Bound for Glory 2021 - Podsumowanie wydarzeń

Giero
Newsów: 2023

Impact Wrestling potwierdziło termin kolejnej gali specjalnej. Organizacja 8 stycznia zawita do Dallas, a tam odbędzie się Hard to Kill.

Poniżej podsumowanie najważniejszych wydarzeń z Bound for Glory.

Zgodnie z zapowiedziami Awesome Kong dołączyła do Hall of Fame organizacji Impact Wrestling. Była mistrzyni Knockouts znalazła się w zacnym gronie, obok takich postaci jak Sting, Kurt Angle, Jeff Jarrett, Earl Hebner, Gail Kim, Ken Shamrock, Team 3D i Abyss.W Kick-Offie doszło do wyłonienia IMPACT Digital Media Championa. Z Six-Way Matchu zwycięsko wyszła Jordynne Grace.


The IInspiration zaliczyły imponujący debiut u nowego pracodawcy. Cassie Lee i Jessica McKay podczas pierwszych występów w IW odebrały Impact Knockouts Tag Team Championship z rąk Decay.

Tego wieczora zobaczyliśmy także nowego X Division Championa. Trey Miguel okazał się lepszy od Steve'a Maclina i El Phantasmo.

Moose triumfował w Call Your Shot Intergender Gauntlet matchu, jako ostatniego eliminując Matta Cardonę. Tym samym Moose dostał możliwość wykorzystania title shota na dowolny pas mistrzowski, w dowolnym momencie przez najbliższy rok.
W pojedynku zobaczyliśmy kilka niespodzianek jak występy Rocky'ego Romero z NJPW, Laredo Kida z AAA, Meliny czy byłego zawodnika WCW - The Demona.

The Good Brothers ponownie wykazali się sprytem i obronili mistrzostwa tag team w starciu z FinJuice oraz Bullet Club (Chris Bey i Hikuleo).

Mickie James po raz czwarty została mistrzynią Knockouts. Weteranka przerwała niemal roczne panowanie Deonny Purrazzo.

Z kolei Josh Alexander w main evencie okazał się lepszy od Christiana Cage'a i został nowym mistrzem Impact Wrestling. Jego panowanie trwało jednak dosłownie chwilę. Moose postanowił wykorzystać wywalczony wcześniej title shot. Na oczach rodziny Alexandra wykonał mu Spear i momentalnie przeszedł do skutecznego przypięcia. Tym samym to Moose ostatecznie triumfował na koniec gali.

Komentarze

Komentarze z forum (6)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Nie oglądam za wiele wrs, ale śledzę najważniejsze rzeczy na bieżąco i dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że było BFG. Nieźle to reklamują :D

napisane przez MattDevitto w dniu : 24-10-2021

Sejm hir. Ale u mnie to już starość. Zrozumiesz za 3 lata :twisted:
Nawet zapomniałem, że Dynamite jest z soboty na niedzielę. W sumie byłem bardziej podjarany KSW/UFC/Bellatorem.

napisane przez CzaQ w dniu : 24-10-2021

No to kiepsko forum czytacie, bo w niusach było o tej gali kilka razy. :grin:

napisane przez Grigorij w dniu : 25-10-2021


Cytat: Grigorij

No to kiepsko forum czytacie, bo w niusach było o tej gali kilka razy. :grin:

Newsy są na portalu :wink: Przeglądam jednak dość regularnie zagraniczne strony i nigdzie się nie natknąłem na jakieś szersze informacje o BFG. Myślę, że wynika to po prostu z faktu, iż TNA m.in wraz z ROH są gdzieś na uboczu w obliczu rywalizacji WWE/AEW. Poza tym w ostatnich dniach dużo pisano też np. o New Japan i TNA gdzieś mi prawdopodobnie umknęło.

napisane przez MattDevitto w dniu : 25-10-2021


Cytat: MattDevitto

Myślę, że wynika to po prostu z faktu, iż TNA m.in wraz z ROH są gdzieś na uboczu w obliczu rywalizacji WWE/AEW.


Patrząc na gale Impact (bo tygodniówek nie oglądam) poprzez ilość widzów, halę, komentatorkę, titantron, to są daleko za WWE i AEW. Bronią się jedynie ringowo, bo nie jest źle. Ostatnio mają te powroty/debiuty, współpracę z Bullet Club, nawet Suzuki będzie u nich walczył i powinni na tej fali trochę się wznieść. Jednak widać, że w ogóle nie wykorzystali forbidden door do poprawy jakości. Choć podejrzewam, że najważniejszym czynnikiem są tutaj prawa telewizyjne, które Impact może mieć kiepskie (o ile w ogóle ma).
Dodatkową sprawą jest wygaśnięcie współpracy z AEW, o czym czytałem gdzieś na necie. Trochę szkoda, bo na terenie USA mogli wyciągnąć więcej niż na współpracy z NJPW, która jest zapewne utrudniona w związku z covidem.

napisane przez Grigorij w dniu : 26-10-2021


Cytat: Grigorij

Choć podejrzewam, że najważniejszym czynnikiem są tutaj prawa telewizyjne, które Impact może mieć kiepskie (o ile w ogóle ma).

Impacta nie śledzę, ale nie tak dawno stremowali swoje show na twitchu :D Teraz jednak nie sprawdzałem jak ma się ta kwestia.


Cytat: Grigorij
Dodatkową sprawą jest wygaśnięcie współpracy z AEW, o czym czytałem gdzieś na necie

Też mi gdzieś to mignęło.

napisane przez MattDevitto w dniu : 26-10-2021

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy