczne faworytki niedzielnego starcia. Ekipa prowadzona przez młodą (i mocno ostatnio promowaną) Australijkę wydaje się posiadać najmniej słabych ogniw (Dana Brooke czy Sarah Logan...), pomogą jej również prawdopodobne nieporozumienia między członkiniami pozostałych drużyn. Na to ostatnie narażone jest szczególnie SmackDown: Sasha Banks i Nikki Cross od dłuższego czasu mają ze sobą na pieńku i, obserwując choćby ostatni odcinek niebieskiej tygodniówki, w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kontynuacji ich rywalizacji. Po stronie Raw pewną niewiadomą stanowi również postawa The Kabuki Warriors - nieprzewidywalne Japonki, posiadaczki WWE Women's Tag Team Championship, nie zawahają się zapewne porzucić swoich partnerek, gdy tylko poczują, że w jakikolwiek sposób zagrożony jest ich interes.

Typy redakcji:
Team Raw: Arkao, aRo, Headliner9
Team SmackDown: -
Team NXT: Giero, Kcramsib


Seth Rollins, Drew McIntyre, Kevin Owens, Randy Orton, Ricochet vs Roman Reigns, Mustafa Ali, Braun Strowman, King Corbin, Shorty G vs ???, ???, ???, ???, ??? (Headliner9)

Długo zastanawiałem się nad swoim typem w tym pojedynku, ponieważ tak naprawdę jest wiele realnych scenariuszy wydarzeń. Czytałem niedawno doniesienia, jakoby Vince McMahon chciał, żeby Raw zdominowało galę, co miałoby przypomnieć widzom, które show wciąż jest tym głównym w federacji. Z drugiej strony - czerwony brand może zdobyć 2-3 punkty w innych starciach, co też da im przewagę, a tutaj w nagrodę pocieszenia wygraną zgarnie SmackDown, którego sukcesów nie przewiduję w żadnej innej potyczce. W grę wchodzi też opcja, że w drużynach Raw i SD dojdzie do "konfliktów wewnętrznych" (Orton vs Ricochet, Reigns vs Corbin), co skrzętnie wykorzysta w teorii zapewne bardziej zgrana ekipa NXT. Zostanę jednak przy wersji, gdzie to niebieska ekipa wygrywa w ramach zadośćuczynienia za inne porażki.

Typy redakcji:
Team Raw: Giero
Team SmackDown: Headliner9, Kcramsib
Team NXT: Arkao, aRo

dodane przez aRo w dniu: 24-11-2019 12:59:00

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcję portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy