Podsumowanie NJPW Dominion 2018

Tomasz Cherek (Maxi4)
Newsów: 714

Sobotnia gala NJPW Dominion w Osace zgromadziła niecałe 12000 widzów. W podwójnym main evencie odbyły się walki Tetsuya Naito vs Chris Jericho oraz Kazuchika Okada vs Kenny Omega.

W openerze Kanemaru i El Desperado pokonali SHO i YOHa, tym samym obronili pasy IWGP Junior Tag Team. Juice Robinson spinował Jaya White'a w walce drużynowej i zasugerował, że chce walczyć w przyszłości o pas IWGP US Heavyweight. Suzuki i Sabre pokonali Ishiiego oraz Yano, po walce doszło do bójki pomiędzy Suzukim oraz Ishiim.

Micheal Elgin okazał się lepszy od Goto oraz Taichiego i zdobył pas NEVER Openweight. Przejście Young Bucks do wagi ciężkiej okazało się być sukcesem. Bracia pokonali Sanadę oraz Evila i zostali nowymi mistrzami IWGP Tag Team. Young Bucks razem z Martym Scurllem posiadają obecnie również tytułu IWGP Never 6-Man Tag Team.

Rey Mysterio zaprezentował się fanom w nowej masce. U boku Tanahashiego i Ligera przegrał pojedynek z przedstawicielami Bullet Club, którzy wystąpili w składzie Cody, Hangman Page oraz Marty Scurll.Jeden z dłuższych runów w ostatnich latach z pasem IWGP Junior dobiegł końca. Will Ospreay przegrał z Hiromu Takahashim i tytuł powędrował w jego ręce.

Chris Jericho jeszcze przed pierwszym gongiem zaatakował Naito. Wykorzystał tę sytuację, aby uderzyć go różnymi przedmiotami, przez co osłabił przeciwnika. Po powrocie na ring Jericho kontynuował nieczyste prowadzenie walki, ostatecznie wykonał Codebreaker i został nowym mistrzem IWGP Intercontinental.W main evencie przeprowadzono 2 out of 3 Falls Match bez limitu czasu, którego stawką był pas IWGP Heavyweight. Pierwszy pin po wykonali Rainmakera zdobył Okada, Kenny doprowadził do remisu 1-1. Po ponad godzinie walki Omega wykonał One-Winged Angel i został nowym mistrzem IWGP Heavyweight. Zakończył prawie dwuletni run Okady. Po walce Omega świętował razem z Young Bucks oraz Ibushim. Zwycięski speech powiedział po japońsku oraz po angielsku. Kenny oznajmił, że wielu w niego nie wierzyło i przekonywało go, że nie jest najlepszy na świecie i nigdy nie będzie na szczycie. Udowodnił, że się mylili i zdobył najważniejszy pas w NJPW.Wyniki NJPW Dominion 09.06.18

1. IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Title
Yoshinobu Kanemaru & El Desperado (c) def. SHO & YOH (9:29) i obronili pasy

2. Special Tag Match: Juice Robinson & David Finlay def. Jay White & YOSHI-HASHI (7:26)

3. Special Tag Match: Minoru Suzuki & Zack Sabre Jr. def. Tomohiro Ishii & Toru Yano (8:42)

4. NEVER Openweight Title, 3 Way Match
Michael Elgin def. Hirooki Goto (c) & Taichi (13:46) i został nowym mistrzem

5. IWGP Tag Team Title
Nick Jackson & Matt Jackson def. "King of Darkness" EVIL & SANADA (c) (15:03) i zostali nowymi mistrzami

6. Special Six Man Tag Match: Cody, Hangman Page & Marty Scurll def. Hiroshi Tanahashi, Jushin Thunder Liger & Rey Mysterio Jr. (11:35)

7. IWGP Jr. Heavyweight Title
Hiromu Takahashi def. Will Ospreay (c) (20:20) i został nowym mistrzem

8. IWGP Intercontinental Title
Chris Jericho def. Tetsuya Naito (c) (17:16) i został nowym mistrzem

9. IWGP Heavyweight Title, No Time Limit 2/3 Falls Match
Kenny Omega def. Kazuchika Okada (c) (64:50) i został nowym mistrzem
Okada vs Omega 1-0 (28:47)
Okada vs Omega 1-1 (19:10)
Okada vs Omega 1-2 (16:53)

Najnowszy odcinek Being The Elite już z materiałami z gali Dominion. Pojawił się w nim Chris Jericho i ogłoszono powstanie Golden Elite:
Kliknij tutaj aby zobaczyć wiadomość (Uwaga! może zawierać spoilery)


Proma oraz skrót gali Dominion:
Kliknij tutaj aby zobaczyć wiadomość (Uwaga! może zawierać spoilery)


Komentarze (3)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Chris niemal "żywcem" wyjęty z NiTRO ( no może ciut cięższy ) ;)

Omega w końcu z pasem, ale uważam iż ta scena była trochę za mała jak na koniec takiego runu ( chyba, że HHH już za bardzo kusił Omegę wyższością $ nad ¥ ).

napisane przez Icon w dniu : 10-06-2018


Cytat: Icon

Chris niemal "żywcem" wyjęty z NiTRO ( no może ciut cięższy )


Wtedy pewnie był jeszcze na diecie na bananach.

napisane przez Merkantylizacja w dniu : 10-06-2018


Cytat: Icon

Omega w końcu z pasem, ale uważam iż ta scena była trochę za mała jak na koniec takiego runu ( chyba, że HHH już za bardzo kusił Omegę wyższością $ nad ¥ ).


Nie zdziwił bym się jakby włodarze NJPW zaproponowali taki kontrakt Omedze że ten usiadł z wrażenia. Zresztą gdy utracił mistrzostwo U.S odniosłem wrażenie że jednak muszą mieć dla niego coś wielkiego, zresztą samo pozostanie pierwszym mistrzem IWGP U.S to już coś dużego,a pokonanie Okady gdy ten panował niemal 2 lata to już jest w ogóle niewyobrażalnie wielka rzecz.

napisane przez VillainLee w dniu : 10-06-2018

Reklama

Sondy

Obecnie najważniejsza walka WM 35 to? Brock Lesnar vs. Seth Rollins
Ronda Rousey vs. Becky Lynch vs. Charlotte Flair
Triple H vs. Batista

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcję portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy