Wywiad z Kenta KobashimKenta Kobashi jest jednym z najznamienitszych wrestlerów w historii i jedną z największych legend w swojej rodzinnej Japonii.
Bardzo dobrze było Cię zobaczyć znów na Wyspach, szczególnie, iż wielu fanów myślało, że nowotwór może w tym przeszkodzić. Jak się teraz czujesz ?

- Kiedy wykryto u mnie raka w 2006 roku, myślałem, że już nigdy nie powrócę do wrestlingu. Byłoby to dla mnie równe ze śmiercią. Jednak powróciłem i jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego, że mogę stanąć jeszcze w ringu i to dla brytyjskich fanów w Coventry 21 czerwca.

Kiedy opuściłeś All Japan i pomogłeś wypromować NOAH na główną japońską federację, myślałeś o tym czy kiedykolwiek federacja zrobi swoje gale w Europie?

- W 2000 roku nasz prezydent Mitsuharu Misawa założył Pro Wrestling NOAH w pogoni za "idealną formą wrestlingu". Kiedy zaczynaliśmy przygodę w NOAH, nikt nie śmiał myśleć o ewentualnych tourach po Europie. Osiągnęliśmy ten poziom tylko dlatego, że każdy z nas ciężko pracował i dawał z siebie wszystko w każdym pojedynku.

Teraz coś dla fanów, którzy nie zdołali jeszcze poznać NOAH. Co różni tę federację od innych ?

- Robimy w ringu dosłownie wszystko. To jak walczymy powinno zastąpić to, co moglibyśmy powiedzieć.

To będzie pierwsza wizyta NOAH w UK, jednak Ty już walczyłeś na Wyspach. Co myślisz o Wielkiej Brytanii i brytyjskiej scenie wrestlingowej?

- Pierwszy raz podróżowałem i walczyłem w UK i Niemczech w listopadzie 2005. Byłem bardzo zadowolony, że dostałem pomoc i wsparcie tak potrzebne na obczyźnie.
Szczególne podziękowania kieruje do Douga Williamsa. Wielu z naszych wrestlerów miało okazję walczyćw UK i innych częściach Europy przez ostatnie kilka lat i myślę, że było to
bardzo wartościowe przeżycie. Myślę też, że znajomość z Brytyjczykami pomoże w dalszym rozwoju naszego partnerstwa.

Miałem okazję walczyć z wieloma świetnymi Brytyjczykami i wierzę, że jest jeszcze wielu, z którymi nie miałem okazji stoczyć pojedynku. Być może uda mi się z nimi powalczyć podczas mojej następnej wyprawy do Wielkiej Brytanii.

Japońscy wrestlerzy jak KENTA robią wielkie wrażenie na amerykańskiej scenie niezależnej, szczególnie w Ring Of Honor. Czy jest to w pewnym sensie część japońskiej tradycji?

- Miałem wiele okazji walczyć w Stanach kiedy byłem młodszy, jednak przez politykę All Japan nigdy do tego nie doszło. Obecnie, wrestlerzy NOAH jak KENTA, Marufuji, Morishima czy Shiozaki podróżują po Stanach i robią wielkie wrażenie. W innych krajach, ludzie nie rozumieją naszego rodowego języka i stanowi to główną barierę przed częstszymi występami. Na szczęście w ringu, język nie stanowi problemu i wystarczy sama walka. Nasi wrestlerzy walczą w USA w stylu, w którym nauczyli się walczyć w Japonii.


Jak myślisz, dlaczego żadne wielkie japońskie nazwisko nie walczy dla Vince'a McMahona w WWE ?

- To proste, bo to co my robimy a to czego oni szukają, to dwie różne rzeczy.

Którzy japońscy zapaśnicy mogą być postrzegani przez brytyjskich fanów jako przyszłe gwiazdy wrestlingu ?

- Wszyscy nasi młodzi zawodnicy, którzy będą walczyć w Coventry Skydome - przyjdźcie i zobaczcie ich!

Yoshinobu Kanemaru, który jest obecnym GHC Junior Heavyweight Championem, KENTA i Ishomori czyli obecni GHC Junior Tag Team Championi. Shiozaki, który obecnie
walczy głównie dla Ring of Honor i jest już dobrze znany, Kotaro Suzuki, który ma bardzo bogaty moveset i sam wymyślił sporo chytów oraz Atushi Aoko, który już rok temu podróżował po Europie przez 2 miesiące.

Są jakieś brytyjskie gwiazdy, z którymi chciałeś walczyć ?

- Doug Williams, który regularnie występuje w NOAH. Pokazuje on głównie tradycyjny wrestling połączony z innymi stylami i jest świetnym zawodnikiem, przez co bardzo chcę z nim walczyć jeszcze nie jeden raz.

Jak myślisz, jak długo pozostaniesz w tym biznesie?

- Jeszcze nie znalazłem odpowiedzi na pytanie , "co to jest pro wrestling ?". W pościgu za odpowiedzią na te pytanie, będę walczył w ringu aż znajdę tę odpowiedź. U Kenty
Kobashiego nie ma czegoś takiego jak zakończenie kariery.

I w końcu, czy masz jakąś wiadomość dla brytyjskich fanów wybierających się na galę NOAH w Coventry ?

- Pro Wrestling NOAH przyjeżdża do Conventry po raz pierwszy. Dla mnie są to 2 lata i 8 miesięcy od ostatniej walki w Coventry Skydome. Bardzo dobrze pamiętam gorące powitanie mojej osoby, kiedy walczyłem tam po raz pierwszy. Mam nadzieje, że zobaczę was wszystkich na gali.

Wywiad przeprowadzono dla dziennika The Sun, 9-tego czerwca 2008.

dodane przez Euz w dniu: 15-08-2009 20:56:14

Udostępnij

Komentarze (1)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :


Cytat:

Jak myślisz, dlaczego żadne wielkie japońskie nazwisko nie walczy dla Vince'a McMahona w WWE ?

- To proste, bo to co my robimy a to czego oni szukają, to dwie różne rzeczy.


Nie moge :D . Pęknie powiedziane szkoda ,że tak "dyplomatycznie"

napisane przez T-Mac w dniu : 16-08-2009

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy