AEW Full Gear 2023 - Podsumowanie wydarzeń

Giero
Newsów: 1800

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu odbyła się gala AEW Full Gear 2023. Przedstawiamy podsumowanie wydarzeń z tego PPV.

Główną część już klasycznie poprzedziło Zero Hour, w którym wyjątkowo sporo się wydarzyło. Na sam początek Eddie Kingston pokonał Jaya Lethala i obronił ROH World Championship. Następnie Claudio Castagnoli rozprawił się z Buddym Matthewsem. Jednak najistotniejsze rzeczy miały miejsce na koniec kick-offu. Zgodnie z ustaleniami na jedną noc to Samoa Joe był partnerem MJF'a w obronie pasów tag team ROH. Udało im się pokonać The Gunns i teraz Joe będzie pierwszy w kolejce do mistrzostwa AEW. Jednakże po samym pojedynku Austin i Colten brutalnie zaatakowali Maxa, którego zabrano do szpitala.Sting, Darby Allin i Adam Copeland pokonali The Patriarchy. W decydujących momentach Christian Cage uciekł przed konfrontacją z Copelandem, co ułatwiło face'om wygraną.
Adam Cole ogłosił, iż to on stanie do walki o AEW World Championship w miejsce kontuzjowanego MJF'a.


Orange Cassidy wreszcie znalazł sposób na pokonanie Jona Moxleya i obronił AEW International Championship.


"Timeless" Toni Storm ponownie, już po raz trzeci, jest mistrzynią kobiet. Pokonała Hikaru Shidę.


Ricky Starks i Big Bill wyszli zwycięsko z 4-way tag team ladder matchu, broniąc tym samym pasy tag team. Pokonali La Facción Ingobernable, FTR i Kings of the Black Throne.

I o ile nie była to do tej pory dobra noc dla House of Black, zmieniło się to wraz z walką o AEW TBS Championship. Julia Hart okazała się najsprytniejsza w decydujących momentach i sięgnęła po pas mistrzowski, wygrywając tym samym z Kris Statlander i Skye Blue. Kris traci mistrzostwo po 175 dniach.


Tony Khan zapowiadał, że podczas Full Gear organizacja ujawni kolejny duży transfer. Okazuje się, że na stałe z AEW zwiąże się Will Ospreay. Jednocześnie jednak... stanie się to dopiero w okolicach Revolution, bowiem Ospreay chce wypełnić resztę kontraktu z NJPW.


Swerve Strickland ponownie przechytrzył Adama Page'a i tym razem triumfował w brutalnym Texas Death matchu.

Kenny Omega i Chris Jericho pokonali The Young Bucks. Zostali tym samym nowymi pretendentami do pasów tag team, bowiem zgodnie z ustaleniami mieli przejąć title shot, na który zapracowali Matt i Nick. W razie porażki Kenny i Chris nigdy nie zawalczyliby ponownie jako zespół.

MJF ostatecznie powrócił tuż przed walką wieczoru i stanął do pojedynku z Jayem White'em, pokonując go i broniąc pasa AEW.


Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

HoW

UndisputedPolska

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy