Okiem Maniaka #4

Pam pam pam… Nadszedł czas na kolejny, czwarty odcinek Okiem Maniaka. Spodziewajcie się niespodziewanego, i takie tam :)

Okiem Maniaka #4Poruszonych będzie kilka tematów związanych z WWE i TNA, felieton będzie nieco krótszy niż zwykle, gdyż nie dzieje się aż tak wiele ciekawego w moim mniemaniu…Jedziem!

*Abyss nowym TNA Champion'em ! Powiem szczerze, tego za cholerę się nie spodziewałem :) TNA pokazało, że potrafi zaskoczyć i to ostro. Po tym, jak Abyss był jobbowany praktycznie każdemu, używany do promocji nowych nabytków federacji stawał się takim Kane'm TNA… Był posłuszny i podkładał się komu trzeba i kiedy trzeba… A tu ni z gruchy ni z pietruchy Abyss nowym mistrzem federacji… Według mnie jest to znakomita wiadomość, bo co jak co, ale Monster jest jednym z workerów, którzy już dawno powinni zdobyć ten jakże prestiżowy pas… Ale… No właśnie, moje malkontenckie ale… Uważam, że tytuł został dany Abyss'owi w złym momencie… Jako champion jest w moich oczach mało wiarygodny, właśnie przez to o czym pisałem… Teraz mam tylko nadzieję, że dostanie push jako posiadacz tytułu i nie odda go już na następnym PPV.

*Zastanawia mnie sytuacja Stinga… Jest ona IMHO bardzo zagmatwana… Wielki powrót na BFG, zdobycie tytułu na najważniejszej gali roku, i w miesiąc potem strata tytułu… przez DQ? Według mnie to nie pomogło ani Sting'owi ani Abyss'owi… Abyss był niszczony przez cały mecz, a zdobył tytuł, a Sting, legenda, i człowiek, który miał być zbawieniem [według scenariusza ofkoz] TNA stracił tytuł tak po prostu… Na ostatnim Impact można było zaobserwować też, że wraca do czarno-białego makijażu, więc po co były te zmiany na BFG? Według mnie takie coś jest bezsensowne, a nie ma zbyt wielkiego wpływu na reakcję publiczności czy ratingi… Na następnym PPV szykuje się nam Triple Threat Match: Abyss vs. Sting vs. Christian Cage… Oby TNA nie popełniło głupstwa i ponownie nie dało tytułu Sting'owi. Jego obecność w federacji wiele znaczy, ale powinien powoli odchodzić w cień, promować ludzi jak Petey Williams, czy Eric Young [Showtime vs. Showtime, już widzę ten feud…], a nie wykorzystywać swoje wpływy żeby trzymać tytuł przez rok [hi, Jarrett!].

*Ron Simmons jest debeściak. Po prostu. Jego Damn na każdym RAW jest po prostu kapitalne, jedne ze śmieszniejszych segmentów tego roku… Wiem, że to prostackie, bezsensowne… ale śmieszne :) Mam nadzieję, że Ron pokaże jeszcze jakieś umiejętności na ringu, i że ktoś oberwie Dominatora :)

*Vince McMahon nie ma zamiaru prowadzić wojny z TNA na antenie TV, ale chce ich załatwić od środka… Krąży wiele plotek, że osobiście obdzwania zawodników TNA, oferując im za przejście do WWE podwojoną pensję i szansę zabłyśnięcia większą niż w "syfie z Orlando". Podobno jednym z zawodników, do którego dzwonił Vince był Chris Sabin.
Nie powiem, żeby to było fair, ale cóż… TNA chciało wojny, a w miłości i wojnie wszystkie chwyty dozwolone!

*Jak już jesteśmy w tym temacie, nie można pominąć kwestii VKM vs. WWE… Na początku byłem bardzo podekscytowany, ale to co zobaczyłem na ostatnim Impact trochę ostudziło mój zapał… Mam wrażenie, że teraz BG i Kip będą przez wiele tygodni krążyć wokół kwatery WWE, bądź odgrywać jakieś parodiujące scenki, ale tak naprawdę nigdy nie dojdzie do jakiegoś bardziej bezpośredniego starcia… Mam nadzieję jednak, że TNA ponownie mnie zaskoczy, i coś niespodziewanego się wydarzy w najbliższych tygodniach.

*TNA ostrzy sobie zęby na kolejnych zawodników WWE. Podobno Rey Mysterio, Sabu i Rob Van Dam są bardzo blisko przeskoku, co doprowadziłoby chyba Vince'a do wściekłości. Rey miał być namawiany przez Kurt'a Angle, a RVD ma pójść za swoim przyjacielem Sabu, który sporo narozrabiał, i McMahon chce się go pozbyć. TNA nie potwierdza tych informacji, ale także im nie zaprzecza… Uwielbiam takie sytuacje, coś się kroi :)

*Na ostatnim Impact zadebiutował kolejny "wyrzutek" z WWE - Tyson Tomko. W TNA najprawdopodobniej będzie się zwał po prostu Tomko. Tak jak w WWE będzie Problem Solver'em Christiana… Sam Tomko nie jest zły, coś tam w ringu potrafi… ale zastanawiam się, jaki cel jest w powtarzaniu angle'a z WWE? Christian mógłby sobie poradzić bez ochroniarza, a Tomko mógłby zostać wprowadzony inaczej… Po drugie, mam nadzieję, że nie zrobią tak jak z każdym nabytkiem z WWE - nie dadzą mu jakiegoś mega pushu… Tomko nie jest materiałem na mistrza, może za kilka lat będzie, obecnie w TNA powinien być midcarder'em, broń Boże main eventer'em!

*Roster ECW jest według mnie w opłakanym stanie, z wielu względów… Większość ludzi, którzy mogliby być potencjalnymi mistrzami są w złych stosunkach z Vince'm McMahon'em, promowani są nowicjusze kosztem ECW Originals… Szlag by to trafił, coraz gorzej to wygląda, skoro Hardcore Holly jest w Main Event'ach :( Szkoda, że Paul Heyman tak naprawdę nie ma żadnego wpływu na ten nowy twór, bo ciężko mi już to nazywać ECW…

*Na koniec prawdziwa bomba - Yours truly, WeeMan, przeprowadził wywiad z The Rock'iem! Będziecie mogli go podziwiać już niedługo, tylko na Attitude…

Yup, na dziś tyle. Widzimy się za tydzień, pozdro!

A, nie, zapomniałbym o Top i Flop tygodnia, plus Wasz ukochany wierszyk ;)

Top 5:
1. Abyss zdobywcą głównego tytułu TNA.
2. Reaktywacja Team eXtreme na gali ECW - aż ciepło się w sercu zrobiło :)
3. Segmenty z Ron'em Simmons'em - DAMN!
4. Debiut Tomko w TNA.
5. Ciekawa karta na Survivor Series - dużo Elimination matchów, które są znakiem rozpoznawczym tego PPV.

Flop 5:
1. Odebranie pasów tag team LAX - byli świetni w tej roli, mogli go przynajmniej stracić w walce, a nie w taki sposób…
2. Sytuacja w ECW.
3. Kurt Angle vs. Samoa Joe - sorry, możecie mnie zlinczować, ale to na pewno nie był Match Of The Decade… Być może zbyt mało trenowali, albo po prostu różnią się stylami… mam nadzieję, że ich następne mecze będą lepsze.
4. Segmenty z Jim'em Cornette - według mnie nie nadaje się on na Authority Figure w TNA…
5. Chamskie zagrywki Vince'a McMahona mające na celu pozyskanie zawodników TNA.

I wierszyk:

Survivor Series nadchodzi
Czy wygrają legendy, czy wygrają młodzi?
DX szykuje broń swą
na przeciwników Rated RKO

Krótkie, infantylne, i przyjemne. Pozdro SPoP :*

Do poklikania za tydzień, Cya!

by WeeMan

dodane przez Wee Man w dniu: 22-01-2008 12:41:03

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy