Jak było, a jak miało być. cz.1 lata 1987 - 2003.

Materiał stworzony dla Attitude.
Wydanie mikołajkowe

Pierwsze zmiany o jakich będę pisał dokonały się w roku 1987.
WWE twierdzi, że Superstar Billy Graham miał wystąpić w drużynie Hulka Hogana na Survivor Series w 1987 roku. Nie doszło do tego, ponieważ wrestler został zaatakowany przez Butch'a Reed'a i One Man Gang'a. W konsekwencji zastąpił go Don Muraco. Jednak niektórzy nie wierzą w takie zapewnienia federacji, twierdząc, że Graham miał wtedy wyznaczony termin operacji żebra.

Duża i historyczna zmiana nastąpiła na Summerslam 1988, gdzie Ultimate Warrior zastąpił w walce o IC Title Brutus'a Beefcake'a. "The Barber" został kontuzjowany po ataku Outlaw Ron Bass'a. Warrior zdobył wówczas swój pierwszy tytuł w WWF.

Podczas Survivor Series w tym samym roku Jim Brunzell zastąpił Don'a Muraco w teamie Ultimate Warriora. Włączenie do walki ówczesnego jobbera może wydawać się dziwne, lecz Muraco, który początkowo miał wystąpić w meczu odszedł z federacji do Calgary(lub wiedział, że lada moment odejdzie) dlatego WWF zdecydowało się na ten krok.

Na tej samej gali zakładano występ Junkyard Dog'a. Tymbardziej, że na tym show mógłby kontynuować nie zakończony na Summerslam feud z Rick'iem Rude. Wrestler jednak odszedł do Jim Crockett Promotions, a jego miejsce zajął Brian Blair. Jednak on również odszedł z federacji, a powodem stało się zdegradowanie jego statusu do roli jobber'a (podobnie jak Jim'a Brunzell'a), gdy rozpadło się The Killer Bees. Ostatecznie na gali wystąpił Scott Casey.

W następnym roku, tuż przed Survivor Series WWF zwolniło Tully Blanchard'a. Zawodnik planował już wcześniej, że opuści federację, dlatego podczas SNME doszło do rozstania Brain Busters (Arn Anderson i Blanchard) z ich managerem Bobby'm Hennan'em. Tuż przed galą kazano Blanchard'owi zrobić test na obecność kokainy w organizmie. Pozaytywny wynik przelał czarę goryczy i Tully został natychmiastowo zwolniony. Zastąpił go Bobby The Brain Heenan.

Na gali planowano występ Barry'ego Windham'a (The Widow Maker) w drużynie Randy Savage'a, lecz Windham odszedł z federacji z powodów osobistych. Zamiast niego wystąpił The Earthquake. Natomiast Bad News Brown zastąpił Akeem'a w drużynie Big Boss Man'a.

The Widow Maker miał pojawić się również na Royal Rumble 1990, ale nigdy oficjalnie tego nie ogłoszono. Jego miejsce zajął Red Rooster.

Na Summerslam '90 The Warlord zastąpił Rick'a Martel'a w meczu z Tito Santaną, natomiast Tugboat został zastąpiony przez Big Boss Mana w "narożniku" Hulka Hogana w walce z Earthquake.

Początkowy no.1 contender do IC Title, czyli Brutus Beefcake doznał poważnych obrażeń twarzy podczas wypadku, gdy pomagał się przygotować koledze do parasailingu (holowanie przez łódź motorową spadochronu). Konieczna była chirurgiczna operacja twarzy, podczas, której lekarze musieli wstawić kilka metolowych płytek i śrub. W konsekwencji na powrót na ring czekał prawie 2 lata. Jego miejsce na gali zajął Texas Tornado, który jak wiadomo pokonał Mr. Perfecta i zdobył pas. "Fryzjer" po raz drugi stracił szansę na zdobycie tego trofeum, a plany zakładały, że to właśnie on zdobędzie ten tytuł.

Na kolejnej gali - Survivor Series '90 - zakładano wystep Rick'a Rude. Wrestler został jednak zawieszony przez ówczesnego prezydenta federacji Jack Tunney'a za poniżające żarty wobec matki Big Boss Man'a, z którym to miał rozpocząć feud. Dlatego jego miejsce w teamie Earthquake'a zajął Haku.

Natomiast w drużynie sierżanta Slaughter'a Boris Zhukov zastąpił Akeem'a, który odszedł z federacji.

Podczas Royal Rumble 1991 Brian Knobbs wystąpił zamiast Honky Tonk Man'a w Royal Rumble Match'u. "Elvis" opuścił federację.

Na Survivor Series w tym samym roku Sgt. Slaughter musiał zastąpić Jim'a Neidhart'a w teamie Hacksaw Duggana, który oficjalnie został kontuzjowany podczas walki w, której Ric Flair założył mu Figure 4 leglock, a następnie został zaatakowany przez Beverly Brothers. W tej samej ekipie miał wystąpić Ricky Steamboat, jednak odszedł z federacji, a jego miejsce zajął Tito Santana.

Na tej samej gali miał pojawić się Big Bully Busick, jednak również postanowił odejść (wrócił do pracy w policji). Jego miejsce zajął Hercules, a Skinner zastąpił Barbarian'a (niejasna
kwestia, czy Barbarian miał w ogóle pojawić się w tej walce). Jest tutaj jeszcze jedna ciekawa kwestia. Gdzieniegdzie można przeczytać, że był to Skinner's Team. Zdania są podzielone co do tego, któ był kapitanem zespołu. Skinner miał wówczas chyba najniższą pozycję z jego teamu, mimo, że wtedy praktycznie wszyscy byli jobberami. Mówi się, że to Berzerker został wybrany kapitanem. Jeśli można rozpatrywać to w tych kategoriach to jest to tym bardziej prawdopodobne, że "Viking" został wyeliminowany jako ostatni. Inna opinia, głosi, że kapitanem był Colonel Mustafa.

6-men tag team match był początkowo planowany jako Sid Justice, The Big Boss Man i The Legion of Doom vs. Jake "The Snake" Roberts, Irwin R. Schyster, i The Natural Disasters. Z karty zniknął Sid Justice, który podobno doznał kontuzji, dlatego Jake The Snake też został usunięty z karty. Mówi się, że Sid'a miał zastąpić Macho Man Randy Savage, który miał rozpocząć program z Roberts'em, ale ponoć Jack Tunney nie chciał się zgodzić na jego występ, mimo, iż oficjalnie "pozwolił" Randy'emu wrócic do wrestlingu po przegranej walce na Wrestlemanii VII (Retirement match). Przywrócenie do wrestlingu miało odbyć się po specjalnym lobbingu fanów u prezydenta federacji. Ostatecznie Jake "The Snake" wystąpił w meczu z Savage'm kilka dni później na Tuesday Night in Texas.

Na Royal Rumble '92 Marty Janetty i Brian Knobbs (oficjalnie kontuzja ramienia) zostali zastąpieni przez Haku i Nikolaia Volkoff'a w Royal Rumble Match'u. Roddy Piper wystąpił
zamiast Bret'a Hart'a w walce o Intercontinental Title z Mountie'm. Bret miał bardzo wysoką temperaturę - 40 stopni C, wiec oczywiste, że jego stan nie pozwalał mu na walkę w ringu. Z tego też powodu Bret zmuszony był przegrac potyczkę z Mountie'm na houseshow 2 dni przed PPV. Wrócę na chwilę do The Nast Boy'a. Istnieje też przypuszczenie, że Brian doznał 4 ran, jakie zadali mu nożem "fani" podczas bójki. W starciu brało udział trzech napastników oraz IRS,
Knobbs i Jerry Sags, stało się to, gdy jechali do motelu po houseshow 5 stycznia w Illinois.

Natomiast Jannetty był niezadowolony, że musiałby opuścić RR i teoretycznie stracić szanse na pas, a wszystko przez udawanie kontuzji (pocięta twarz po incydencie w Barber's Shop). Plany zakładały jego powrót na Wrestlemanii. Do tego doszły kwestie osobiste i Marty został zwolniony z federacji w marcu '92 roku.

Nadciągała Wrestlemania VIII. Przewidywano, że Main Event będzie jednym z największych pojedynków w WWF. Miała to być walka Ric Flair vs Hulk Hogan. Jednak WWF dowiedziało się , że Hogan zamierza opuścić federację, co sam zresztą ogłosił. Sid Justice przeszedł właśnie heel turn, więc była to idealna okazja do zabookowania walki pomiędzy tymi dwoma zawodnikami. Natomiast oponentem Flair'a został "Macho Man" Randy Savage.

Podczas tej gali Legion Of Doom miał bronić pasów przeciwko Natural Disasters. Jednak z powodu kontuzji pleców Hawk'a, LOD zmuszeni byli przegrać pasy na rzecz Money Incorporated jeszcze przed Wrestlemanią (na houseshow w Denver). Na WM Doszło do walki NS vs Money Inc., a Hawk i Animal mieli swoje promo na żywo.

Owen Hart i Jim Neidhart mieli wystąpic w 8 men tag team match'u, lecz, gdy "The Anvil" odszedł z WWF, zaplanowano single match dla Owen'a ze Skinner'em, a 2 miejsca w walce tag team przypadły Jim'owi Duggan'owi i sierżantowi Slaughter'owi.

Na gali miał odbyć się także pojedynek British Bulldog vs Berzerker, jednak z nieznanych przyczyn do niego nie doszło.

Na Summerslam '92 doszło do walki między Legion Of Doom a Money Inc. DiBiase i Schyster mieli bronić pasów, ale zmieniono plany, gdy Natural Disasters wygrali pasy miesiąc przed Summerslam, ponieważ było wiadomo, że Hawk i Animal odejdą z federacji. Dziwi mnie tutaj jedna rzecz. Dlaczego nie zmieniono walki o WWF Tag Team Match na Money Inc. a Natural Disasters. Byłoby na pewno lepszym rozwiązaniem, gdyby Earthquake i Typhoon zdobyli pasy właśnie na tej gali, a nie podczas houseshow.

Ponadto Tito Santana zastąpił Texas'a Tornado w Dark match'u z Papa Shango. Przed galą reklamowano walkę Tatanka vs Berzerker (nawet w oficjalnym przedstawieniu ostatecznej karty na galę w magazynie WWF). Walka się odbyła, ale tylko jako Dark Match. (Na DVD zostały dodane wszystkie 3 Dark Matches).

Na Summerslam'92 nie doszło do faktycznego zakończenia feudu między Ultimate Warriorem a Macho Man'em. Wrestlerzy jednak zjednoczyli się i mieli rozpocząć program z Flair'em oraz Razor Ramon'em. Feud miał zostać zakończony na Survivor Series. Po drodze The Ultimate Maniacs pokanali Money Inc. na SNME w październiku. Jednak wtedy zaczęły psuć się stosunki Warriora z McMahonem. Wrestler liczył na zdobycie po raz drugi mistrzowskiego pasa. Rozczarował się, gdy McMahon powiedział mu, że zamierza wplątać go w feud z Nailz'em. I to prawdopodobnie było głównym powodem jego odejścia. Przynajmniej sam zawodnik tak twierdzi. Oficjalnie poinformowano, że wrestler odszedł, gdy badania na obecność narkotyków dały wynik pozytywny.

Bret Hart powiedział w jednym z wywiadów, że WWF planowało walkę o pas Bret Hart vs Warrior na Royal Rumble '93. Możliwe, że na tej gali mogło dojść do pojedynku Warrior vs Flair, jednak gdy okazało się, że Helwig odchodzi, to szybko zmieniono plany i oddano tytuł w ręce Bret'a Harta na tydzień przed Survivor Series.

Bret Hart miał początkowo walczyć "o nic" z Shawn'em Michaels'em i planowane było to z dużym wyprzedzeniem. Posiadający wówczas pas interkontynentalny British Bulldog miał wystąpic w walce z The Mountie'm. Jednak Daveboy Smith wiedział, że odejdzie z federacji,
więc WWF czym prędzej pozbawiło go tytułu na SNME. W ten sposób i Bret Hart i HBK znaleźli się w main Evencie SS tocząc pojedynek o WWF Title.

Jak już wspomniałem, wg Hart'a na RR 93 był przygotowywany pojedynek Hart vs Warrior lub Flair vs Warrior. WWF zmieniło jednak plany dużo wcześniej i oponentem Bret'a okazał się Razor Ramon.

W Royal Rumble Match miał pojawić się Nailz, został jednak wcześniej zwolniony. Z tym zdarzeniem wiąże się ciekawa historia więc pozwolę sobie na chwilę dygresji. Otóż wrestler, uderzył Vince'a McMahona w twarz, nieznany jest dokładny powód, lecz wiadomo, że miało to związek z pieniędzmi. Inna teoria mówi, że Warholz zaczął dusić Vince'a i robił to tak długo, dopóki twarz chairmana nie posiniała. Zawodnik został "wylany", a zaognione stosunki między nimi doprowadziły do procesu, który Nailz wytoczył McMahonowi.

Plany zakładały, że Nailz miał feudowac z Undertaker'em. Doszło nawet do jednej konfrontacji, ale na tym się skończylo. Wiadomo, ze Nailz miał zaatakować Taker'a, a ten miał odpowiedzieć, ze "Więźnia" czeka kara śmierci.

W RR Match'u miał pierwotnie pojawić się Kamala. Jest także inna ciekawa rzecz dotycząca tej walki. Może brzmieć dziwnie, ale to najwyraźniej prawda. Niejaki Max Moon (Paul Diamond) i Tatanka (Chirs Chavis) nie wystąpili jednocześnie na ringu podczas tej walki i nie był to bynajmniej przypadek. Żona Chavisa miała w tym czasie romans z Diamond'em. Dwaj zawodnicy byli nawet separowani od siebie w szatni.

Oficjalnie zapowiadano występ w tej walce Crush'a i Duggan'a, ale wrestlerzy nie wzięli w niej udziału. Pierwszy został uderzony "sztuczną ręką" przez Doink'a The Clown'a i na oczach widzów przed telewizorami został zabrany na noszach. Natomiast "Hacksaw" boleśnie odczuł Banzai Drop Yokozuny podczas jednej z gal Superstars.

Na gali miało dojść do pojedynku Max Moon vs Terry Taylor, potem Max'a miał zastąpić Lance Cassidy (Steve Armstrong), ale ostatecznie do walki nie doszło. Trudno jednak przypuszczać, ze byłby to oficjalny mecz.

Na Wrestlemanie IX planowane były walki: Bam Bam vs Kamala oraz The Nast Boys vs Beverly Brothers, do których ostatecznie nie doszło.
Na PPV Hulk Hogan pojawił się z podbitym okiem, ponieważ dzień wcześniej Randy Savage miał uderzyć Hogana. Vince nie mógł ogłosić tego fanom, gdyż obaj wrestlerzy byli w tym czasie face'ami. McMahon wymyślił angle wg, którego okazało się, że to Money Incorporated (przeciwnicy Hogana i Brutusa Beefcake'a na gali) przekupiło kilka osób by "kontuzjowały" Hogana. Miało to zwiększyć emocje związane z walką.

Koniec I części.

dodane przez AX w dniu: 06-12-2007 08:57:52

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy