Podsumowanie wydarzeń z Crown Jewel (spoilery)

Christian Jensen (Kcramsib)
Newsów: 222

Za nami Crown Jewel - kolejna, czwarta już gala organizowana przez WWE w Arabii Saudyjskiej. Publiczność licznie zgromadzona na stadionie im. Króla Fahda w Rijadzie obejrzała łącznie dziewięć pojedynków.

Główną atrakcją pre-show stanowił pojedynek na zasadach Battle Royal - jego zwycięzca zawalczyć miał, jeszcze tego samego wieczora, o należący do AJ'a Stylesa pas WWE United States Championship. Finałową trójkę stanowili Luke Harper, Erick Rowan oraz Humberto Carrillo. Zwyciężył ten ostatni, w sprytny sposób eliminując Rowana.

Link do filmu

Karta główna rozpoczęła się od pojedynku o pas WWE Championship. Dotychczasowy mistrz, Brock Lesnar, nadspodziewanie łatwo uporał się z debiutującym w ringu WWE Cainem Velasquezem - po zaledwie 2 minutach i 10 sekundach walki dwukrotny posiadacz pasa UFC odklepał po tym, jak dał się złapać Bestii w Kimura Lock.

Po walce Lesnar kontynuował obijanie przeciwnika, z ringu przepędził go jednak towarzyszący Velasquezowi Rey Mysterio.

Nine-team Tag Team Turmoil match zwyciężyło O.C., pokonując na końcu mistrzów tag-team brandu Raw, The VIking Raiders. W nagrodę Luke Gallows i Karl Anderson otrzymali budzący szacunek swoimi rozmiarami puchar.

Reprezentant gospodarzy, Mansoor pokonał, po zaskakująco dobrej walce, Cesaro. Dwudziestoczteroletni Saudyjczyk wygłosił następnie emocjonalne promo, w którym podziękował publiczności za wsparcie.

Drugi z celebrytów debiutujących tego wieczoru w ringu, bokser Tyson Fury, zmierzył się z Braunem Strowmanem. Starcie, zgodnie z przewidywaniami bukmacherów, zakończyło się zwycięstwem Brytyjczyka, który zaskoczył rywala potężnym prawym sierpowym. Podczas celebracji został on jednak zaatakowany przez Brauna, który wykonał na nim swój finisher - Running Powerslam. Sugeruje to kontynuację rywalizacji w nieokreślonej przyszłości.

Link do filmu

Zwycięzca odbywającego się podczas pre-show Battle Royal, Humberto Carrillo, nie zdołał zdobyć WWE United States Championship. W końcowym etapie wyrównanego starcia Meksykanin odniósł (kayfabe) kontuzję kolana, co skrzętnie wykorzystał dotychczasowy mistrz, AJ Styles. Segment zakończył się obrazem triumfującego O.C.

Częścią historii Arabii Saudyjskiej stały się Natalya oraz Lacey Evans - pierwsze w historii rządzonego przez rodzinę Al Su'udów państwa kobiety, które stoczyły walkę zapaśniczą. Co ciekawe, Amerykana (ubrana, stosownie do panujących w kraju zwyczajów, w kombinezon skrywający całe ciało) wcieliła się w walce w nietypową dla siebie rolę face'a.

Link do filmu

Co-main event stanowił szeroko w ostatnich tygodniach reklamowany pojedynek drużyn firmowanych nazwiskami dwóch legend - Hulka Hogana oraz Rica Flaira. Starcie, wypełnione nawiązaniami do toczących się od jakiegoś czasu rywalizacji (Rusev-Lashley, Gable-Corbin, Ali-Orton) zakończyło się wygraną face'ów po tym, jak Roman Reigns przypiął Randy'ego Ortona.

W main evencie (ponownie stojącym pod znakiem "Virtual Boy vision") Bray "The Fiend" Wyatt pokonał Setha Rollinsa i zdobył, zgodnie z publikowanymi przez nas dziś przypuszczeniami, pas WWE Universal Championship. Oznacza to, że oba główne pasy federacji znajdują się obecnie pod egidą brandu SmackDown.

Link do filmu


W trakcie gali doszło również do dwukrotnej zmiany posiadacza WWE 24/7 Championship. W trakcie pre-show R-Truth zdobył trofeum po raz dwudziesty pierwszy w karierze, przypinając dotychczasowego mistrza, Sunila Singha. Trofeum nie nacieszył się jednak zbyt długo, niedługo później utracił je bowiem na rzecz drugiego z Bollywood Boyz, Samira. Dla młodszego z braci Singhów jest to pierwszy run z pasem podczas pobytu w federacji.

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy