AEW Dynamite - 28.02.2024 - Podsumowanie

Giero
Newsów: 2023

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń z najnowszego odcinka AEW Dynamite. Ostatniego przed Revolution.

Show otworzył tym razem Adam Page, który niestety potwierdził ostatnie doniesienia o jego zeszłotygodniowej kontuzji. To tym samym wyklucza go z akcji na Revolution. Wspomniał, że na początku narzekał na wyznaczenie Triple Threat Matchu o pas mistrzowski, bo bardzo chciał solowej walki z Samoa Joe. Tymczasem będzie musiał poczekać na kolejną taką szansę.
Na jego słowa zareagował Swerve Strickland. Niespodziewanie przyznał, iż momentami w trakcie ich rywalizacji kilkukrotnie przekroczyli granice. Ale za to Page zyskał spory szacunek w oczach Swerve'a. Zapowiedział, że teraz jednak to on wypełni jego przeznaczenie.
I wreszcie na stage'u pojawił się sam World Champion - Samoa Joe. Zasugerował, że Swerve i Page za bardzo skupili się na sobie, co jest ich błędem. Bo w końcu to Joe jest tutaj mistrzem. Strickland zripostował, iż po stracie pasa mistrzowskiego Joe nie będzie wiedział, co ze sobą zrobić. W pewnym momencie... Page wykorzystał kulę i zaatakował Stricklanda! Tym samym prawdopodobnie specjalnie udawał kontuzję, by zaskoczyć rywala.

Link do filmu


Blackpool Combat Club (Bryan Danielson, Claudio Castagnoli i Jon Moxley) pokonali Eddiego Kingstona oraz FTR. Walka była dość długa, a w kluczowym momencie Danielson poddał Kingstona i trzymał jeszcze submission, wysyłając tym samym ostatnie ostrzeżenie przed Revolution.

Link do filmu


Tym razem w ringu zameldował się Tony Schiavone, a okazało się, że jego gościem jest Will Ospreay. Brytyjczyk zdradził, iż wypełnił wszelkie zobowiązania wobec NJPW i jest teraz w pełni skupiony na All Elite Wrestling. Wspomniał, że choć to dla niego nowe terytorium, to już się w przeszłości pokazał z dobrej strony, pokonując Chrisa Jericho na Wembley. A do tego ma za sobą wygrane z Kazuchiką Okadą czy Kennym Omegą, więc w pełni wie, co robić. Po chwili do Ospreaya dołączyła reszta grupy Dona Callisa. Choć czuć było w niej spięcie, spowodowane nadchodzącą walką Ospreaya z Takeshitą. Publiczność zdecydowanie opowiedziała się po stronie Willa.

Link do filmu


Orange Cassidy pokonał Nicka Wayne'a i zatrzymał International Championship. A po walce mieliśmy jeszcze spory brawl.

Link do filmu


Skye Blue pokonała Kris Statlander, a Chris Jericho wygrał z Atlantisem Jr.

Link do filmu


Link do filmu


No i wreszcie na arenie pokazali się The Young Bucks, których zaatakował znienacka Darby Allin. To wywołało reakcję Rica Flaira. Po ostatnich segmentach wydawało się, że Flair może odwrócić się od Stinga i pomóc Jacksonom. Tak się jednak nie stało, wobec czego Nick wymierzył mu Low Blow. To już spowodowało pojawienie się Stinga, który zaatakował Young Bucks. I w ten sposób zakończyliśmy ostatnie Dynamite przed ostatnią walką w karierze "Ikony".

Link do filmu


Materiały do najbliższego Collision zostały już nagrane ze względu na niedzielne PPV. W sobotę zobaczymy:

- Roderick Strong, Brian Cage, Christian Cage & Killswitch vs. HOOK, Daniel Garcia, Orange Cassidy & Trent Beretta
- walka kwalifikacyjna do All-Star Scramble: Penta El Zero Miedo vs. Dante Martin vs. Bryan Keith
- Thunder Rosa vs. Cassandra Golden
- Chris Daniels & Matt Sydal vs. Private Party
- Mariah May vs. Angelica Risk
- wypowiedzi Toni Storm i Deonny Purrazzo
- wywiad z Wardlowem
- The Acclaimed & Colten Gunn vs. Dark Order

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy