AEW Dynamite i Rampage - 1.05.2024 - Podsumowanie

Giero
Newsów: 2023

Za nami AEW Dynamite... i Rampage, które tym razem odbyły się w Winnipeg w Kanadzie. Przedstawiamy podsumowanie wydarzeń z tych gal.

Choć na sam start pokazano Tony'ego Khana, który stwierdził, że tej nocy będzie pracował zdalnie z Jacksonville (oczywiście przez ostatni atak The Elite), to szybko kontrolę nad sygnałem przejęli The Young Bucks. Stwierdzili, iż dzięki nim kontraktom Khan i tak nie może im nic zrobić. Po ich wypowiedzi pokazano "zaktualizowane" intro.

Link do filmu


Następnie w ringu pojawił się już sam AEW World Champion Swerve Strickland, który miał poznać swojego rywala na Double or Nothing. Swerve na wstępie zauważył, że w ciągu poprzedniego tygodnia miał trzy walki na trzech różnych galach i takiego rodzaju mistrzem chce właśnie być. Takim, na jakiego zasługuje AEW. Za to stwierdził, iż AEW nie zasługuje na takich wiceprezesów, jakimi są Young Bucks. Ci szybko zareagowali, sugerując, że Swerve'owi szybko odbiła sodówka. Natomiast jego oponentem na Double or Nothing będzie człowiek, którego dobrze zna... Christian Cage! Całe Patriarchy pojawiło się w ringu i zaatakowało mistrza.

Link do filmuW operze okazało się, iż na Cope Open Challenge odpowiedział Buddy Matthews. Adam Copeland wygrał i obronił TNT Championship. W ringu pojawił się Malakai Black w momencie, gdy Adam chciał jeszcze atakować Matthewsa.

Link do filmu


W kolejnym pojedynku po raz pierwszy od Dynasty w ringu pojawił się Samoa Joe, który pokonał Isiaha Kassidy'ego.

Link do filmu


Ciekawie rozwinął się kolejny rozdział konfliktu między byłymi członkami Best Friends... bowiem Orange'a Cassidy'ego zabrał Don Callis.

Link do filmu


Chris Jericho przy pomocy Big Billa obronił FTW Championship w starciu z Katsuyorim Shibatą.

Link do filmu


Claudio Castagnoli pokonał Briana Cage'a.

Link do filmu


Walką wieczoru okazało się starcie kobiet: Serena Deeb wygrała z Marią May. Przy okazji potwierdzono, że Deeb zmierzy się z Toni Storm na Double or Nothing.

Link do filmu


Zgodnie z zapowiedziami na sam koniec pojawił się Kenny Omega. Na wstępie przyznał, iż trudno zawsze mówić o kontuzjach. Jasne stało się, iż nie może jeszcze wrócić na ring, co więcej: czeka go operacja. Więc nadal nie zobaczymy Omegi w akcji przez kilka miesięcy. Zadeklarował jednak, że zrobi wszystko co w jego mocy, by wrócić. Oczywiście nie mógł też nie wspomnieć o The Young Bucks i delikatnie przypomniał im, iż również ma status "EVP". Na te słowa zareagował... Kazuchika Okada. To wywołało gromką reakcję publiczności, mającą w pamięci ich poprzednie starcia. A Omega stwierdził, iż nie będzie miał problemu, by za kilka miesięcy zawalczyć z Omegą... tym razem w AEW. Znienacka Kenny'ego zaatakował Jack Perry. Omega dzielnie próbował sobie poradzić z dwoma rywalami, lecz nie mógł przy jego problemach zdrowotnych. A dzieła zniszczenia dopełnili The Young Bucks. Atak przerwali dopiero FTR.

Link do filmu____________________________________

Materiały z Rampage:


Link do filmu


Link do filmu


Link do filmu


Za tydzień na Dynamite:

- przemówi Serena Deeb
- Swerve Strickland skonfrontuje się z Christianem Cage'em
- Mariah May vs. Harley Cameron
- Orange Cassidy vs. Trent Beretta
- AEW TNT Championship: Adam Copeland vs. Brody King

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy