Wywiad z Marcinem GortatemAttitude: Gdzie usłyszał Pan o wrestlingu i jaka była Pana reakcja na niego?

Marcin Gortat: O wrestlingu tak naprawdę usłyszałem jeszcze w Polsce, kiedy były transmisje i wtedy oglądałem takich zawodników jak: Hulk Hogan, Goldberg, Giant, Sting, pamiętam, że malował swoją twarz. O wrestlingu słyszałem już w Polsce i była to oczywiście wielka fascynacja potężnymi ludźmi, potężnymi walkami.

A: Mieszka Pan kilka lat w Stanach. Gdyby miał Pan porównać popularność wrestlingu do 4 sportów (lig): NHL, NBA, futbolu amerykańskiego (NFL) i baseballu (MLB) to na którym miejscu ustawiłby Pan wrestling?

MG: Myślę, że na piątym albo i nawet na szóstym, zaraz jeszcze za piłką nożną. Tak naprawdę te 4 sporty, które zostały tutaj wymienione są najpotężniejsze w Stanach i nie ma innego sportu, który mógłby im dorównać. Wrestling jest oczywiście sportem rozwijającym się i coraz to potężniejsi, coraz barwniejsi fighterzy wchodzą na ring, ale myślę, że brakuje takich gwiazd, jak np. Kobe Bryant, LeBron James, Payton Manning, Alex Rodriguez czy nawet Sidney Crosby w innych dyscyplinach, tak brakuje takich zawodników w wrestlingu. Dzisiaj najbardziej znaną postacią w świecie wrestlingu jest Hulk Hogan, który odszedł i myślę, że takich gwiazd teraz troszkę brakuje, ale tak, jak powiedziałem, jest to znany sport i na pewno się rozwija w dobrym kierunku.

A: Jaki stosunek do wrestlingu mają Pana koledzy z drużyny?

MG: Myślę, że normalny. Po prostu, jeśli jest szansa obejrzenia wrestlingu, to obejrzą. Nie ma sytuacji, że np. przychodzimy do domu, oglądamy i mówimy o wrestlingu. Mówi się bardziej o samych fighterach, którzy robią różne rzeczy poza ringiem, tak jak np. John Cena, który kręci różnego rodzaju filmy.

A: Jakie wrażenia miał Pan po noworocznej gali, na której był Pan obecny? Jak show ocenili inni?

MG: Gala była na pewno imponująca, dosyć dużo efektów specjalnych, oczywiście sama walka kobiet była niesamowita (6-Divas Tag Team Match - przyp.), no ale było widać, że niektórzy fighterzy mogą jeszcze trochę popracować nad udawaniem ciosów czy samym bólem, ponieważ niektóre walki były wręcz komiczne i więcej się śmiać chciało, niż tak naprawdę się wzdychało.

A: Kto Pana zdaniem, spośród wrestlerów walczących obecnie, cieszy się największą popularnością? O kim jest najgłośniej?

MG: Tak, jak wspomniałem, chyba John Cena jest w tym momencie jednym z najbardziej znanych. Jeszcze są inni fighterzy, których nazwisk teraz nie pamiętam, jeden z fighterów zawsze przychodził na mecze Miami Heat, jak jeszcze graliśmy w Orlando. Są fighterzy, którzy są znani, rozpoznawalni, ale są to zawodnicy, którzy mają ogromne stawki za swoje walki, które wybierają w największych arenach, przy ogromnej publiczności.

A: Słyszał Pan, że WWE chciałoby zakontraktować LeBrona Jamesa na występ podczas drugiej największej gali, SummerSlam? Co Pan o tym sądzi?

MG: Ciekawe rozwiązanie. Myślę, że ściągnie bardzo wielu kibiców, bardzo wielu ludzi na taki występ, ale myślę, że LeBron James może się na takie coś nie zdecydować, a jeśli się zdecyduje to chyba będą mu musieli zapłacić wagonami pełnymi dolarów, żeby na to się zgodził. LeBron James myślę, że ma wystarczająco dobry PR i w tego typu walki nie będzie w ogóle wchodził.

A: Czy jeśli właściciel WWE, Vince McMahon zwróciłby się do Pana z propozycją występu na jednej z gal, to przyjąłby ją Pan?

MG: Myślę, że nie. Myślę, że nie, tak, jak powiedziałem, jest to totalnie inny sport, totalnie inna rzecz i dzisiaj rajcuje mnie wiele innych rzeczy, ale kto wie...Nie ma ceny, za którą nie dałoby się oczywiście spróbować czegoś zrobić. Dzisiaj lubię tylko oglądać WWE, ewentualnie usłyszeć wyniki, ale czy miałbym w tym uczestniczyć to musiałbym się naprawdę nad tym zastanowić. Pozdrawiam.

dodane przez AX w dniu: 03-04-2011 12:39:51

Udostępnij

Komentarze (10)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Wywiad ma tylko jedną wadę. Jest krótki. Gortat odpowiadał szczerze, mimo to nie chce mi się wierzyć że na 5 miejscu. Sądzę że na równi z Baseballem, może lepiej, ale mam 12 lat, co ja tam mogę wiedzieć :twisted:. Spodziewałem się że będzie to akurat Marcin Gortat bo tylko on jest takim sławnym polakiem w USA(chyba że o czymś nie wiem ;p).

napisane przez 1909 w dniu : 03-04-2011

Dobry wywiad.Marcin nie powiedział nic szokującego ale przynajmniej był szczery :D.Wywiad niestety krótki.

Cytat: Muzik

Spodziewałem się że będzie to akurat Marcin Gortat bo tylko on jest takim sławnym polakiem w USA(chyba że o czymś nie wiem ;p).
_____

eee tam ja czekam na wywiad z Gołotą.To by było coś hahah :D

napisane przez Yao w dniu : 03-04-2011

Krótki nie krótki, ważne że jest i to wywiad specjalny dla Attitude. Takie coś cieszy, gdy człowiek widzi, że portal ma możliwości kontaktu z największymi gwiazdami w Polsce.

napisane przez maly619 w dniu : 03-04-2011

Ja tam czekam na wywiad z Najmanem (poza tym wywiad jest za***isty,ponieważ jest w nim Polak :) )

napisane przez Matt Hardy w dniu : 03-04-2011

A propos Najmana... Ma walczyć ze Świerczewskim :)

napisane przez andy w dniu : 03-04-2011

Generalnie nie ma co narzekac na obszernosc wywiadu. Trzeba wziasc pod uwage fakt, ze nie wypada zabierac sporej ilosci czasu, naszej perelce z NBA. Kazda proba nawiazania kontaktu, jest juz warta pochwal, a skoro udalo sie nawet "wyciagnac" pare slow, to jest to wielki wyczyn. Brawo AX

napisane przez N!KO w dniu : 03-04-2011

Swego czasu udało nam się na innym forum osiągnąć kontakt z paroma personami wrestlingowymi, tj. Mike Quackenbush, Jennifer Blake, LuFisto czy SoCal Val, tak chwaląc się przy okazji. Pewnie powiecie: "Łe, co to za wyczyn, skoro mają podane maile na swoich stronach?" Mimo wszystko jakikolwiek kontakt na linii wrestlerzy - Polska to spory sukces.

Wywiad z Marcinem Gortatem spoko, miło jest poznać opinię człowieka znanego i lubianego w Polsce i na świecie na temat jakim jest wrestling. Gratulacje AX. :)

napisane przez nekrophage w dniu : 03-04-2011


Cytat: Muzik

mimo to nie chce mi się wierzyć że na 5 miejscu. Sądzę że na równi z Baseballem, może lepiej,


Baseball wciąga nosem wrestling pod kątem popularności w USA. Tak samo Hokej (NHL), Futbol Amerykański (NFL) i Kosz (NBA). Polemizowałbym ewentualnie z tą popularnością piłki nożnej w Stanach lepszą od wrestlingu, ale głowy jednak bym nie dał, że nie jest jednak tak jak mówił Gortat.

Świetna robota AX. Fajnie przeczytać co na temat wrestlingu sądzi nasz ziomek, który mieszka obecnie za wielką wodą :wink:

napisane przez -Raven- w dniu : 03-04-2011

Dokładnie, z tego co amiętam to mecz otwarcia NFL miał rating około 15, tzn więcej niż WCW i WWF razem podczas nocy z największą publicznością. O SuperBowl nie wspomnę.

napisane przez Margera w dniu : 03-04-2011

Co do walki Marcin Najman versus Piotr Świerczwski to nie daje najmniejszych szans Świerkowi , bo to piłkarz . Najman to niby bokser , ale zawsze , ma doświadczenie . Będzie to wyglądało tak jak walka Paweł Nastula vs. Andrzej Wroński ( JAK TO SIĘ SKOŃCZYŁO KAŻDY WIE ).
Sądzę , że wrestling jest popularny tak jak czwarty sport ( MOŻE TROCHĘ MNIEJ ) w USA , a mianowicie hokej na lodzie . Od piłki nożnej wydaje mi się , że jest popularniejszy . Największa gala wrestlingowa na świecie WrestleMania podobno ma większą oglądalność od Super Bowl .
Do futbolu amerykańskiego jednak wrestling w AMERYCE nie dorasta , ratingi mówią same za siebie :
Ratingi Raw( NAJPOPULARNIEJSZY ROSTER WRESTLINGOWY )osiągają średnio 3. 10 , a średnie ratingi meczu NFL z trochę wyższej półki 9. 00 , więc widać wszystko gołym okiem .

napisane przez . w dniu : 06-10-2011

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy