Historia poza okiem kamery - część 2

Chciałbym dodać jeszcze ciekawą kwestię odnośnie WWF Title. Podczas houseshowu w małej hali w Winnipeg (2,500 miejsc) Macho Man został uderzony jakimś przedmiotem, który podał Flairowi Mr. Perfect, a następnie odliczony przez Nature Boya, który został ogłoszony oficjalnym zwycięzcą . Jednak chwilę później, jeden z road agentów wyszedł na ring, wytłumaczył co tak naprawdę się stało i decyzja została odwrócona. Ta sama sytuacja powtórzyła się kilkanaście dni później podczas houseshowu w Boston Garden i na kilku innych galach. Z identycznym zakończeniem.

Kontuzja Rica Flaira, z której powodu był później zmuszony do przegrania walki z Bretem Hartem, dała się mu we znaki podczas walki w Phoenix, 8 października, kiedy to walczył z Ultimate Warriorem.

Tyle uzupełnień, czas na właściwy artykuł. Miłej lektury.

Pierwsza zmiana pasów tagów (licząc od 1985 roku) dokonała się 21 stycznia tegoż roku gdy w Hartford, gdy Barry Windham & Mike Rotundo (I.R.S.) pokonali Adriana Adonisa & Dicka Murdocha. Windahm wykonał Sunset Flip na Murdochu po czym ten drugi został odliczony.

Pół roku później na show w Filadelfii The Dream Team czyli Brutus Beefcake i Greg Valentine odebrali pasy Windhamowi i Rotundzie, po tym, jak Beefcake dmuchnął w oczy dymem z cygara managera Jimmy'ego V.

A teraz coś o czym rzadko jest mowa, gdyż ten fakt nie jest oficjalnie uznawany. Mianowicie The Rockers podczas pewnego live eventu 30 października 1990 w Fort Wayne roku pokonali Hart Foundation w walce o pasy. Walka odbywała się podczas tapingu do Wresling Challenge. Jednak podczas 12 minuty walki najwyższa lina poluzowała się i opadła na ring. Potyczki jednak nie przerwano, a nawet kilka minut później Hart Foundation wykonali Hart Attack. Po odliczeniu Michaelsa, linę szybko umocowano i dokończono walkę. Zwycięzcą 2 out of 3 falls Matchu oraz nowymi mistrzami ogłoszono The Rockers. Trzymali oni pasy przez kilka dni, ale ten fakt jest dość starannie pomijany. W końcu, po kilkudniowej radości Rockersów, Jack Tunney ogłosił, że decyzję odwraca i ostatecznie pasy wróciły do Breta i Jima. Pojedynek nie został wyemitowany, ponieważ Vince McMahon nie zgodził się na emisję w związku z widocznym problemem z liną. Tak przynajmniej się mówi. W 1995 roku tuż przed powrotem do federacji Marty Jannetty'ego, pokazano kawałek tej walki, a uściślając, trzecie odliczenie, gwarantujące Rockersom zwycięstwo.

Pasy Tag Teamów zostały zmienione na houseshow również w 1992 roku. Legion Of Doom stracili pasy na rzecz Money Inc. W ogóle jest to ciekawa sprawa, gdyż przed eventem reklamowano walki LOD vs Natural Distasters i Money Inc. vs Big Bossman i Tito Santana. I tutaj są dwie wersje wydarzeń. Nieoficjalna mówi, że na ring wyszedł Jack Tunney i powiedział, że Natural Distasters otrzymali zbyt wiele titleshotów. Efektem było zastąpienie ich teamu przez Teda DiBiase i I.R.S.a. Natomiast według oficjalnej wersji WWE to ówczesny manager i Natural Disasters, i Money Inc. wycofał ten pierwszy team z walki i zastąpił go drugim. Już w czasie pojedynku Sensational Sherri odwróciła uwage sędziego co pozwoliło na interwencje w walce Natural Disastersom - Typhoon uderzył krzesłem przygotowującego się do Doomsday Device Hawka, który po chwili został spinnowany przez Teda.

8 lutego w Civic Arena w Pittsburghu, Nasty Boys pokonali w walce o pasy ówczesnych mistrzów, czyli Money Inc. Jednak ze zwycięstwa cieszyli się tylko chwilę, ponieważ jeden z mistrzów został odliczony przez przedstawiciela, który nie był oficjalnym sędzią pojedynku.

Nie mogąc się pogodzić z decyzją Jimmy'ego Harta, EarthQuake i Typhoon rozstali się ze swoim managerem i w lipcu 1992 roku w rewanżu odebrali pasy od DiBiase i Schystera. Działo się to również na houseshow. I.R.S. próbował uderzyć Earthquake'a skacząc z narożnika ze stalową walizką, ale EarthQuake chcący, by sędzia odliczył Ted'a, odsunął się i Million Dollar Man dostał walizką od Schystera po czym został spinnowany. Walka została nagrana i znalazła się na kasecie "Grudges, Gripes & Grunts." "Korporacja" dostała rewanż i na tapingu Wrestling Challenge odebrali pasy. Działo się to dzień po tapingu, na którym Bret Hart wygrał po raz pierwszy WWF Championship.

2 dni po stracie pasów na RAW w 1993 roku na rzecz Steriner Brothers, Ted i Irwin ponownie mogli wznieść ręce z pasami w dłoniach (14 czerwca), po uderzeniu walizką jednego z braci i odliczeniu go przez sędziego. Na houseshow w Rockford zaczął się więc ich trzeci reign. Jednakże trwał on tylko 3 dni, gdyż w St. Louis, Scott Steiner wykonał Frankensteinera i odliczył Teda DiBise zdobywając wraz z Rickiem pasy mistrzowskie po raz drugi w ciągu 5 dni.

Do kolejnej zmiany pasów na houseshow doszło w Londynie, gdy Men On Mission nieoczekiwanie pokonali The Quebecers w Royal Albert Hall w Londynie, gdy Mabel (Viscera, Big Daddy V) spinnował jednego z przeciwników. Jednak radośc ze zwycięstwa nie trwała dłużej niż sama jego celebracja, gdyż dwa dni później, podczas tej samej podróży po Wielkiej Brytanii Kanadyjczycy odzyskali tytuł w Sheffield. Był to początek ich trzeciego i zarazem ostatniego reignu w federacji.

Natomiast dzień przed Summerslam 1994 doszło do live eventu w Indianapolis. Tam też Shawn Michaels i ówczesny IC Champion Diesel pokonali mistrzowski wtedy team The Headshrinkers i przechwycili ich pasy. Oryginalne plany zakładały na PPV walkę The Headshrinkers vs Bam Bam Bigelow i I.R.S, ale mający wkrótce opuścić federację Samu spędzał sen z powiek Vince'owi McMahonowi, który bał się, że nie znajdzie odpowiedniego zastępcy na miejsce Samu. Inna wersja wydarzeń mówi, że Samu nie chciał przegrywać pasów do takiego teamu [w jego oczach "shiterskiego"] jak Bam Bam i Schyster. (Odsyłam do artykułu pt. "Jak było a jak miało być")

Wielu ludzi zgromadzonych w NEC Arena w Birmingham w Anglii myślało, że na ich oczach ponownie tworzy się historia nie transmitowana w telewizji. W czasie walki o WWF Tag Team Titles Lex Luger trzymał w Torture Rack Shawna Michaelsa, który klepał w Lugera na znak poddania. Gdy zbrzmiał gong, wszystkim wydawało się, że Michaels z Dieselem stracili pasy. Jak się jednak okazało, gong faktycznie oznaczał koniec walki, ale zwycięzcami ogłoszono Nasha i HBKa. Wszystko przez Razor Ramona, który w czasie wykonywania submissionu przez Lugera uderzył w tym samym momencie pasem Diesela.

Na kolejną zmianę pasów na houseshow trzeba było czekać prawie 2 lata. 19 maja 1996 roku w MSG The Godwis zdobyli pasy tag teamów pokonując Bodydonnas. Phinneas odliczył Skipa(Chris Candido). Po walce Hillbilly Jim, Howard Finkel i młody fan zatańczyli w ringu na cześć zwycięzców. Była to ta sama gala, w której doszło do sławnego pożegnania Razor Ramona (The Clique Incident, upload na forum).

Prawie 9 lat czekali fani na live eventach, by na jednej z tych gal zobaczyć w końcu nowych mistrzów tag teamów. 16 stycznia 2005 roku w Winnipeg. William Regal i zastępujący kontuzjowanego Eugene'a Jonathan Coachman przegrali pasy na rzecz Resistance. Tuż przed walką do ringu wszedł Coach jako announcer i ogłosił siebie jako partnera Williama. Podczas walki Regal został odliczony po Aur Reviour, a po gongu Coach zaatakował Regala "dając" mu low-blow. Po chwili doszło do brawlu, gdzie Coach dostał kilka razy "z kolanka".


We wrześniu 2007 roku WWE wybrało się w trasę po Republice Południowej Afryki. Fanów, którzy przyszli na houseshow w Cape Town spotkała miła niespodzianka, bowiem faceowie London i Kendrick odebrali pasy mistrzowskie Trevorowi Murdochowi i Lance'owi Cade'owi już w pierwszym dniu touru. Był to zarazem ich pierwszy title reign w rosterze Raw. Pierwszy, ale jakże krótki, bo trwał tylko 3 dni. 8 września na ostatniej gali touru w Johannesburgu London i Kendrick stracili swoje pasy, a mistrzami, już po raz trzeci zostali ponownie Murdoch i Cade.

No i jak zapewne już wszystkim wiadomo, 13 grudnia podczas gali w Kanadzie Miz i Morrison odebrali mistrzostwo drużynowe CM Punkowi i Kofiemu Kingstonowi. Będący w natarciu Jamajczyk uderzył spin kickiem w twarz Morrsiona, po czym odwrócił się, a Miz wykonał na nim Reality Check i sędzia odliczył Kingstona.

WWE Tag Team TItles nigdy nie zmieniły właściciela podczas houseshowu.

Jeśli chodzi o pas kobiet, to skupię się na okresie od 1987 roku.
Z związku z tym zmiana pasa przydarzyła się tylko dwa razy. W pierwszym przypadku wiele osób może nie zgodzić się, gdyż walka była transmitowana, ale nie w Stanach Zjednoczonych (zapewne tylko w Japonii/Azji). W Tokyo Dome 20 listopada 1994 roku Bull Nakano pokonała Alundrę Blayze i została nową mistrzynią. Federacja pokazała podczas kolejnego PPV fragmenty tej walki, ale myślę, że można uznać to jako houseshow.

Do kolejnej i jak na razie ostatniej zmiany pasa kobiet na houseshow doszło w 2007 roku. Fani zobaczyli aż dwie zmiany pasa jednego wieczoru! Zaskoczeni byli chyba wszyscy, łącznie z działaczami i wrstlerami, ponieważ nie była to zmiana planowana. Wszystko stało się przez Victorię, która "zaspała" i zapomniała podnieść ramienia podczas odklepywania sędziego, na skutek czego Mickie James została nową mistrzynią odbierając pas Melinie. Jednak federacji wyraźnie nie była ta zmiana na rękę, gdyż podczas tej samej gali Melina pojawiła się na ringu i powiedziała, że Mickie spinnowała Victorię, a nie ją. Wobec takiego argumentu Coach pozwolił Melinie na walkę rewanżową. James przegrała pas, po tym, jak Melina oparła się o liny, a sędzia odliczył mistrzynię.


Jeśli chodzi o European Championship to niech nikogo nie zmyli informacja na Wikipedii, że pierwszy raz walczono o niego na houseshow (live eventem jest w sumie każda gala, ale powszechnie się przyjmuje to za houseshow). Pierwsza walkę o ten tytuł stoczono faktycznie w Berlinie, ale było to podczas Monday Night Raw.

Natknąłem się kiedyś na notkę, w której napisano, że Bradshaw Layfield zdobył pewnej nocy pas od D'lo Browna, jednak nic więcej na ten temat się nie doszukałem. I póki nie ma żadnych innych informacji trzeba uznać, że pas europejski nigdy nie zmienił właściciela na live evencie.

Jeśli chodzi o pas Cruiserweight to omówię tylko okres, w którym znajdował się on w WWE. Na hosueshow zmienił on właściciela tylko raz. Doszło do tego w listopadzie 2005 roku podczas touru po Europie. W Rzymie Nunzio pokonał przed włoskimi fanami Juventuda Guerrerę unikając Juvi Drivera i kontrując Backslide'm. Przez trzy dni cieszył się z posiadania pasa (na najbliższym Raw w Sheffield Juventud odzyskał pas).

I to chyba na tyle. Trochę tych zmian było, WWE cały czas nas zaskakuje. Pozostaje mieć nadzieję, że taką zmianę pasa będzie dane zobaczyć tym wszystkim polskim fanom, którzy kiedyś wybiorą się na jeden z takich live eventów do Niemiec czy innego kraju.

dodane przez AX w dniu: 31-12-2008 12:44:56

Udostępnij

Komentarze (2)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Bardzo fajnie napisane obie części.

Trochę dziwi mnie fakt że najważniejszy pas w federacji na house showach częściej był tracony niż taki Cruiserweight, ale wiadomo, inne czasy. W szoku natomiast jestem że uznawany za najlepszy tag team w historii Legion of Doom stracili pasy właśnie na żywo, nie w telewizji.

Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie European Championship. Podczas InVasion była taka gala gdzie trzech czy czterech zawodników Alliance straciło pasy na rzecz WWF. Pas mistrza Europy Hurricane stracił na rzecz Bradshawa. Tydzień czy dwa później z pasem chodził już Christian. Walki o mistrzostwo nie było, ba nie było nawet urywków, że walka odbyła się przed nagraniem albo cos takiego. Tylko JR bąknął, że Bradshaw przegrał pas na rzecz Christiana. Na wikipedii pisze że ta walka odbyła się na SD!. Wie ktoś coś o tym zdarzeniu? Czy miałem jakąś trefną wersję gali czy zaćmienie umysłu, że tego nie widziałem? Kilka osób pisało że oglądało WWF z roku 2001 więc licze na odpowiedź.

napisane przez luki w dniu : 31-12-2008

Faktycznie, masz rację. Wikipedia właściwie też nie kłamie, tylko nie podaje wszystkich informacji. Taka walka odbyła się 30.10.2001 roku podczas tapingu Smackdown!, tyle, że nigdy nie została wyemitowana. Christian wygrał walkę po uderzeniu pasem Bradshawa.

napisane przez AX w dniu : 31-12-2008

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy