"Jak było, a jak miało być", część 3 artykułu

Przed Royal Rumble 1995 kiedy 1-2-3 Kid i Bob "Spark Plugg" Holly zostali wstawieni do walki o pasy mistrzowskie ich miejsce w Royal Rumble Match'u zajęli The Heavenly Bodies. Miejsce Jim'a Neidhart'a w tej samej walce zajął Rick Martel.

Savio Vega wystąpił na KOTR 1995 tylko dlatego, że Razor Ramon doznał kontuzji żeber.

Po In Your House 2 z federacji odszedł Jeff Jarret i Roadie (Road Dogg). Jeff był bardzo niezadowolony z mającego się rozpocząć feudu, gdzie miał zagrać wrestlera, który nie umie śpiewać. W życiu, bowiem, Jarret jest bardzo dobrym piosenkarzem. Jednak podobno prawdziwym powodem odejścia tych dwóch wrestlerów było ich niezadowolenie, że angle z ich rozstaniem, nie był poprowadzony w odpowiednio długim czasie.

Podczas Summerslam 1995 przeciwnikiem Shawn'a Michaels'a miał być Psycho Sid, ale ówczesny prezydent federacji Gorilla Monsoon wstawił do walki Razor Ramon'a zamiast Sid'a.

Natoimiast na In Your House 3 Owen Hart przybył spóźniony. Było to spowodowanie narodzinami jego drugiego dziecka. Hart przyjechał prosto ze szpitala.

Przed galą In Your House 4 Shawn Michaels balował razem z 1-2-3 Kid'em i British Bulldog'iem w barze w Syracuse. Gdy wychodzili, grupa napastników (którymi byli amerykańscy marines) zaatakowała Shawn'a. Kid i Bulldog chcieli mu pomóc, ale zostali przytrzymani przez cześć żołnierzy. Wg oficjalnego raportu WWF była to przyczyna braku jego występu na gali IYH. Jest to prawda, ale tylko częściowa, ponieważ Michaels został dopuszczony przez lekarza do walki. Jednak kilka dni przed eventem HBK wdał się w kłótnię z Dean'em Douglas'em. A wszystko zaczęło się od byłego Rockersa. Zaczął on żartować i rozgłaszać ludziom w szatni, że na gali zamierza zrobić coś co zawstydzi Douglas'a (coś co nie było planowane). Plotki dotarły do zainteresowanego i doszło do konfrontacji wrestlerów. Dean powiedział wówczas Michaels'owi, że jeśli spróbuje jakichś sztuczek to wyląduje w szpitalu. Douglas traktował plotki jak najbardziej poważnie dlatego cały czas ostrzegał Shawn'a. Ostatecznie Michaels udał się do Vince'a McMahon'a mówiąc mu, że nie czuje się na siłach do walki. Chairman pozwolił mu oddać tytuł. Ta teoria wydaje się być całkiem realna z dwóch powodów. Po pierwsze Douglas występował wcześniej w ECW, więc wątpliwe jest, że miałby opory przed uderzeniem kogoś. Po drugie wielu wrestlerów w wywiadach przyznawało, że Michaels jest po prostu tchórzem.


Na Survivor Series 1995 1-2-3 Kid zastąpił Jean Pierre'a LaFitte'a w zespole Bodydonnas. "Pirat" musiał udać się na operację przepukliny.
Dean Douglas został bardzo szybko wyeliminowany z walki na SS z dwóch powodów. Po pierwsze zmagał się z kontuzją szyi, a po drugie chciano uniknąć jego konfrontacji z Shawn'em Michaels'em.

Kontuzja Dean'a spowodowała, że wrestler nie wystąpił na gali IYH 5. W walce z Ahmed'em Johnson'em zastąpił go Buddy Landell

Przeciwnikiem Goldust'a w walce na Wrestlemanii 12 miał być Razor Ramon, jednak wrestler nie był zadowolony z całego angle'a z Goldust'em i najzwyczajniej nie zgodził się na potyczkę (Hollywood Backlot Brawl). Jak wiadomo zastąpił go Roddy Piper.

Tuż po IYH 6 w styczniu na WM 12 zapowiedziano single match Yokozuna vs Vader. Kilka tygodni później decyzję zmieniono i na najważniejszej gali w roku doszło do walki 6-men tag team match Ahmed Johnson, Jake Roberts i Yokozuna vs Vader, Bulldog, i Owen Hart.

Przed IYH 8, WWF wymyśliło storyline z romansem Diany Smith i Shawna Michaels'a. Jak się okazuje był to pomysł samej Diany. Żona Bulldog'a musiała zrzucić parę kilogramów i rozjaśnic włosy na potrzeby angle'a.

Na gali IYH 9 w teamie Ahmed'a Johnson'a miał pojawić się Ultimate Warrior. Został on jednak zastąpiony przez Psycho Sid'a. Powodem nieobecności Helwig'a była śmierć jego ojca. Z tego też powodu Warrior nie pojawił się na kilku houseshows, co dało wściekłemu McMahon'owi pretekst do zwolnienia zawodnika. Vince nie był zadowolony z pracy Warriora wobec pieniędzy jakie mu płacił. Dlatego pozbył się zawodnika bez bólu.
Na tej samej gali Henry Godwin zastąpił Jake'a Roberts'a w walkce z Mankind'em.

Podczas Summerslam 1996 nie doszło do walki Ahmed'a Johnson'a z Farooq'iem, gdyż ten pierwszy uskarżał się na bóle wątroby.

Oryginalne plany zakładały pojedynek Psycho Sid vs Bret Hart podczas IYH 14. Z niewiadomych przyczyn Sid'a zastąpił Stone Cold.

Natomiast Bret Hart z powodu kontuzji kolana został zastąpiony przez Austin'a na KOTR 1997 w walce o WWF title z Shawn'em Michaels'em.

Podczas IYH 16 Ahmed Johnson doznał kolejnej kontuzji i w walce z Undertaker'em zastapił go Vader.

Na Summerslam 1997 planowano dziwną stypulację dotyczącą członków rodziny Hart. Jeśli, któryś z nich przegrałby swoją walkę to następnego dnia na RAW Jim Neidhart miał zgolić swoją kozią bródkę. "The Anvil" odszedł jednak z federacji i plany takiej stypulacji porzucono.

Zbliżała się gala IYH Badd Blood. Na evencie Brian Pillman miał zmierzyć się z Dude Love. Jeśli Pillman by przegrał to musiał spotkać się w pojedynku z Goldust'em. Niestety, w międzyczasie Brian Pillman został znaleziony martwy w swoim domu, tak, więc plany zostały porzucone. Jako zastępstwo odbyła się walka Los Boricuas vs. The DOA.
Na tym samym PPV z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Ken Shamrock w teamie z Legion Of Doom. A, ponieważ nie znaleziono odpowiedniej osoby do udziału w tej walce, ostatecznie odbył się Handicap Match Nation of Domination vs LOD.

Na Survivor Series nie wystąpił The Patriot, z powodu kontuzji tricepsa. W drużynie USA zastąpił go Steve Blackman.

18 stycznia 1998 roku odbywało się Royal Rumble. W pewnym momencie, gdy przyszło do wyjścia kolejnego uczestnika Royal Rumble Match'u, nikt się nie pojawił. Miał być to Skull z The DOA. Został on jednak zaatakowany przez Los Boricuas w szatni. Należy tu zaznaczyć, że doszło do fatalnej pomyłki, ponieważ LB mieli zaatakować Steve'a Austina. Skull wyglądał po prostu z tyłu tak samo jak Austin.
W tej samej walce miał pojawić się team The Quebecers, jednak ich występ został anulowany niemalże w ostatniej chwili po tym jak WWF zdecydowało, że Mick Foley pojawi się w 3 osobach :-).

Natomiast Honky Tonk Man zastąpił Triple H'a, który zmagał się z kontuzją kolana.

Przed Wrestlemanią XIV bookerzy zastanawiali się nad walką New Age Outlaws vs Cactus Jack i Chainsaw Charlie o stypulacji Barbed Wire, ale uznano, że byłoby to zbyt brutalne. Dlatego też skończyło się na Dumpster Match'u.

dodane przez AX w dniu: 19-07-2008 14:19:33

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy