Jak było, a jak miało być. cz.2 lata 1993 - 1994.

Małe uzupełnienie co do Wrestlemanii 8. Jak wiadomo, doszło do walki między Hoganem a Sid'em Justice'm. Dla niektórych szokiem mogło być, kiedy Sid zrobił kick out po Leg Dropie Hulkster'a. Stało się to na skutek spóźnionej interwencji Papa Shango, który miał wbiec na ring w momencie kiedy sędzia odliczał Sid'a. Sytuacje musiał ratować manager Justice'a Harvey Whippleman, który wkroczył na ring, ale stało się już po kick outcie.


Na Summerslam 1993 początkowo rozważano walkę Rick Martel vs Marty Jannetty, ale "The Model" został zastąpiony przez Ludvig'a Borge.
Istnieje ciekawa teoria dotycząca Main Eventu tej gali. Mówi się, że miała to być walka Bret Hart vs Hulk Hogan, ale dużo wcześniej Hulk powiedział, że nie zajobbuje Bret'owi. Dlatego, więc, Hogan miał stracić pas na rzecz Yokozuny podczas KOTR '93 co też się stało. Podobno po tej gali, Hogan spytał Vince'a kiedy odzyska pas, czym wkurzył McMahon'a na tyle, że ten zwolnił wrestlera. Następstwem tego stała się tak duża promocja Lex'a Luger'a, który był promowany na kolejnego "Real American'a". Wiadomo z jakim skutkiem...

Zbliżało się Survivor Series, w walce wieczoru tej gali zapowiedziano udział takich ekip: Lex Luger, Steiner Brothers i Tatanka. W ostatecznym rozrachunku Tatanka został zastąpiony przez Undertaker'a (Steinersi ogłosili DeadMan'a jako członka ich teamu na jednej z edycji Superstars), a w przeciwnej drużynie mieli wystąpić: Quebecers, Ludvig Borga i Yokozuna. Jednak Quebecer Pierre doznał wstrząsu podczas single match'u z Lugerem i musiał go zastąpić Crush.
Podczas tej samej gali Shawn Michaels musiał zastąpić Jerry'ego Lawler'a jako kapitan "rycerzy". "The King" był wówczas oskarżony o gwałt. (później zarzuty oddalono i Lawler powrócił do federacji).
"Rycerzami" byli Black Knight - Jeff Gaylord, Blue Knight - Greg "The Hammer" Valentine. Co do trzeciego są 3 teorie: jedna mówi, że był to Barry Horowitz druga, że Paul Diamond (Kato, Max Moon), a trzecia, że to Steve Lomabrdi.
W drużynie Razor Ramon'a Macho Man zastąpił Mr. Perfect'a. WWE nigdy do tego się nie przyznało, ale Curt był podobno alkoholikiem i nie był "w stanie" wystąpić na gali.

Nadchodziło Royal Rumble, na którym przeciwnikiem Tatanki miał być Ludvig Borga. Zastąpił go jednak Bam Bam Bigelow. Dodatkowo Ludvig, Kamala i 1-2-3 Kid zostali zastąpieni przez Kwang the Ninja, Sparky Plugg'a (Bob Holly), and Virgil'a w Royal Rumble Match'u.
Jak wiadomo na PPV doszło do walki Yokozuny z Undertaker'em, w której Taker został zamknięty w trumnie przez 10 wrestlerów przybyłych na pomoc Samoańczykowi (pochodzenie Yokozuny). Oryginalny scenariusz zakładał zdobycie pasa w tej walce przez DeadMan'a. Yokozuna miał po tej walce dostać "wolne" od federacji, by zbić nieco wagę, gdyż lekarze obawiali się o jego zdrowie.
Jednak Taker miał stracić pas jeszcze przed Wrestlemanią na rzecz... Ludviga Borgi. Tony Halme miał stoczyć walkę na Wrestlemanii z Lex Luger'em, który miał zostać samotnym zwycięzcą Royal Rumble Match'u. Jednak seria przypadków spowodowała, że planów tych nie zrealizowano. Undertaker już wówczas zmagał się z kontuzją pleców, która z każdym dniem nasilała się(w końcu zrobił sobie przerwę). Dodatkowo Borga doznał kontuzji kostki, która wykluczyła go z uprawiania wrestlingu na ponad rok (WWF dało mu zielone światło na odejście). Yokozuna natomiast nie chciał posłuchać lekarzy i nie zgodził się na kurację odchudzającą. Wtedy właśnie Bret Hart został wytypowany na kolejnego championa. Podobno pas przypadł mu, dlatego, że od czasu WM IX i Hulka Hogan'a obiecywany mu tytuł się oddalał. McMahon powiedział Luger'owi, że dostanie pas "w przyszłości". Luger czekał na tytuł półtora roku. Wściekły opuścił federację 2 połowie 1995 roku. Ciekawe, że Vince naprawdę zamierzał dać tytuł Luger'owi.

Na Wrestlemanii X z ostatecznie zaplanowanych walk do skutku nie doszła tylko: The 1-2-3 Kid, Sparky Plugg, Tatanka i The Smoking Gunns vs. Rick "The Model" Martel, Jeff Jarrett, Irwin R. Schyster i The Headshrinkers, która odbyła się dzień później na RAW.

Na Summerslam 1994 planowano walkę The Bam Bam Bigelow/Irwin R. Schyster vs. The Headshrinkers jako Tag Team Titles Match. Jednak Samu, miał niedługo potem opuścić WWF, a Vince nie był pewny czy uda mu się znaleźć kogoś na miejsce Headshrinker'a. Dlatego zdecydował się oddać pasy Shawn'owi Michaels'owi i Diesel'owi na kilka dni przed PPV, a walka powyżej odbyła się po prostu jako Tag Team match. Być może stało się to powodem, że Diesel stracił na tej gali IC Title na rzecz Ramon'a.

Vince ostatecznie znalazł następcę samu, którym został Sionne (Barbarian).
Mówi się, że prawdziwym powodem dla którego The Headshrinkers stracili pasy na rzecz HBK'a i Diesel'a był fakt, iż Samu nie chciał zgodzić się na oddanie pasów "doraźnemu" team'owi jakim był I.R.S. i Bam Bam.

na Survivor Series 1994 Bret Hart stracił pas, ponieważ chciał wziąć kilka tygodni urlopu i poświęcić wolne dni rodzinie. Yokozuna przegrał z powracającym Undertaker'em, żeby móc dostać urlop i stracić w końcu na wadze (zbyt wiele kg nie zrzucił).

Koniec częsci II

dodane przez AX w dniu: 15-03-2008 18:54:44

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy