Road Warrior Animal nie żyje

Christian Jensen (Kcramsib)
Newsów: 180

Smutne wiadomości dotarły do nas z Osage Beach w amerykańskim stanie Missouri, gdzie 22 września w wieku 60 lat zmarł Joseph Laurinaitis, fanom wrestlingu znany lepiej jako Road Warrior Animal - wieloletni członek legendarnego tag-teamu The Road Warriors/The Legion of Doom, członek WWE Hall of Fame.

Zapadający w pamięć gimmick (wzorowany na postaciach z popularnego w latach 80. filmu "Mad Max 2: The Road Warrior") wsparty ogromną charyzmą obu zawodników oraz widowiskowym jak na tamte czasy finisherem (słynne Doomsday Device) sprawił, iż utworzony w 1983 roku tag-team (w skład którego wchodził również Road Warrior Hawk) z miejsca stał się, mimo niewielkich umiejętności ringowych, jednym z najpopularniejszych aktów na scenie zapaśniczej lat 80. Wyrazem tego stało się nie tylko uwielbienie fanów, ale również liczne tytuły mistrzowskie, m.in. AWA World Tag Team Championship, NWA National Tag Team Championship (czterokrotnie), NWA World Tag Team Championship (przemianowane później na WCW World Tag Team Championship) oraz NWA International Tag Team Championship przyznawany przez All Japan Pro Wrestling.

W latach 1990-1992 oraz 1997-1999 duet występował z powodzeniem w WWE, gdzie (pod zmienioną nazwą The Legion of Doom - prawa autorskie) dwukrotnie dzierżył pasy mistrzowskie. Wspomnieć należy jednak, iż pierwszy pobyt w federacji McMahonów przyniósł pewne rozczarowanie fanom bezskutecznie czekającym na pełnoprawny feud z inną dominującą stajnią tego okresu, Demolition.

W późniejszych latach, w obliczu pogłębiających się problemów zdrowotnych Hawka (którego uzależnienie od alkoholu i narkotyków nie stanowiło tajemnicy na długo przed jego śmiercią w 2003 roku), Animal występował również w z innymi partnerami. Przy różnych okazach partnerowali mu, m.in., Kensuke Sasaki, Puke (znany lepiej pod aliasem Droz), Crush oraz Heidenreich (wspólnie z którym zaliczył kolejny run z pasami w WWF). Przez pewien czas członkiniami stajni były również Sunny oraz Christy Hemme. Karierę zakończył ostatecznie w 2008 roku, kilkukrotnie powracał jednak na ekrany telewizorów jako gość specjalny - zarówno w WWE (Raw 1000), jak i TNA ("Total Nonstop Deletion").

W 2011 obaj oryginalni członkowie The Legion of Doom włączeni zostali, wraz z wieloletnim menadżerem Paulem Elleringiem, do WWE Hall of Fame.

Z wrestlingiem związany jest również brat Animala, John - były zawodnik oraz producent, General Manager Raw w latach 2011-2012.

Redakcja Attitude składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego.

Komentarze

Komentarze z forum (1)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

"Ooooo, what a rush!"
Kozacki tag jak na tamte czasy, a pop jaki zbierał jest już niemal legendarny. Spoczywaj w pokoju razem z Hawkiem, byku :(

napisane przez -Raven- w dniu : 24-09-2020

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcję portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy