Boryss vs #wcwfans

Wprowadzenie!

Jak widzicie teraz wystąpię w nieco innej roli niż zwykle. Po tym wszystkim co się ostatnio wydarzyło wymyśliłem sobie, że opisze całą sytuację. Postanowiłem napisać ten tekst, ponieważ chcę aby inni znali moją ocenę całej sytuacji. Chcę także podkreślić, że pisze to na podstawie moich niespełna dwuletnich przygód na #wcwfans i nie wiem co się działo wcześniej. Ale może od początku.
Pewnego pięknego dnia po raz kolejny wszedłem na kanał. Patrzę na topic a tu "Boryss wita na #wcwfans".Co to ma być do cholery? Okazało się, że Boryss przejął kanał kierowany przez PeWee, Warexa i J-Ro. Dlaczego to zrobił ? Nie wiem. Wiem natomiast jedno: wg mnie nie miał prawa tego zrobić!

Boryss - jaki naprawdę jest ?

Zawsze starałem się trzymać stronę Boryssa bo bardzo mi pomógł odnaleźć się w polskim świecie wrestlingowym, ale zabierając nam kanał zrobił coś czego bym się nigdy po nim nie spodziewał. Boryss to bardzo konfliktowa postać. Najpierw jego sławny spór ze Stingerem, a potem z PeWee i Shapem. Dlaczego tak jest ? Myślałem, że to właśnie nasze polskie środowisko go nie lubi, ale przekonałem się, że nie do końca tak niestety jest i nie chodzi mi tu o żadne "TABC"(The Anti-Boryss Coalition)ani inne organizacje anty-Boryssowe tylko o to,że postąpił bardzo arogancko. Przykro mi to pisać, ale ktoś kogo uważałem jednego za bardziej normalnych osób zrobił niesłychaną głupotę. Jaki był jej cel? Spytajcie Boryssa.
Boryss zabrał jedyny polski kanał poświęcony wrestlingowi i co mu to dało ? Dumę ? Wszyscy, którzy przesiadywali na #wcwfans przenieśli się na #wrestling-pl, więc satysfakcji z prowadzenia takiego # jakim było #wcwfans też nie będzie miał.

Coś na obronę ?

W całej sprawie oczywiście są dwie strony i obie mają trochę racji. Boryss miał prawo się wkurzyć po tym jak go traktują na # po tym jak pomagał w jego założeniu(czy nawet założył) i po części jego złość rozumiem, ale zabieranie nam kanału to nie rozwiązanie. Nie można było spotkać się z PeWee i porozmawiać ? Poprosić o szacunek, który mu się niewątpliwie należy ? Boryss postanowił załatwić sprawę w inny sposób przez co ma chyba więcej wrogów niż kiedykolwiek przedtem.

Wiele osób sądzi, że będę bronił Boryssa bo jestem redaktorem Wrestlefans (miałem jednak propozycje z wrestling24h i RazorMedia). Musze was rozczarować bo tak nie będzie. Kanał był mi bardzo bliski i #wrestling-pl to już niestety nie to samo choć dzielnie zastępuje #wcwfans.

Jak widzicie w obronie #wcwfans przemawia więcej argumentów niż w obronie Boryssa. Boss twierdzi ,że gdy wszedł na nasz kanał nie było na nim nikogo więc skorzystał z okazji. Ja się pytam jakim k.... cudem nie było nikogo ? Zawsze na kanale były trzy boty: Garner, WareX[s](jeden z Warexów był botem :P) i Hiroszima. Naprawdę rzadko się zdarzało, żeby choćby jeden z nich zniknął z kanału, ale przypuśćmy, że był split i wszystkie jakimś dziwnym cudem zniknęły, więc jakim sposobem Boryss dostał opa i przejął kanał ? To pytanie dręczy mnie do dzisiaj. Wychodzi na to Boryss, że zrobiłeś zwykłego take'a i nie wciśniesz nam kitu, że nikogo na kanale nie było.

Przed wspomnianym takem nikt zbyt mocno na Boryssa nie najeżdżał. Stinger już dawno skończył pisać na jego temat i na temat PPWF. PeWee i Shape też dali spokój, ale Boryss musiał wszcząć kolejną wojnę i teraz ma przeciwko sobie : PeWee,J-Ro,RazorR,Marco,Six-Pac i wielu innych bywalców #wcwfans czyli tzw TABC, a z sobą tylko Kasha. Boryss mówi co prawda, że ma wielu zwolenników, ale ja osobiście w to nie wierze bo #wcwfans zawsze będzie #wcwfans kierowanym przez PeWeego i w.w. spółkę inaczej to już nie to samo.

RazorR namawia mnie, żebym skończył pisać dla wrestlefans i chociaż Boryss bardzo mnie wkurzył swoim występem to w redakcji wrestlefans zostanę bo w niej się rozwijałem i mam nadzieje ? rozwijać będę. Jedynie może będę pisał felietony dla wrestling24h (o ile się zgodzą ofkoz).

Jak widać przejęcie kanału przez Boryssa nie było dobrym zagraniem dla niego samego. Teraz nie mamy kanału, a na nowym #wcwfans nie chce mi się jakoś siedzieć. To już nie to samo. Nie ma tego klimatu i nawet pyszczenie na opów, że niby wyzywali sky nic nie da(nie wiem czy to prawda bo jak napisałem siedzę na kanale od dwóch lat).

Co dalej z #wcwfans ?

Po tej całej sytuacji można sobie postawić pytanie: co teraz ? Czy #wcwfans się utrzyma mając 5 bywalców ? Czy Boryss będzie w stanie dobrze kierować kanałem? Ja sadzę, że odpowiedź na oba pytania brzmi: "nie". Dlaczego ? Bo tak się przyjeło, że kanał ircowy tworzą bywalcy. To oni tworzą atmosferę jaka panuje podczas rozmów i oni sprawiają że na kanał wchodzi się z naprawdę wielką ochotą(jak było w przypadku #wcwfans), bądź z nudów. Teraz na #wcwfans jest Boryss(czasami) jakieś boty, Kash(dopóki nie wyjedzie) i Six-pac. Tyle osób tam widziałem. Spytacie dlaczego ja tam nie wchodzę ? Przecież współpracuje z Boryssem i powinienem trzymać jego strony. Może i macie racje, ale współpraca, która polega na pisaniu newsów, dostarczaniu kumplom informacji ze świata wrestlingu i współtworzeniu jednego z najlepszych polskich portali internetowych to jedno, a kanał ircowy to co innego. Tym bardziej jak się ludzi go pozbawi!

Boryss w oczach bywalców #wcwfans

Tego to mi się nawet nie chce opisywać! Boryss myślał, że robił dobrą rzecz tymczasem przejmując kanał spuścił na siebie całą serię obelg i wyzwisk.Chyba nie to miał na celu. Teraz jest chyba najbardziej znienawidzonym człowiekiem wśród społeczności #.I po co to było ? Boryss miałeś #wrestlefans i wszystko było ok. Sam tam często wchodziłem.

Kompromis ?

Jest jakaś rada, żeby cała kłótnię zakończyć ? Czy jest to w ogóle możliwe ? Ja myślę, że tak ale Boryss musi zrozumieć swój błąd. Musi zrozumieć, że kanał to nie tylko opy. To osoby z opem, voicem ale także i zwykli bywalcy czynią kanał i zabierając nam go uważając, że jest źle prowadzony zabrał kanał także tym bez "o" i "v". Jeżeli Boryss zgodzi się oddać kanał to jestem pewny, że wszystko będzie tak jak dawniej i wszyscy będą szczęśliwi. To czy polska scena wrestlingowa będzie znów spójna zależy tylko wyłącznie od nas. Zróbmy wszystko aby odzyskać kanał to na pewno pierwszy cel jaki musimy sobie postawić. Potem już wszystko pójdzie gładko.

Podsumowanie

Podsumowując cały ten tekst nasuwa się jeden wniosek : źle się dzieje z polskimi fanami wrestlingu. Już nie tworzymy zgranej paczki tak jak kiedyś. Teraz co chwila są jakieś kłótnie "kto kiedy wygrał Omnibusa i kogo pokonał" "kto ma dostęp do gal" "kto ma większa wiedzę nt. wrestlingu" itp. a po co to ? Nie dość, że nasza sytuacja jest trudna bo WWE (nie mówiąc już o innych federacjach) musimy oglądać na monitorach to jeszcze występują całkiem niepotrzebne kłótnie. Postarajmy się dogadywać tak jak dawniej. Jest nas tak mało, dlatego apeluję do Boryssa "oddaj nam kanał! Tak naprawdę będzie lepiej dla ciebie i dla nas!"

Opracował : Camp (Camp@irc.pl)

Zaznaczam, że tekst pisałem sam i nikt z #wcwfans czy też TABC nie miał na niego wpływu. Proszę o ocenę felietonu najlepiej w hydeparq. Będę wtedy wiedział czy brać się za pisanie felietonów czy nie.

dodane przez Camp w dniu: 22-01-2008 11:06:44

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy