AEW Dynamite - 06.03.2024 - Podsumowanie

Giero
Newsów: 2023

Za nami pierwsze AEW Dynamite po Revolution. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń z tego show.

Na wstępie warto zaznaczyć, że zgodnie z medialnymi doniesieniami Dynamite zyskało odświeżoną oprawę graficzną i nowy stage.


Natomiast samą tygodniówkę otworzył tym razem Swerve Strickland. Wobec porażki na Revolution przyznał, iż zaczął wątpić, czy jest "materiałem" na poważnego mistrza w AEW. Słowa Stricklanda wywołały oczywiście reakcję mistrza. Ten przypomniał, że może i jest to "Swerve's House", ale istnieje w świecie Samoa Joe. I publiczność zasługuje na obecność kogoś, kto jest prawdziwym mistrzem. Strickland zauważył, że zarówno on, jak i Joe wyglądają na gotowych do walki. Więc dlaczego do takiego starcia jeden na jeden nie miałoby dojść już teraz?
W wymianę zdań wplątali się jeszcze Undisputed Kingdom. Oczywiście wobec tego, iż to Wardlow jest teraz pretendentem do mistrzostwa. Cole zasugerował pojedynek tag teamowy, Undisputed Kingdom vs Joe i Swerve... ale za tydzień. Tony'emu Khanowi ta propozycja na tyle się spodobała... iż wyznaczył tę walkę od razu.
Joe i Strickland pokonali Matta Tavena i Mike'a Bennetta. Po pojedynku Joe jednocześnie wysłał sygnał Stricklandowi, dusząc go, i Wardlowowi, który był obecny na rampie.

Link do filmu


Hook pokonał Briana Cage'a w FTW Rules matchu i zatrzymał FTW Championship.

Link do filmu


Killswitch bez większych problemów rozprawił się z Mattem Menardem. Po walce doszło do dużego zamieszania... i powrotu Adama Copelanda, który wszedł w pościg za Christianem Cage'em. TNT Champion zdołał ukraść auto i uciec rywalowi, ale Rated R Superstar zapowiedział... ich kolejną walkę w Toronto. Tym razem w "I Quit Matchu".

Link do filmu


The Young Bucks chcieli przekazać kilka "wielkich" ogłoszeń, a okazało się koniec końców, że dotyczyły "The Elite". I jasno nakreśliły odświeżenie składu tej grupy. Przerwał im Eddie Kingston, który miał dość ich parodii. Matthew i Nicholas zaatakowali Eddiego... co wywołało reakcję Kazuchiki Okady! Wydawało się, że Japończyk pomoże Kingstonowi... a tymczasem również go zaatakował i dołączył do Young Bucksów, tym samym przechodząc heel turn - i jak widać, wiążąc się z AEW.

Link do filmu


Rino pokonała Kris Statlander.

Link do filmu


Tym razem w ringu pojawił się Darby Allin. Tony Schiavone oczywiście odniósł się do Revolution. Allin przyznał, że mógłby znaleźć sobie nowego tag team partnera i dalej bronić pasów mistrzowskich, ale nie da się zastąpić Stinga. Zobaczymy, czy Allin nadal potrafi odnaleźć się w rywalizacji jeden na jeden. Za tydzień dojdzie do jego starcia z Jayem White'em. A dwa tygodnie później Darby rusza na Everest.

Link do filmu


Will Ospreay w main evencie wygrał z Kyle'em Fletcherem, tym samym pokonując kolejnego przedstawiciela Don Callis Familly. Po pojedynku... doszło do konfrontacji Ospreaya z Bryanem Danielsonem.

Link do filmu


Na Rampage zobaczymy:
* TBS Championship: Julia Hart vs. Robyn Renegade
* Orange Cassidy & Trent Beretta vs. The Butcher & Kip Sabian
* Private Party vs. Top Flight vs. Komander & Bryan Keith
* Penta El Zero Miedo vs. Action Andretti

Z kolei na Collision ogłoszono:
* Atlanta Street Fight: Mark Briscoe, Jay Lethal, & Jeff Jarrett vs. House Of Black
* Bryan Danielson vs. Shane Taylor
* Chris Jericho vs. Titan (Of CMLL)
* Mariah May vs. TBA
* The Young Bucks & Kazuchika Okada "debiut" jako The Elite
* Toni Storm i "Toni Award"

Natomiast już za tydzień Dynamite z motywem "Big Business" z Bostonu:
* AEW World Championship Match: Samoa Joe vs. Wardlow
* Riho vs. Willow Nightingale
* Jay White vs. Darby Allin

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy