Deklaracja Setha Rollinsa, Priest vs McIntyre - Podsumowanie Raw 22.01.2024

Giero
Newsów: 2023

Za nami ostatni epizod Monday Night Raw przed Royal Rumble 2024. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych informacji z tego show.

Zgodnie z zapowiedziami galę rozpoczął WWE World Heavyweight Champion Seth Rollins.
Mistrz przyznał, iż tydzień temu doznał urazu kolana podczas walki o pas z Jinderem Mahalem. Ostatnie dni to był trudny czas dla Rollinsa, bo lekarze poinformowali go, że przerwa potrwa około 3-4 miesiące. To oczywiście oznaczałoby, iż Seth ominie WrestleManię 40. On jednak zadeklarował, że ma gdzieś przewidywania lekarzy i zrobi wszystko, co w jego mocy, by pojawić się na największej scenie ze wszystkich.
Doszło jeszcze do konfrontacji Rollinsa z Intercontinental Championem Guntherem. Ten z kolei przekazał, iż jeżeli wygra nadchodzący Royal Rumble Match, to będzie chciał zawalczyć z Rollinsem na WM XL.

Zwinnie ze spięcia Gunthera z Rollinsem przeszliśmy do pierwszej walki - Imperium z New Day. Ta zakończyła się przez no-contest i kolejnym brawlem.

Co ciekawe, na Raw pojawiło się Damage CTRL. Nie tylko Bayley zaatakowała najpierw Nię Jax i Becky Lynch, ale i Asuka oraz Kairi Sane wysłały potem sygnał ostrzegawczy Kayden Carter i Katanie Chance przed ich nadchodzącym pojedynkiem o pasy tag teamowe na SmackDown.

Doszło do wyczekiwanego face-to-face Cody'ego Rhodesa z CM Punkiem przed Royal Rumble. Obydwaj mają duże ambicje, by zawalczyć w main evencie nadchodzącej WrestleManii. Zatem z każdym zdaniem atmosfera w powietrzu zagęszczała się.
Punk wspominał jego relacje z Dustym Rhodesem i to, jak obiecał mieć oko na Cody'ego na początku jego kariery. "Best in the World" zaznaczył, że jest dumny z ewolucji Cody'ego w ostatnich latach, ale na Royal Rumble oddzieli relacje prywatne od zawodowych i nie będzie miał problemów, by uderzyć Rhodesa w twarz. Punk odniósł się również do tego, iż jego start kariery był zupełnie inny, obydwaj kompletnie się od siebie różnią - jego ojciec nie był znanym wrestlerem, był elektrykiem. Można zatem powiedzieć, że to droga Punka była bardziej "American Dream", niż ta Cody'ego.
Rhodes z kolei w ripoście nawiązał do słynnego pipe bomba Punka. Cody stwierdził, iż Punk więcej wtedy mówił, niż ostatecznie zrealizował z tych zapowiedzi, a koniec końców po prostu odszedł na wiele lat. Z kolei sam Rhodes już dokonał tego, co planował Phil. W jego opinii wychodzi na to, iż to Cody jest teraz bardziej "CM Punk" niż sam Punk. Tak czy siak, jeżeli chcą zrealizować swoje plany, to obecnie jeden stoi na drodze drugiemu i na odwrót.

Link do filmu


Drew McIntyre pokonał Damiana Priesta w walce wieczoru, wykorzystując niefortunne interwencje R-Trutha.

Skrót Raw:

Link do filmu


Aktualna karta Royal Rumble:

* Men's Royal Rumble Match: CM Punk, Cody Rhodes, Shinsuke Nakamura, Bobby Lashley, Drew McIntyre, Gunther, Chad Gable, Otis, Akira Tozawa, Kofi Kingston, Damian Priest & 19 More TBD
* Women's Royal Rumble Match: Bayley, Becky Lynch, Nia Jax, Bianca Belair, Maxxine Dupri, Ivy Nile & 24 More TBD
* Undisputed WWE Universal Championship Match: Roman Reigns vs. AJ Styles vs. Randy Orton vs. LA Knight
* WWE United States Championship Match: Logan Paul vs. Kevin Owens

Na przyszłotygodniowe Raw obecnie zapowiedziano:

* Undisputed WWE Tag Team Championship Match: The Judgment Day vs. DIY
* WWE Intercontinental Championship Match: Gunther vs. Kofi Kingston
* Bronson Reed vs. Jey Uso

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy