WWE 2k23 Even Stronger

Recenzja Best of Sting in Japan

Best of Sting in JapanBest of Sting in Japan nie jest żadnym oficjalnym wydaniem, tylko kompilacją stworzoną przez fanów. Właściwie jej zrecenzowanie mógłbym sobie darować, bo nie jest to standardowe home video, jednak ze względu na swą, bądź co bądź, ciekawą tematykę może kogoś zainteresować. Dlatego wypada jej poświęcić parę słów. Tych, których ciekawi nieznany ogółowi element kariery Steve'a Bordena nie powinna odstraszyć nawet amatorska robota.

Na trwającym niewiele ponad dwie i pół godziny materiale znajduje się dziewięć walk Stinga z lat 1991-1995. Niestety nie wszystkie są dobre. Jednak był to bodaj najlepszy pod względem formy okres wymalowanego wrestlera i nawet ja, choć nie jestem wielkim sympatykiem japońskiego wrestlingu, obejrzałem omawianą kompilację z zaciekawieniem. Tym większym, że pojedynki Stingera do 1996 r., nie mówiąc już o stoczonych w Japonii (na mocy współpracy WCW z NJPW), są trochę w cieniu tych z ery kruczego gimmicku. Inna sprawa, że większości po prostu nie widziałem.

Co prawda są to najlepsze walki Stinga w Japonii, ale prawie wszystkie mogłyby spokojnie odbyć się w Stanach Zjednoczonych, gdyż The Great Muta (Keiji Mutoh), Rick i Scott Steinerowie, Rick Rude, Road Warrior Hawk, Big Bubba Rogers i Scott Norton to postacie lepiej lub gorzej, ale znane amerykańskiej publiczności. W największej liczbie, bo w czterech, wystąpił Muta, jeden z niewielu japońskich zapaśników, którzy zdobyli sławę poza Krajem Kwitnącej Wiśni i wielki przeciwnik Stinga w tamtym czasie.

To nieszablonowe home video nie ustrzegło się technicznych defektów. Dotknęły one dźwięku, który gdzieniegdzie jest zakłócony bądź nie ma go wcale. Wynika to z faktu, że Best of Sting in Japan zostało zrobione na magnetowidzie, czyli w iście spartańskich warunkach. Starsi fani na pewno wiedzą, że kasety lubią płatać figle. Jednak w tym wypadku ocena uwzględni zawartość, a nie wykonanie. Kompilację obejrzałem z przyjemnością i mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Ocena końcowa: 4/6

Ze względu na swoisty charakter Best of Sting in Japan i ewentualne problemy z wyszukaniem informacji na jego temat, poniżej zamieściłem listę walk:

- Sting vs. The Great Muta (NJPW Tokyo Dome '91)
- Sting & The Great Muta vs. The Steiner Brothers (NJPW Tokyo Dome '92)
- Sting vs. The Great Muta - IWGP Heavyweigh Title Match (NJPW Sumo Hall 22.11.92)
- Sting vs. Rick Rude - WCW International World Heavyweight Title Match (NJPW Wrestling Dontaku '94)
- Sting vs. Tony Palmore - Final Countdown BVD Tournament (NJPW Tokyo Dome '95)
- Sting vs. Antonio Inoki - Final Countdown BVD Tournament (NJPW Tokyo Dome '95)
- Sting vs. Keiji Mutoh (23.09.95)
- Sting & Road Warrior Hawk vs. Big Bubba Rogers & Scott Norton (25.09.95)
- Sting vs. Kensuke Sasaki - WCW United States Title Match (13.11.95)

dodane przez SixKiller w dniu: 02-09-2007 14:46:40

Udostępnij

Komentarze (1)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Jednym slowem - zacheciles do obejrzenia... Poszperam na PWT i XWT, moze jakis torrent sie znajdzie ;-)

napisane przez theGrimRipper w dniu : 02-09-2007

Reklama

Partnerzy

HoW

UndisputedPolska

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy