WWE 2k23 Even Stronger

Nowe nabytki AEW, podsumowanie Revolution 2022

Giero
Newsów: 1582

Poniższe newsy zawierają podsumowanie wydarzeń z gali AEW Revolution 2022!

We wstępnej części, czyli w Buy-In zobaczyliśmy trzy walki. Pierwszą wygraną podczas dużej gali odnotował Hook. Poradził sobie z QT Marshallem. Natomiast Leyla Hirsch przechytrzyła Kris Statlander. Oprócz tego The House of Black byli lepsi od teamu Penta Oscuro, PAC i Erick Redbeard.

Główną część PPV otworzyła walka Eddiego Kingstona z Chrisem Jericho. Kingston zaskoczył i zdołał poddać doświadczonego oponenta. Jericho odmówił uściśnięcia dłoni po walce. Już w trakcie pojedynku zachowywał się jak heel, więc można spodziewać się jego pełnego turnu. Warto też pochwalić formę Jericho, który oprócz tego, iż lepiej wyglądał niż w poprzednich tygodniach, dobrze zaprezentował się w pojedynku.

Jurassic Express mieli trudne zadanie, bo musieli walczyć z dwoma topowymi tag teamami. Zdołali jednak obronić tytuły mistrzowskie, pokazując wyższość nad The Young Bucks i reDRagon. Tradycyjnie w przypadku dywizji tag team - walka stała na wysokim poziomie, z wieloma zwrotami akcji.

Z jednej intensywnej walki przeszliśmy do kolejnej. Ostatecznie to Wardlow okazał się najlepszy w Ladder Matchu, zdobywając title shot na TNT Championship.

Po tym pojedynku mieliśmy chwilę wytchnienia od akcji. Natomiast Tony Schiavone ogłosił kolejny nabytek All Elite Wrestling. Z organizacją związał się Swerve Strickland, do niedawna jeszcze występujący w WWE.Po tym ogłoszeniu przeszliśmy do pierwszej walki kobiet tego wieczoru. Jade Cargill miała jedną z najtrudniejszych walk za sobą, ale zdołała pokonać Tay Conti i obronić TBS Championship. Potem nie zmieniła się także mistrzyni główna kobiet. Britt Baker pokonała Thunder Rosę.

CM Punk uzyskał upragnioną zemstę na MJF'ie. Zdołał go pokonać w Dog Collar Matchu. Choć warto odnotować, iż w decydujących momentach duży wkład miał Wardlow, który odwrócił się od MJF'a i pomógł Punkowi.
Przed walką Punk wyszedł na ring przy starym theme songu i stroju z czasów występów w Ring of Honor.


Zgodnie z oczekiwaniami sporo emocji i krwi mieliśmy w pojedynku Jona Moxleya z Bryanem Danielsonem. Ostatecznie Mox zgarnął wygraną, co nie ucieszyło Danielsona i nastąpiła kontynuacja brawlu po walce.
Ochroniarze nie byli w stanie uspokoić sytuacji... lecz dokonał tego debiutujący w AEW William Regal, jako mentor tej dwójki. Regal pogodził zawodników, co być może zwiastuje, że rzeczywiście dojdzie do stworzenia kolejnej stajni w AEW.


Szalony przebieg miał też Tornado Trios Match. W decydujących momentach widzieliśmy choćby skok Stinga (!) z trybun w Andrade położonego na trzech stołach! Ostatecznie Darby Allin, Sammy Guevara i Sting triumfowali nad AHFO.


Adam Page w main evencie zdołał pokonać Adama Cole'a. Tutaj także doszło do paru interwencji, ze strony reDRagon i Dark Order. AEW World Champion zdołał jednak przetrwać trudne chwile i kombinacje ze strony pretendenta, po czym sam sięgnął po jego główne akcje.

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

HoW

UndisputedPolska

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy