Podsumowanie wydarzeń z Royal Rumble 2021

Kamil Gieroba (Giero)
Newsów: 1426

Za nami 34 edycja Royal Rumble PPV. Oficjalnie rozpoczęliśmy drogę do WrestleManii 37. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wydarzeń z tej gali. Uprzedzamy przed ważnymi spoilerami z show.

W kick-off zobaczyliśmy walkę o WWE Women's Tag Team Championship. Tytuły mistrzowskie odzyskały Nia Jax i Shayna Baszler, rewanżując się Asuce i Charlotte Flair. W starciu nie zabrakło ingerencji Lacey Evans i Rica Flaira, którzy mocno przyczynili się do zmiany mistrzyń.
Dość niespodziewanie główną kartę otworzyła walka o WWE Championship. Po wymianie akcji kończących Drew McIntyre pokonał Goldberga. Oficjalnie pojedynek trwał nieco ponad 2 minuty, ale jeszcze przed gongiem doszło do brawlu zawodników.


Następnie Sasha Banks ponownie obroniła WWE SmackDown Women's Championship, poddając Carmellę.

Kolejnym pojedynkiem był pierwszy z Royal Rumble Matchów, a dokładniej starcie z udziałem Pań. Z numerem pierwszym walkę rozpoczęła Bayley. Wśród powrotów zobaczyliśmy Alicię Fox, Jillian Hall, Torrie Wilson czy Victorię. Udział w RR Matchu wzięły także przedstawicielki NXT: Dakota Kai, Ember Moon, Rhea Ripley, Shotzi Blackheart i Toni Storm.

W finałowej trójce były Belair, Charlotte i Ripley. Bianca i Rhea postanowiły połączyć siły, by wyeliminować utytułowaną Flair. Następnie pomiędzy sobą rozstrzygnęły kwestię zwycięstwa. Sprytniejsza okazała się Belair, zdobywając prawo do walki o pas mistrzowski na WrestleManii.


Dla kwestii statystycznych - Belair wygrała, wchodząc do walki z numerem trzecim. Rhea zameldowała się w ringu jako siedemnasta i zaliczyła najwięcej eliminacji - siedem.

Roman Reigns ponownie obronił WWE Universal Championship. Kevin Owens nie dawał za wygraną przez prawie 25 minut i zobaczyliśmy kilka efektownych akcji. W ostatecznych momentach mistrz poddał oponenta po gilotynie.
W main evencie zobaczyliśmy Royal Rumble Match mężczyzn. Co ciekawe - na starcie WWE postanowiło lekko zmodyfikować kolejność wejść. Pojedynek otworzył jednak Edge, a z drugim numerem wszedł Randy Orton. Zobaczyliśmy mniej postaci z NXT - zadebiutował jedynie Damian Priest. W większej mierze zawalczyli członkowie Raw i SmackDown. Wśród powracających weteranów pojawili się Carlito, Christian, Hurricane Helms i Kane.

W trakcie walki kontuzji nogi miał doznać Orton. "Viper" wrócił jednak na sam koniec pojedynku, bowiem nigdy nie został wyeliminowany z RR Matchu. Chciał zaskoczyć Edge'a, lecz ten nie dał się i wyrzucił Randy'ego z ringu. Tym samym Edge drugi raz w karierze wygrał Royal Rumble Match, a jako trzecia osoba w historii dokonał tego z numerem pierwszym.


Oficjalne podsumowanie gali:

Link do filmu

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy