WWE SummerSlam 2019 - Podsumowanie

Giero
Newsów: 1906

Poniższe newsy zawierają otwarte spoilery z gali SummerSlam 2019. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Zgodnie z zapowiedziami w Scotiabank Arena wypełniono trybuny do ostatniego miejsca. Dla przypomnienia - hala w Toronto może pomieścić blisko 20 tysięcy widzów.

Tuż przed samą galą WWE poinformowało, że w trakcie kick-off show odbędą się trzy pojedynki. Wieczór otworzyło starcie Drew Gulaka z Oneyem Lorcanem. Gulak obronił mistrzostwo Cruiserweight, przypinając rywala po akcji Cyclone Crash.

Podczas dyskusji ekspertów doszło do kolejnej konfrontacji Drake'a Mavericka z R-Truthem. Ten zdołał uciec z 24/7 Championship.

W następnej walce Apollo Crews zmierzył się z Buddym Murphym. Dla Buddy'ego był to oficjalny debiut jako zawodnik SmackDown. Walka nie została zakończona przez atak Rowana na Murphym.

Alexa Bliss i Nikki Cross pokonały Billie Kay oraz Peyton Royce, czyli The IIconics. Tym samym nadal są mistrzyniami tag team.

Link do filmu

Dość niespodziewanie pomiędzy walkami zaśpiewał Elias. Jego występ przerwał... Edge, który wykonał Speara. Była to pierwsza taka aktywność fizyczna Edge'a od czasu jego emerytury. Oczywiście spowodowało to dużą radość wśród fanów.

Link do filmu

________________________________________________________________________

Główną kartę SummerSlam otworzyło starcie o WWE Raw Women's Championship. Walka trzymała dobry poziom. Zobaczyliśmy zarówno serię kontr na submissiony, jak i próby poddania rywalki jej akcją. Ostatecznie to Natalya nie wytrzymała po kolejnym zapięciu Dis-arm-her i odklepała.

Link do filmu

Goldberg szybko rozprawił się z Dolphem Zigglerem. Show-Off próbował zaskoczyć legendę, wykonując Superkick od razu po gongu. Goldberg mimo zamroczenia dość szybko wrócił do siebie i wykonał klasyczną kombinację Spear + Jackhammer. Po walce Ziggler dalej prowokował Goldberga, obrażając go, więc ten dwukrotnie powtórzył wykonanie Speara.

Link do filmu

AJ Styles bronił WWE United States Championship w konfrontacji z Ricochetem. Nie obyło się bez pomocy Luke'a Gallowsa i Karla Andersona.

Link do filmu

Następną w kolejności była walka o WWE SmackDown Women's Championship. Bayley obroniła tytuł w pojedynku z Ember Moon po wykonaniu akcji kończącej z narożnika.

Link do filmu

Kevin Owens pokonał Shane'a McMahona i nadal może występować w WWE. Tak jak można było się spodziewać - Shane próbował jeszcze przed walką zdezorientować rywala, korzystając z Eliasa jako dodatkowego sędziego. Owens nie dał się i przypiął McMahona po Stunnerze.

Link do filmu

Charlotte Flair poddała Trish Stratus. Flair dominowała przez większość walki, ale Stratus próbowała odpowiadać na jej ataki i sam pojedynek stał na niezłym poziomie, mimo wieku Trish. Po starciu Stratus pożegnała się z kanadyjskimi fanami. To był prawdopodobnie jej ostatni raz w ringu, bowiem jak sama zapowiadała - nie ma zamiaru już wracać do tej formy aktywności.

Link do filmu

Po tym pojedynku przyszła kolej na jedną z głównych walk wieczoru. Kofi Kingston obronił WWE Championship po podwójnym wyliczeniu poza ringowym. Kingstonowi nie spodobało się, jak Randy Orton próbował prowokować członków jego rodziny siedzących wśród publiczności. To doprowadziło do kontynuowania brawlu po ogłoszeniu decyzji.

Link do filmu

Show tego wieczora zdecydowanie skradła nowa postać Braya Wyatta. "The Fiend" zaprezentował nową wejściówkę, która już na samym starcie zrobiła duże wrażenie na publiczności. Następnie w nieco ponad trzy minuty Wyatt rozprawił się z Finnem Balorem. Dla charakteru "The Fienda" był to ringowy debiut w WWE.

Link do filmu


Link do filmu

Dużo emocji przyniosła także walka wieczoru. Do samego końca nie można było być pewnym, kto wyjdzie zwycięsko z konfrontacji o WWE Universal Championship. Wreszcie Seth Rollins wykonał Frog Splash na Brocku Lesnarze w stół komentatorski. Następnie przypieczętował zwycięstwo serią akcji w ringu i Curb Stompem. Tym samym stał się po raz drugi w karierze WWE Universal Championem.

Link do filmu

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy