Oficjalnie: Jushin Thunder Liger w WWE Hall of Fame 2020

Christian Jensen (Kcramsib)
Newsów: 148

WWE ujawniło nazwisko kolejnej osoby włączonej do tegorocznej klasy WWE Hall of Fame. Jest to Japończyk Keiichi Yamada, fanom wrestlingu znany oczywiście lepiej pod aliasem Jushin Thunder Liger.

Jeden z najbardziej wpływowych cruiserweightów w historii wrestlingu, przez niemal całą zawodową karierę związany był z federacją New Japan Pro-Wrestling, w której występował, z przerwami, w latach 1984-2020. Przez lata stanowił główną twarz dywizji lekkiej, aż jedenastokrotnie zdobywając pas IWGP Junior Heavyweight Championship, o który rywalizował z takimi zawodnikami jak Último Dragón, The Great Sasuke czy Norio Honaga. W trakcie trwającej ponad ćwierć wieku kariery występował również, m.in., w Meksyku, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy fani najlepiej kojarzą go zapewne z krótkich pobytów w World Championship Wrestling. Na stałe w historii federacji Teda Turnera Liger zapisał się 4 września 1995 roku - jego starcie z Brianem Pillmanem otworzyło historyczny, pierwszy odcinek WCW Monday Nitro. W kolejnych latach często wracał do federacji z Atlanty, tocząc feudy z takimi zawodnikami jak Rey Mysterio, Juventud Guerrera czy Konnan. Amerykańskim widzom przypomniał o sobie ponownie w 2015 roku, kiedy wystąpił podczas gali NXT TakeOver: Brooklyn - jego przeciwnikiem był Tyler Breeze.

W schyłkowym okresie przygody z ringiem zawodnik, słynący dotąd z widowiskowego, opartego na dużej ilości akrobacji, stylu walki, często występował również jako comic relief. Karierę zakończył oficjalnie 5 stycznia tego roku podczas Wrestle Kingdom 14.

Prócz niego w Hall of Fame znajdą się w tym roku: Batista, stajnia New World Order (Hulk Hogan, Scott Hall, Kevin Nash i Sean Waltman), JBL, The Bella Twins oraz Davey Boy Smith.

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Obecnie najważniejsza walka WM 35 to? Brock Lesnar vs. Seth Rollins
Ronda Rousey vs. Becky Lynch vs. Charlotte Flair
Triple H vs. Batista

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcję portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy