Podsumowanie roku 2008 w WWE część 2

Kontynuując swoje podsumowanie roku zapraszam wszystkich na część drugą o pasie WWE .
Pierwsza gala Raw w nowym roku i od razu ciekawe rozwiązanie , losowania stypulacji walk za pomocą koła fortuny . Został nam nie cały miesiąc do gali PPV Royal Rumble . Już na Armageddon została ustalona walka.

WWE CHAMPIONSHIP MATCH
Randy Orton(c) d. Jeff Hardy

Walka champion vs champion, ponieważ Jeff zdobył pas INTERCONTINENTAL Champion, pokonując Umage. Tutaj chciałbym wtrącić słówko o pasie IC. Jeff jak dla mnie był ostatnim mistrzem który jeszcze w jakiś sposób promował ten pas. Wychodził z nim na gale prezentował dumnie. Niestety kolejni mistrzowie już tak dobrze się z tej roli nie wywiązywali, odnosiłem wrażenie że wstydzili się go.
Wracając do tego co dzieje się wokół pasa WWE

Main Event: "STEEL CAGE" MATCH
Jeff Hardy d. Umaga
Walka z dwoma podtekstami . Umaga żądny rewanżu za odebranie mu pasa IC.
No i oczywiście Randy Orton posiadacz pasa mistrzowskiego WWE, który chciał aby Umaga zmasakrował Jeffa już w taj walce. Po świetnym pojedynku zwycięża Hardy. Wykonując Wisper In the wind z samego szczytu klatki.
W tej konfrontacji Jeff pokazał Orton`owi do czego jest zdolny.
Feund był cały czas podsycany. Orton na backstage zmasakrował brata J.Hardego Matta . Jeff za wszelką cenę chciał pomścić brata.
Main Event: WWE INTERCONTINENTAL CHAMPIONSHIP MATCH
Jeff Hardy (c) vs Randy Orton
Tym razem stawka pojedynku był pas mistrzowski Hardy`ego . Do samej walki jednak nie doszło. Jeff rzucił się na Randy`ego już na rampie i obaj zaczęli się okładać . Hardy zmaskarował Ortona i gdy ten leżał nieprzytomny, Jeff wykonał na niego swotonbomb z rusztowania. Po tej akcji cała hala wstrzymała oddech. Wszyscy byli szokowani wyczynem Jefff`a . Miejsce z którego wykonał Swoton bomb znajdowało się na wysokości 3 piętra! Niewielu na pewno z wrestlerów zdecydowało by się na coś takiego. Po tej akcji obu zawodników odwiozła karetka i nie pojawili się oni na kolejnej gali Raw.
No i nadszedł czas dugo oczekiwanego PPV Royal Rumble.

Royal RumbleWWE CHAMPIONSHIP MATCH
Randy Orton(c) d. Jeff Hardy

Wobec tej walki moje oczekiwania były bardzo duże, ponieważ to właśnie dwóch moich ulubionych zawodników, jeśli chodzi o WWE. Jednak się nie zawiodłem . Świetny pojedynek, przed walka stawiałem na Hard`ego , po jego akcjach na Raw trudno było myśleć inaczej . Tylko czy można dać Jeff`owi pas, gdy jest on już posiadaczem IC title ? W moim odczuciu nie. Na taki posunięcie było jeszcze za wcześnie .
Po RKO zwyciężył Randy Orton i zachował pas .

30 MEN ROYAL RUMBLE MATCH
Tradycyjna walka dla tego PPV , więc nie można jej pominąć .Tym bardziej że zwycięzca walki miał zapewniony występ na Wrestlemani 24 .

Pojedynek rozpoczęli The Undertaker(triumfator RR 2007) i Shawn Michaels, jak wiadomo mieli oni najmniejsze szanse na zwycięstwo w tej walce. Jednak utrzymali się na ringu dość długo , zostali wyeliminowani dopiero po wejściu 24 zawodnika którym był Big Daddy V.

Wejście nr 25: Mark Henry - walka zbliża się do końca pozostało nam do końca jeszcze pięciu zawodników. Siedzący pod ringiem Hornswoggle wyszedł na chwile z ukrycia i sprytnie wyeliminował The Miza .

Wejście nr 26: Chavo Guerrero- Reprezntant ECW z aspiracjami na pas tego brandu . Raczej bez szans na wygranie tej walki. Kane eliminuje Morisona iw taki sposób na ringu nie mamy już posiadaczów pasa WWE Tag team .

Wejście nr 27: Finlay- Za długo Finlay nie zabawił w tym pojedynku, ponieważ został zdyskwalifikowany przez sędziów za użycie swojej pałeczki. Dla Finlay`a ważniejsze w tym momencie było ratowanie swojego syna Hornswoggle`a, który został zakatowany przez M.Henry'ego i BDV.

Wejście nr 28: Elijah Burke- kolejny reprezentant posteru ECW. Chavo Guerrero udaje się wyeliminowac pierwszego zawodnika ,a był nim CM Punk. To nie przypadek że od razu po wejściu na ring Chavo rzucił się na Punka, ponieważ obaj zawodnicy już od jakiegoś czasu fundowali o pas mistrzowski ECW .


wejście nr 29: Triple H - pierwszy poważny kandydat do zwycięstwa w battale royal. Choć droga HHH do tej walki nie była łatwa . Musiał on pokonać w CAREER THREATENING MATCH`u Rick`a Flair`a.
Oczywiście zwyciestwo HHH w tej walce oznaczało zakończenie kariery Flair`a, ale interweniował William Regal. Triple h co prawda wygrał walkę, jednak dzięki dyskwalifikacji co uratowało karierę Rick`a.

Triple H wyeliminował po kolei az czterech zawodników : C.Rhodesa, BDV, M.Foleya i E.Burke'a.

Wejście nr 30: JOHN CENA !!! - hyyym…. Niespodziewany powrót po kontuzji .Cena był zapowiadany najwcześniej na wrestlemanie 24. Olbrzymie zaskoczenie, w większości negatywne.
Naprawdę dobrze przygotowany powrót przez WWE, ponieważ żadne informacje o tym nie wypłynęły do sieci .
John od razu po wejściu na ring wyeliminował Carlito i M.Henry'ego. Następnie monopol na eliminowanie zawodników przejął Batista , wyrzucił pod rząd trzech zawodników : Mr.Kennedy, Umagę, Kane'a.

Na ringu pozostało 3 zawodników Batista, Cena i HHH. I to miedzy nimi miała się rozegrać finałowa potyczka o zwycięstwo w tej walce. HHH wyeliminował Batistę. Cena wykonał HHH'owi FU i wygrał!!

Cena wygrywa tuz po swoim powrocie bardzo prestiżowa walkę , która daje mu prawo walki w ME Wrestlemanii. Dobra gala PPV , dodatkowo pierwsza nadawana w systemie wysokiej rozdzielczości HD.

Pierwsze PPV w 2008 roku za nami. Dzień później na gali Raw, Cena chciał już walki z Randym Ortonem, jednak ten zgodził się na ich pojedynek dopiero na gali No Way Out. Stawka ich walki miał
być pas mistrzowski WWE. William Regal zapowiedział również kolejna walkę na NWO. Miała to być
walka Elimination Chamber Match z udziałem 6 wrestlerów: Umaga, Shawn Michaels, Chris Jericho,
JBL, Jeff Hardy i Triple H.

Main Event RAW
Randy Orton/JBL d. Jeff Hardy/Chris Jericho

Wygrywają Randy Orton I JBL po RkO na Y2J. Niespodziewanie pojawił się John Cena i wykonał Randy` emu FU.

Aktualna karta na PPV No Way Out (17.2):

WWE CHAMPIONSHIP MATCH
Randy Orton(c) vs John Cena

ELIMINATION CHAMBER MATCH (WINNER GOES TO WM24)
Umaga vs HBK vs Chris Jericho vs JBL vs Jeff Hardy vs HHH

Raw z dnia 4-02-2008 miała bardzo nietypowy ME otóż miała odbyć się walka Arm Wrestlingowa , czyli pojedynek w siłowaniu na rękę. Zmierzyli się w nim John Cena i Mark Henry. Cena stawiał dzielny opór zawodnikowi który jest promowany jako najsilniejszy człowiek świata. Pojedynek przerwał Randy Orton który zakatował Johna. Cena obronił się i wykonał FU na Henrym.


NA Raw 11-02-2008 zorganizowano rewanż pomiędzy John`em Cena a Mark Henrym. Tym razem już w normalnej formule Single Matchu. Po STFU wygrał Cena i odgrażał się Orton`owi że jest w szczytowej formie i na NWO ich walka będzie formalnością.


No Way Out 2008RAW Elimination Chamber Match, z udziałem 6 zawodników Umaga, Shawn Michaels, Chris Jericho,
JBL, Jeff Hardy i Triple H z tej Szustki największe szanse na zwycięstwo miało trzech zawodników. Bo o HBK mówiło się że na Wrestlemani zmierzy się w Career Threatending Match`u z Rikiem Flair`em.
W tym pojedynku Chris Jericho chciał raczej wyrównać swoje rachunki z JBL. Zostali nam więc Jeff Hardy i HHH. To właśnie pomiędzy tymi zawodnikami rozegrała się finałowa cześć pojedynku . Szansa rewanżu również dla HHH z pojedynek na Armageddon. Po trwającej prawie pół godziny walce zwyciężył Triple H. Dzięki wygra naje HHH dostał prawo walki o pas mistrzowski WWE ma Wrestlemani 24.

WWE Title Match :
Randy Orton vs John Cena

Po powrocie i zwycięstwie w RR matchu John Cena dostaje title shota. Moim i pewnie wielu innych zdaniem to o wiele za dużo jak na tego zawodnika. John wygrywa walkę przez dyskwalifikacje.
Jak wiadomo w WWE występuje zapis o tym ze zwycięstwo przez DQ nie daje pasa.

Randy Orton vs Triple H; tak zapowiadał się ME Wrestlemani 24

Jednak na kolejnych galach Raw do tej walki został dołączony jeszcze John Cena. HHH najmniej podobało się to rozwiązanie. Cena czuł się pokrzywdzony i chciał rewanżu.
W drodze do wrestlemani 24
Odbyły się następujące pojedynki :
-Triple H i John Cena pokonali Randy'ego Ortona i Kena Kennedy'ego
Na kolejnym Raw Wiliam Regal zaproponował że przez najbliższe trzy tygodnie trójaka Randy Orton Triple H i Johon Cena. Przejmą kontrole nad Raw i będą mogli wyznaczać pojedynki przeciwko sobie i zaproponował że zacznie John Cena.

Cena wyznaczył dwa pojedynki : Randy Orton vs Triple H i Johon Cena vs Mr. Kennedy

Johon Cena vs Mr. Kennedy

Cena wygrywa po STFU I może spokojnie czekac na ME który sam ustalił.

Main Event: Non-title Match
Triple H vs Randy Orton

Randy nie miał ochoty na walkę wziął pas I chciał odejść za scenę. Komentujący pojedynek John Cena kazał mu wrócić. Wszyscy zawodnicy zaczęli się okładać . Walka zakończyła się dyskwalifikacją.
Cena wykonał FU na HHH a potem dostał RKO od Ortona. Przed kolejnymi pojedynkami to właśnie Randy miał największy komfort psychiczny.

Na kolejnym Raw karty rozdawał HHH. Ustalił on pojedynek ,który na początku mnie przeraził.
Randy Orton i Johon Cena mieli walczyć w Tagu jednak nie to przerażało. Ich przeciwnikiem miał być roster Raw! Szesnastu przeciwko dwóm! To nie możliwe aby udało się John`owi i Randy`emu wyjść cało z tej walki. Myśleli oni nawet o szybki poddaniu pojedynku. Jednak na takie rozwiązanie rade znalazł HHH który zagroził ze w razie jeśli dojdzie do takiej sytuacji jeden z nich straci miejsce w walce na WM24.

Main Event: TAG TEAM ELIMINATION MATCH
John Cena/Randy Orton d.vs RAW Roster

Tag Ceny i Ortona współpracował świetnie, wyeliminowali onie kilku zawodników teamu Raw. Pod koniec walki na ring wkroczyli wszyscy zawodnicy, zaczęli okładać Cene i Ortono`a .
Po całym zamieszaniu HHH wykonał na swoich przeciwnikach jeszcze Pedigree.

Na ostatnim Raw przed wrestlemanią zapowiedziano walkę WrestleMania Showcase Match. Orton/JBL/Umaga/Big Show kontra HHH/Cena/Shawn Michaels i Ric Flair.

Pojedynek w którym wygrał team HHH. Zostało nam jedynie czekać na najważniejszą gale roku w WWE.


Wrestlemania 24Największe Wrestlingowe show w 2008 roku. Gala odbyła się w Orlando na otwartym stadionie.
Pod względem organizacyjnym, gali i organizatorom nie można nic zarzucić. Świetne miłe dla oka show. Ale skupmy się na tym co jest motywem przewodnim tej części podsumowania czyli :

WWE CHAMPIONSHIP TRIPLE THREAT MATCH
Randy Orton(c) vs HHH vs John Cena


Przed galą odbyła sie ankieta wśród fanów .

Kto ma największe szanse na zwycięstwo i odebranie pasa Orton`owi.


Fani obstawiali zwycięstowo Ceny, mieli prawo tak mysleć . popierwsze Cena ma spora rzesze fanów w USA. Oprócz tego przyjęła się zasada że ten kto przegrywa na raw często dostaje potem pas na PPV.Drugie miejsce w ankiecie zajął HHH i on wlaśnie był moim faworytem w tej walce. Po tym jaką drog przebył do tej walki wydawało by się że najbardziej zasługuje na ten pas.Ostatnie miejsce w ankiecie zajął obecny posiadacz pasa Randy Orton. Myśle ze to dlatego ze ludzi coraz bardziej denerwowało to w jaki sposób Orton utrzymywał pas i chodzi mi tu głównie o dyskfalifikacje.
No cóz ale taka rola hell`a w którj randy spisuje się doskonale.

Sama walka była dobtym solidnym pojedynkiem z ciekawą końcówką. HHH wykonał John`owi
Pedigree i gdy go pinował nadbiegł Randy sprzedając kopniaka w głowę HHH i w tym wypadku mógł spokojnie odliczyć Cene. Orton po raz kolejny obronił pas.


Wrestlemania 24 przeszła do historii.

Pierwsze Raw po wrestlemanii na ring wszedł Randy Orton który świętował zwycięstwo. Powiedział że Cena i HHH nie są godni walki o pas. Na Ring wyszedł JBl, który powiedział że wczoraj wygrał swoja walke i teraz chce title shota.

Zapowiedziano również walkę pomiędzy Randy Orton a. Matt Hardy . Matt koniecznie chciał walki z Randym, przez którego nie występował przez kilak miesięcy.

Randy Orton vs Matt Hardy
Myślałem ze fajnie by było gdyby Matt dostał szansę walki o tytuł. Jeszcze lepiej było by gdyby go zdobył. Po nużących mnie już pojedynkach gdzie koło pasa kręcącą się ciągle 3-4 te same osoby Hardy był by sporym odświeżeniem . Stawką dzisiejszej walki nie był jednak pas WWE. Walkę wygrał randy Orton . Matt Hardy został przytłączony do rosteru Smackdown i stało się jasne że nie zakręci się koło pasa WWE.

HANDICAP MATCH
Triple H d. Randy Orton/JBL

Mecz eliminacyjny dla HHH wygrana oznaczała dołączenie do walki na Backlash.
Win :HHH

HANDICAP MATCH
John Cena d. HHH/JBL

Taka sama sytuacja jak w przypadku Triple H.
Win : John Cena

Na Backlash zapowiedziano walkę WWE CHAMPIONSHIP FATAL 4-WAY:
Randy Orton(c) vs HHH vs John Cena vs JBL

Znowu nudy jeśli na NWOi WM Cena w walce o pas dało się jeszcze strawić tak tu mam wrażenie że został dopchany na sile I zupełnie nie potrzebnie. Jasne stało się że pasa raczej nie dostanie JBL który był przez dwa lata komentatorem Smackdown też raczej nie urzekł by fanów jako Chmp. Randy uzyskał słaby wynik w ankiecie na Wrestlemani więc najpoważniejszym kandydatem do tytułu mistrzowskiego stał się HHH.

Na Raw z dnia 14-04-2008 odbyły się 2 pojedynki:


Non-title Match
Randy Orton vs William Regal
Win: Randy Orton

Single match
Triple H vs JBL
Win: HHH po DQ


Raw tydzień przed Backlash

MEN TAG MATCH
Edge/Randy Orton/Chavo Guerrero/JBL VS. Undertaker/Kane/HHH/John Cena
Win : Team Edge

Bilans zwycięstw zawodników na przed Backlash.


John Cena - Win :1 Los:2
Randy Orton - Win:2 los: 1
JBL -Win:1 Los :3
HHH- Win: 2 Los:2

Jak widać w najlepszej sytuacji był obecny mistrz Randy Orton który miał najlepszy bilans.
Najgorzej wypadł JBL który miał 3 porażki i jedno zwycięstwo.

BacklashWWE CHAMPIONSHIP FATAL 4-WAY ELIMINATION
Triple H; Randy Orton ; John Cena ; JBL

Zawodnicy odpadali w kolejności :
-JBL
- John Cena

Na ringu pozostali Triple H i Randy Orton tak jak wcześniej przewidywałem ze to właśnie Ci dwaj zawodnicy rozegrają walkę o tytuł miedzy sobą. Wygrał HHH i został nowym mistrzem WWE.
Patrząc na drogę jaką musiał przejść Triple H do tego pojedynku na pas naprawdę zasłużył i raczej było widome że nie odda go zbyt szybko.

Gala Raw 28-04-2008

Triple H świętował zdobycie swojego tytułu, powiedział że skończyła się właśnie era Ortona .
Randy nie pozostał dłużny na te słowa i zapowiedział rewanz już dziś wieczorem.


WWE CHAMPIONSHIP REMATCH
Triple H(c) vs Randy Orton

Pod koniec pojedynku doszło do niecodziennej sytuacji .Kamera pokazała nam Wiliama Regala, który znokautował operatora transmisji i nie było nam dane zobaczyć jak zakończył się pojedynek no mistrzostwo WWE. Na kolejnej gali zatem można było się spodziewać wszystkiego. Nie zdziwił bym się jak by to np. John Cena wyszedł z pasem na kolejne Raw. Ludziom nie podobała się sytuacja że Raw schodzi z anteny w kluczowym momencie tak ważnej walki.

Dlatego na kolejnej gali Raw fani najchętniej zwolnili by Regala. Na ring wszedł HHH z pasam na szczęście nic niespodziewanego się już nie stało i on również miał pretensje do Regala. Vince McMahon, próbował uspokoić sytuacje i powiedział ze zaufał Regalowi i ma nadzieje że ten go nie zawiedzie.

Zapowiedziano walkę :

ECW vs Triple H & Mr.Kennedy Podobny pojedynek widzieliśmy przed Wrestlemania .
Jak to zwykle bywa w walkach typu 16 vs 2 pod koniec pojedynku mamy wielkie zamieszanie.
Tak stało się i tym razem wszyscy zaczęli ze sobą walczyć. Podczas zamieszania zgasło światło gdy już wróciło Randy Orton wykonał RKO na HHH.

Zapowiedziano również pojedynek na PPV Judgment Day:

WWE CHAMPIONSHIP "STEEL CAGE" MATCH
Triple H(c) vs Randy Orton

Nienawiść do Regala rosła. Ten aby odzyskać odrobinę szacunku obiecał ze na tej gali światło nie zgaśnie a John Cena zmierzy się Randym Ortonem. Obiecał również John`owi ze podczas pojedynku nikt nie zainterweniuje , ponieważ takie zachowanie będzie równać się z zawieszeniem.

Main Event:
Randy Orton Vs John Cena
Wiliam Regal tuż przed walka przedstawił sędziego specjalnego tej walki , został nim JBL
W pojedynku zwyciężył Randy po RKO. Obaj z JBL zaczęli okładać Cene. Na rig wszedł HHH i Rzucił się na Ortona. Z nad ringu zjechała klatka, która symbolizowała Steel Cage match zapowiedziany na Judgement day .


Judgment Day 2008Dla wielu najsłabsza gala PPV w 2008 roku.

John Cena VS JBL
Dwójka która jeszcze miesiąc wcześniej na Backash walczyła przeciwko sobie w Fatal four Way matchu o mistrzostwo WWE. Tym razem zmierzyli się oni w bezpośrednim pojedynku. Wygrał John Cena .WWE CHAMPIONSHIP STEEL CAGE MATCH
Triple H(c) d. Randy Orton

Trudno wskazać faworyta pojedynku. Triple H pierwszy raz bronił pasa zdobytego miesiąc wcześniej.
Po dość wyrównanym pojedynku zwyciężył Triple H i zachował pas.


Gala Raw 19-05-2008Main Event:
Randy Orton & JBL d. Triple H & John Cena

W walce spotakali sie wszysvy uczesticy Fatal Four Way na Backlasch. Przed nami kolejna gala PPV One Night Stand. PPV na którym wszystkie pojedynki mają stypulację hardcore.

Mieliśmy również zapowiedziane dwie walki związane bezpośrednio z ME dzisiejszej gali :
Triple H(c) vs Randy Orton i John Cena vs JBL rewanże za gale Judgment Day.
Nie zostały im jeszcze nadane stypulacje I to właśnie miał rozstrzygnąć ten pojedynek.
Zwycięscy wybrali by stypulacje w jakiej chcą się zmierzyć na nadchodzącej gali.

WIN: Randy Orton & JBL
Randy Orton wybrał stypulacje "LAST MAN STANDING" MATCH, JBL za to FIRST BLOOD Match.


NA gali Raw 26-05-2008
Randy Orton i HHH nie wystąpili w żadnym pojedynku udzielili jedynie wywiadu.

One Night Stand 2008FIRST BLOOD MATCH
John Cena VS JBL
Walka której zakończenia nie mogę zrozumieć. Beznadziejna końcówka wygrywa John Cena po STFU. Krwawienie trochę nie na miejscu po takiej akcji.

WWE CHAMPIONSHIP LAST MAN STANDING MATCH
Triple H(c) vs Randy Orton

Pojedynek na pewno miał trwać o wiele dłużej. Jednak Randy doznaż złamania obojczyka i nie mógł kontynuować walki. HHH uderzył młotem Ortona po czym ten już się nie wstał.
W taki sposób Triple H po raz kolejny obronił tytuł.

NA Raw dzień po gali PPV Jeff Hardy rzucił wyzwanie John`owi Cenie. Dzieki temu obaj zawodnicy spotkali się w b bezpośrednim pojedynku po raz pierwszy w historii. Stawka walki był title shot na kolejne Night Of Champions.

NO.1 CONTENDERSHIP MATCH
John Cena VS Jeff Hardy

Przez większa cześć pojedynku miałem nadzieje ze wygra Jeff. Niestety kolejny raz triumfował Cena.
Trochę już nużący obrót sprawy , ponieważ Cena nie pojawił się w walce o mistrzostwo WWE na zaledwie 3 galach PPV od początku roku.


Na Raw 09-06-2008

Odbyły się walki :

John Cena VS JBL
JBL po raz kolejny uległ Cenie.

Jeff Hardy VS Triple H

Walka Non-title, czyli jej stawką nie był pas mistrzowski. Szansa dla Jeff`a na pokazanie że on tez zasługuje na walkę o pas. Plan udał się hardy`emu zwyciężył przez Count-Out.
Po walce wykonał jeszcze cross body na okładających się poza ringiem Cene i HHH.

Feund toczył się dalej prawie na każdej gali Cena dostawał innego przeciwnika, aby nie walczył z HHH.
Jednak prawie zawsze kończył się to ich pojedynkiem na koniec gali. Tak samo jak po Walce HHH VS Y2J na ring najpierw wbiegł Lance Cade który pomógł Jericho. Potem interweniował Cena który odgonił napastników i sam zaczął okładać Triple H. Pojedynek zakończył się dyskwalifikacja.

Na kolejnej Gali Raw odbył się Draft najbardziej rewolucyjny od kilku lat. Szerzej o Drafcie w innej części tego podsumowania. Jednak właśnie na tej gali stało się cos niespodziewanego, na Smackdown przeniesiono HHH. Wielu pytało co z pasem WWE czy zostanie na Raw czy od teraz to SD staje się pierwszym rosterem? W końcu to w ich szeregach od teraz znajdowali się dwa najważniejsze pasy w WWE. Nawet sam HHH nie wiedział o tej zmianie był zszokowany. Taka sytuacja rzucała zupełnie inne światło na walkę Triple H vs Cena na Night of Champions.

Zobaczmy mamy dwa najważniejsze pasy na Smackdown prędzej czy później któryś z pasów musiał wrócić na Raw. Które miało w swoich szeregach Mistrza IC Chrisa Jericho i ECW chamiona Kane`a.
Czyli dwa niewiele znaczące pasy. Pojawiały się również głosy że WWE chce przywrócić dawną rangę tym dwóm pasą, co wsunie było by dość logiczne.

Większość tych pytań wyjaśniła się tuż po Night Of Champions.


Night Of ChampionsGala której zmieniono nazwę z Venegance właśnie na Night Of Champions. Na gali jak sama nazwa wskazuje są bronione wszystkie pasy. Siedem które były do tej pory i nowy świeżo utworzony pas Divas Chmpion.

WWE CHAMPIONSHIP MATCH
Triple H(c) VS. John Cena

Kolejna walka w której Cena dostaje szanse na tytuł. Jednak w tej walce ważniejszy był los pasa WWE i to w jakim rosterze się on znajdzie. Pas obronił HHH i dalsze losy tego tytułu możemy obserwować już na Smackdown.

Edge wygrał swoją walkę i pas WHC też pozostał w rosterze SD.

Raw tuż po NoC przyniosło wiele zmian, Edge wygłaszał Speach w którym mówił że takie gwiazdy jak Batista Rey Mysterio już nigdy nie dostaną title shota na pas WWE. Świętowanie Edga po obronie pasa przerwał Batista który rzucił się na niego wykonał mu po kolei swoje finishery.
Zmasakrowany Edge leżał nieprzytomny, a z walizka MITB wbiegł CM Punk wykonał GTS i odliczył Edga do 3 i został nowym championem.

Dzięki temu sytuacja z pasami się rozwiązała. Przydział pasów do poszczególnych brandów :
Raw: WHC, IC
SD : WWE, US
ECW: ECW title


Teraz przenosimy sie już na gale Smackdown gdzie znajduje sie pas WWE. Na pierwszym SD po Noc
Vickie poinformowała HHH'a, że na The Great American Bash, będzie bronił pasa mistrzowskiego
pojedynku z Edgem. Już kilka dni po stracie pasa WHC Edge zostaje wplątany do walki o kolejny tytuł.

Smackdown 11-07-2008

Non-title Match
Triple H d. Chavo Guerrero
Win:HHH

Main Event: NO DISQUALIFICATION MATCH
The Big Show vs Edge

Na początku gali Edge powiedział że podtrzymuje swoja decyzje o odwołaniu swego ślubu z Vickie.
Chciał pokazać że to jego bliskie stosunki z menager piątkowego show nie maja żadnego wpływu na karierę zawodniczą. Vickie weszła na rampe i zapowiedziała ze dzis Edge zmierzy się w walce bez dyskwalifikacji przeciwko Big Show`owi .

Big show w czasie walki zdominował Edge`a . Pojedynek przerwała Vickie i zaopiekowała się Edgem, ponownie postanowili wziąć ślub.

Edge i Vickie para roku w WWE i co Smackdown to zmiana sytuacji . Ślub pary potem ukazanie zdrady Edga przez HHH. Wiele różnych perturbacji wkoło tej dwójki .Tak właśnie dotarliśmy do gali PPV Great American Bash 2008.

Great American Bash 2008WWE CHAMPIONSHIP
Triple H (c) vs. Edge

Podczas gdy Edge leżał juz na deskach na ring przyszła jego kochanka Alicja Fox. Chciał podać mu pas mistrzowski, ale w tym czasie zakatowała ja Vickie. Zrobiło się straszne zamieszanie, ponieważ obie panie zaczęły się okładać. Edge wykonał Spear na Vickie Guerrero. Zszokowany tym co zrobił. Stał w bezruchu, wykorzystał to HHH i wykonał Pedigree odlicza Edge.
Na kolejnych Smackdown Vickie przywróciła do WWE Undertakera. Zwolniony na ONS Taker miał powrócić w ramach zemsty Vickie na Edge., już na Summer slam.Tam właśnie Edge i Undertaker zmierzyli się w Hell In A Cell.
Triple H miał zmierzyć się z The Great Khali. Jakim cudem WWE wprowadziło kogoś takiego do walki o WWE champion? Niemożliwe ? A jednak. Jak widomo WWE chodzi głównie o pieniądze i tu mamy konkretny przykład marketingu.

Khali pochodzi z Indii i jest jedynym zawodnikiem z tego kraju w federacji. Chciano wykorzystać moment w którym Khali był zdrowy i dać mu szanse walki o ten pas. Summer Slam to gala z wielkiej 4,dlatego promocja będzie ogromna, a WWE w Indiach sprzeda więcej gadżetów. Czysty marketing, ale szkoda że nie pomyślano o innych fanach. Nie żebym był jakoś uprzedzony do Khali`ego, ale ideałem wrestlera to on nie jest.

Summer Slam 2008


WWE CHAMPIONSHIP MATCH
Triple H ( c ) vs The Great Khali
Najlepszym komentarzem do tej walki Bedzie to co skandowała publiczność w stronę Khali`ego - "YOU CAN`T WRESTLE". Mógłbym tu już zaoszczędzić sobie pisania kto wygrał walkę bo zwycięzca mógł być tylko jeden, a mianowicie HHH.
Smackdown 22-08-2008
Włączając gale miałem tylko jedną prośbę, aby Khali już więcej nie dostawał title shotów
Tutaj zostałem mile zaskoczony. Walka o pas WWE na PPV Unforgiven odbędzie się w nowej formule Scramble w której wystąpi pięciu zawodników. Wygrywa osoba która jako ostatni uzyskała pin fall lub submission przed upływem 20 min.
Do taj walki odbyły się Cztery pojedynki eliminacyjne:
Match 1: WWE TITLE SCRAMBLE QUALIFIER- 10 MEN BATTLE ROYAL
Uczestnicy: The Brian Kendrick, Vladimir Kozlov, Curt Hawkins, Zack Ryder, Funaki, Scotty Goldman, Super Crazy, Armando Estrada, Jimmy Wang Yang, Ryan Reddick.
Zawodnicy w pierwszej walce nie imponowali większość nie łapie sie na gale telewizyjne a co dopiero mówić o Title shocie. Faworytów było dwóch The Brian Kendrick I Vladimir Kozlov.
Wygrał Kendrick I jako pierwszy zapewnił sobie miejsc w walce na Unforgiven.

Match 2 :WWE TITLE SCRAMBLE QUALIFIER
Festus (w/Jesse) vs MVP
Kolejna niezbyt imponująca para. Wygrywa MVP i dobrze bo ten zawodnik zasługuje naprawdę na coś więcej niż jobbowanie.

Match 3: WWE TITLE SCRAMBLE QUALIFIER
Finlay (w/Hornswoggle) vs Shelton Benjamin
Pomyślałem, Triple H juz w 70% może być pewien że obroni pas.
Wygrywa Shelton Benjamin.

Match 4: WWE TITLE SCRAMBLE QUALIFIER
Jeff Hardy vs The Great Khali
Jeśli Jeff nie wygra przestaje oglądać WWE. Na całe szczęście tak się nie stało i Jeff pokonał Khali`ego.
Poznaliśmy już wszystkich uczestników walki WWE CHAMPIONSHIP SCRAMBLE: HHH, MVP, Jeff Hardy, Shelton Benjamin i The Brian Kedrick.
Smackdown 29-08-2008
Jeff Hardy vs MVP
Win: Jeff Hardy
Po walce obaj dostali Pay Dirt Shelton`a Benjamin`a.
Main Event: CHAMPION VS CHAMPION (Non-title Match)
Triple H vs Shelton Benjamin
Walka mistrza WWE przeciwko champ`owi Stanów Zjednoczonych.
W czasie pojedynku pojawił się Khali który podążał w stronę ringo jednak to nie przeszkodziło HHH wykonać Pedigree i odliczyć rywala.
Smackdown: 05-09-2008
Non-title Match
Shelton Benjamin vs MVP
Win: Shelton Benjamin
Jeff Hardy vs The Brian Kendrick
Win: Brian Kendrick

Lumberjack Match
Triple H vs The Great Khali
Win: HHH

Ostatni SD przed Unforgiven I trzy walki związane z pojedynkiem o pas mistrzowski.tylko jedna mała niespodzianka w drugiej walce przegrana Jeffa. Po poznaniu pełnego składu walki na Unforgiven myślałem że HHH raczej obroni pas jednak wydarzenia ze Smackdown sprawiły z Unforgiven moja pewność zmalała. Z dobrej strony pokazał się przede wszystkim Shelton Benjamin.


UnforgivenWWE CHAMPIONSHIP SCRAMBLE
HHH(c) vs The Brian Kendrick vs Shelton Benjamin vs MVP vs Jeff Hardy
Formuła w jakiej była rozgrywana walka dostarczyła wiele emocji. Wystarczyła chwila nieuwagi aby stracić pas mistrzowski. Tak właśnie stało się w przypadku Jeffa, który był posiadaczem pasa na 2 min przed końcem walki. Popełnił on duży błąd zamiast skupić się na przerywaniu pin`ów. Wmieszał się w walkę i wykonał Swanton Bomb na Benjaminie, w tym samym czasie w drugim końcu ringu HHH odliczył MVP i obronił pas.


Smackdown 12-09-2008
Na gali został wyłoniony przeciwnik dla HHH na No Mercy 2008, a stało się to w Fatal 4 Way Match`u.
FATAL 4 WAY FOR NO.1 CONTENDERSHIP
Jeff Hardy vs The Brian Kendrick ; Shelton Benjamin ; MVP
Walk w której udział wzięli przegrani zawodnicy z WWE CHAMPIONSHIP SCRAMBLE . Wygrał ten który był najbliżej zdobycia pasa na Unforgiven, czyli Jeff Hardy. Po pojedynku Jeffa zakatował Vladimir Kozlov.
Az do samego No Mercy najwięcej do powiedzenia miał Kozlov, Który po walkach atakował albo Hard`ego albo Triple H. Rosjanin miał duże aspiracja na Title Shot. Hardy z HHH przez dłuższy czas traktowali się dość przyjacielsko, po jednej z walk Tag teamowych podali sobie nawet ręce.

ALL-STAR KICK OFF ON MYNETWORK TV


Rozpoczął się nowy okres dla Smackdown. Gala zmieniła stacje telewizyjna Fox na której była emitowana do tej pory na MY Network TV. Troszkę nie zrozumiałe posunięcie, ponieważ My Network Tv posiada mniej Amerykanów niż poprzednią stacje. Zmniejszyła się więc dostępność programów WWE dla widzów w USA. Raitingi spadły znacząco z około 2,9-2,7 do 1.8-2,1.
Odbyła się dzięki temu specjalna gala na której wystąpiły gwiazdy ze wszystkich trzech rosterów. Zwieńczeniem gali był :


CHAMPIONS TRIPLE THREAT MATCH
Chris Jericho vs Matt Hardy vs HHH
Udział w walce wzięli mistrzowi wszystkich trzech rosterów. Wygrał gospodarz można rzec Triple H. Po walce stało się to co na wcześniejszych galach Kozlov zakatował HHH.

No Mercy 2008WWE CHAMPIONSHIP MATCH
Triple H(c) vs Jeff Hardy
Hardy i HHH przed walka zbytnio nie utrudniali sobie życia. Jak to mówią, nic nie jednoczy tak jak wspólny wróg. W tym przypadku był nim Vladimir Kozlov, który po każdej walce masakrował Jeffa albo HHH. Sam pojedynek był dość dobry. Końcówka mnie zdenerwowała, nie rozumiałem takiego posunięcia Jeff wykonał swoje dwa finishery po rząd a mimo to przegrał walkę. Nie mogłem jakoś darować sobie takiego zakończenia. Danie pasa Jeff`owi było raczej kwestią czasu.
Pierwsza gala Smackdown po No Mercy. Szanse na zdobycie pasa dostaje Big show.
WWE CHAMPIONSHIP MATCH
Triple H(c) vs Big Show
Pojedynek trwał chwile i wydawało że zbliża sie do końca. Big Show wykonał ChokeSlam, nagle zgasło światło gdy już wróciło na ringu Undertaker okładał Showa. Obaj po chwili zniknęli za scena. Na ring wtargnął Kozlov i powalił HHH Headbuttem. Na ratunek przybiegł Hardy i wykonał Twist Of Fate na Triple H. Na kolejnym SD Rosjanin i Jeff zmierza się w bezpośrednim pojedynku.
Kolejną gala ppv WWE było Cyber Sunday. Tam przeciwnika dla Triple H wybierali widzowie w głosowaniu telefonicznym. Do wyboru były trzy warianty walki o WWE Chmpion:
A- HHH(c) vs Jeff Hardy
Dobry wariant, rewanż za No Mercy na który Jeff zasłużył.

B- HHH(c) vs Vladimir Kozlov
Taki pojedynek byłby dość nudny, zresztą przekonamy się o tym na kolejnych galach.

C- HHH(c) vs Jeff Hardy vs Vladimir Kozlov
Trzy w jednym najciekawsza z trzech propozycji i największe prawdopodobieństwo wyboru.
Smackdown 17-10-2008
Tak jak zapowiedziano tydzień wcześniej Jeff Hardy zmierzył się w bezpośrednim pojedynku z Vladimirem Kozlovem. Sama walka średnia i po niej nie działo się nic ciekawego. Na ring wyszedł tylko HHH i pokazał Kozlov`owi swój pas WWE. Wygrał oczywiście Rosjanin. Tym raczej nie zwiększył swoich szans w głosowaniu, jak sam powiedział na kolejnej gali. Ludzie będą bali się że to on może zdobyć pas.
Main Event: Non-title Match
HHH vs The Undertaker
Walka przerwana przez Big Showa, który zakatował Undertakera. Kozlov po raz kolejny zmniejszył swoje szanse w głosowaniu atakując HHH.

Cyber Sunday 2008WWE CHAMPIONSHIP MATCH
Triple H(c) vs Jeff Hardy
Kozlov swoimi zagraniami zminimalizował swoje szanse w głosowani. Fani wybrali opcję rewanżu za No Mercy. Walka wyszła bardzo dobrze. Zmiany posiadacz pasa mistrzowskiego raczej nie można było się spodziewać, ponieważ nie znaliśmy wariantu walki. Najbezpieczniej było więc aby HHH zachował swój pas.
Przed nami gala PPV Survivor Series 2008. Tu mogliśmy sie spodziewać takiego rozwiązania, otóż zapowiedziano WWE CHAMPIONSHIP TRIPLE THREAT MATCH.

Pomiędzy trójka która brała udział w głosowaniu na Cyber Sunday , Jeff Hardy vs Vladimir Kozlov vs HHH. Tak jak już wcześniej pisałem do pojedynku mogło dojść już na poprzedniej gali, tam fani zadecydowali inaczej.
W sobotę rano tuz przed galą pojawiła się informacja że Jeff Hardy trafił do szpitala. Była to zła informacja, jak wiadomo Jeff miewał problemy z narkotykami i kolejne złamanie regulaminu dopingowego oznacz dla niego zwolnienie z federacji. Występ Hardy`ego na Survivor Seriers stał pod dużym znakiem zapytania.

Survivor SeriersWWE Championship match
Triple H vs Vladimir Kozlov

Juz na początku gali wiedzieliśmy że Jeff nie wystąpi. Szkoda bo przez to pojedynek dużo stracił. Walka była strasznie nudna , szczerze mówiąc nie polecam. Oczywiście chodzi mi o pierwsze 10 minut walki , potem zrobiło się dość ciekawie. Vickie Guerrero GM Smackdown zapowiedziała że dziś jednak odbędzie się Triple threat match !!! Jeff może walczyć ? Pod uwagę brałem jeszcze Big Show`a . Nie w obu przypadkach się pomyliłem. Vickie wprowadziła do walki Edga! Powracającego po walce Heel In a Cell na Summer Slam. W końcu coś zaczęło się dziać, Edge wbiegł i wykonał spear na HHH, już był gotów aby zakończyć walkę. Po rzaz kolejny zostaliśmy zaskoczeni, otóż na ring wbiegł wielki nie obecny tej walki . Jeff od razu rzucił się na Edga próbował uratować HHH przed stratą pasa. Ogłuszył Edga na chwile i pobiegł po krzesełko . W tym czasie na ringu zrobiło się ogromne zamieszanie, w którym HHH i Kozlov zakasowali uderzeni a krzesełkiem w głowę. Edge za to wykonał spear Jeff`owi i odliczył HHH. W taki sposób poznaliśmy nowego WWE championa. Od razu po kilku miesięcznej nieobecności Edge dostaje tytuł mistrzowski. Taki obrót sprawy mnie raczej cieszył, ponieważ ten powrót wniósł nam trochę odświeżenia . Wykreowała się grupka trzech osób które ciągle miedzy sobą walczyły o WWE chapion, a mianowicie HHH , Jeff Hardy i Vladimir Kozlov. Tu kilka osób może się ze mną nie zgodzić, czyli bardzo podobnie jak w roku ubiegłym na Smackdown.
W końcówce roku o WHC rywalizowało głównie trzech zawodników Edge, Undertaker, Batista. Rok temu jak i teraz wykreowała się dość wyraźnie mocniejsza grupka i nie było widać innych pretendentów . Tu może słówko o Drafcie trzeba przyznać że SD wzmocniło się na nim znacząco. Na początku jakoś nie byłem przekonany co do tych zmian, ale z biegiem czasu można było zobaczyć olbrzymi progres gal tygodniowych. Naprawdę Smack stał się o wiele lepszy niż Raw i to nie tylko dzięki przyjściu HHH, Jeffa . Progres poczynili również inni zawodnicy Np. Shelton Benjamin. Po przeniesieniu ze słabiutkiego ECW, zdobył pas US champion. Początkowo nie przypadł mi on do gustu jako mistrz, co prawda pas mu się należał, ale Matt dużo lepiej sprawdzał się w tej roli. Moje zdanie ta ten temat zmieniło się właśnie pod koniec roku, świetne walki no i w końcu cos się dzieje wokół pasa US, ale to już za sprawą innego zawodnika. Kilka tygodni temu powrócił Gregory Helms, właśnie jego mi najbardziej brakowało na Smacku. Wraz z Sheltonem zrobili kilka dobrych walk i to właśnie w nich upatruje przyszłych Main Eventerów. Kolejna postać wykreowana dzięki draftowi The Braian Kendrick. Na Raw tworzył Tag team z Paul`em Londonem , mimo iż dywizja tagów leżała i byliśmy zmuszeni oglądać jako Chamion`ów Tag Holly & Cody To L&K Title shota nie dostali, mało tego występowali częściej na Heat niż Raw. Tag Team z olbrzymim potencjałem został zmarnowany. London`a zwolniono z federacji a Kendrik dostał szanse na pokazanie się jako single wrestler . Wyszło to dość dobrze Kendrick dostał ochroniarza Ezekiela. Na gali Unforgiven otrzymał nawet title shota. Dobrze się rozwija i myślę ze przyszłość przed nim. Smackdown nie opiera się tylko na zawodnikach perspektywicznych i tych przeniesionych z innych brandów . Mamy okazje oglądać doświadczonych zawodników takich jak: Undertaker , Big show. Jest paru wrestlerów którzy zaniżają poziom i gdyby nie chodziło o marketing zapewne nie było by ich w federacji i myślę tu o Great Khali, naszczecie ostatnio walczy coraz mniej. Prowadzi swój Kiss cam i niech tak zostanie. Smutne jest też to jak traktowany jest MVP, w ostatnich miesiącach stał się zwykłym jobberem . Niedoceniany jest również Jimmy Wang Yang, ale na jego karierze bardziej zaważyły narkotyki i zawieszenie . Dobre jest też to Smak współpracuje z ECW. Na galach możemy zobaczyć często zawodników tego rosteru, co urozmaica gale. Smackdown jak dla mnie i pewnie wielu innych przewyższa teraz poziomem Raw i jest główną galą WWE.
Tak wygląda w tej chwili sytuacja na SD, a przed nami ostatnie PPV w roku czyli Armageddon.
Przeciwnika dla Edga na tę gale miał wyłonił turniej Beat THE clock. Tutaj nieoczekiwanie mieliśmy dwóch zwycięzców Jeff Hardy i HHH wygrali swoje pojedynki w identycznym czasie.

Zapowiedziano więc Triple threat match

Edge vs Jeff Hardy vs Triple H

Walka i sama gala zapowiadały się bardzo ciekawie. Przed galą PPV rozdano nagrody Slammy Awards, całkowicie nie rozumiem tego posunięcia. Czy WWE zakładało że gala wyjdzie tak słabo i nie zdarzy się na niej nic ciekawego ? Na Armageddon działo się wiele. PPV roku jak dla mnie.

ArmageddonWWE championship
Triple threat match


Edge vs Jeff Hardy vs Triple H

Pojedynek zapowiadał się świetnie, ale to co zdarzyło się na gali przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Zbyt krótki był okres pomiędzy galami PPV aby powiedzieć o tym jakim mistrzem był Edge. Tu wyprzedziłem trochę fakty Edge stracił pas. Tego posunięcia już całkowicie nie rozumiem. Po co dano mu pas na 3 tygodnie??? Po to aby powrót wyszedł bardziej efektownie. Nom wydaje mi się że to jedyny powód. Poznaliśmy nowego Champa został nim po najlepszej walce w roku Jeff Hardy. Pasa nie zdobył na pierwszym PPV roku, za to udało się na ostatnim. Po drafcie zdecydowanie pierwszo planowa postać na Smackdown, świetne walki. Pas mu się po prostu należał.
Gdyby nie problemy z narkotykami zdobył by go wcześniej. Mamy nowego mistrza, który wprowadzi nas w nowy 2009 rok. Co prawda Hardy jest już kilka lat z małą przerwa w federacji, ale do tej pory nie zdobył tak ważnego tytułu i niewątpliwe jest to odświeżenie. Zobaczymy jak poradzi on sobie w roli mistrza, jeśli nic mu nie przeszkodzi pas powinien potrzymać przynajmniej do WM 25.

Tak właśnie przebiegała a właśnie droga pasa WWE w ubiegłym roku.

dodane przez marcin145 w dniu: 04-01-2009 08:30:38

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy