CMLL/AAA-Najważniejsze wydarzenie w telegraficznym skrócie

Podsumowanie miesiąc po miesiącu w telegraficznym skrócie w Meksyku. To już 3 takie podsumowanie.

STYCZEŃ

CMLL
1 stycznia gala noworoczna, w main evencie Averno pokonuje Heavy Metala i broni NWA Middle.
Inne obrony pasów: Max Valiente broni Mex Welter pokonując Valient, w minis broni Damian 666, Atlantis & Ultimo Guerrerow Tag team, a pod koniec roku Averno swój pas CMLL w który pokonuje w feudzie tasiemcu Mistico.
Przeprowadzono turniej Tagow o title shoota, który wygrał team Averno & Mephisto.

AAA

Areo Star i jego grupa dostaje push, seria zwycięstw. Tworzą się pierwsze feuda w 2008roku. Hells brother kłóci się z La Secta, Chessman niespodziewanie przegrywa z Halloween po złej interwencji reszty Hell B. co prowadzi do pierwszych zgrzytów.

LUTY

CMLL

Averno & Mephisto wygrywają pasy Tag team CMLL, pokonując Atlantisa & Ultiomo Guerrero.
Amapola broni pas CMLL Women, ale przegrywa o Mex Women.
W federacji po krótkiej nieobecności pojawia się Dr Wagner Jr który broni UWA Heavy przeciwko Black Warriorowi.
LA Park przechodzi rudos turn i zaczyna program z Wagnerem.
Team La Sombry,Voladora i Sagrado dwa razy broni swoich pasów Mex Trios.


AAA

Pojawiaja się na paru houseshowach oraz jednym tapingu TV zawodnicy z NOAH Naomichi Marafuji i Takeshi Mosishima.
Budowanie feudów szczególnie miedzy Cibernetico a Mesiasem.
Trwają kwalifikacje do Rey de reyes.

MARZEC

CMLL

Ciekawy feud między Marco Corleone a Ultimo Guerrero o przyszły title shoot, wygrywa Ultimo.
O light heavy Bucanero pokonujeAquile z PdM, którzy po walce bija Bucanero i trwa wojna między stajniami Rudos.
W międzyczasie Hector Garza pokonuje kolejnych ważnych zawodników w mano a mano m. in. Averno.
Sange Azteca broni Mex welter przeciwko La Mascara, walka czołówki luchadorów hala wypełniona do ostatniego widza.
21 pierwsze ppv 2008r El Homenaje a Dos Leyendas, odbyły się tam walki między Stajnami wpierw między kobietami, później ciekawa walka w której villanos pokonali grupe Blue Panthera i zaczął się feud długi trwający wciąż między Pantherem a Villanos.
Grupa Atlantisa pokonała Hijo del Averno, a w main vencie długo oczekiwana walka między Hector Garzy a Perro Aguayo w stypulacji hair, wygrywa kapitan PdM Perro i konczy się feud Harzcy z Perros del Mal porażką z ich liderem.
Ultimo Guerrero pokonuje kolejną gwiazde technicos tym razem Volador Jr, a w walce cibernetico matchu wygrywa Mistico.
Pod koniec miesiąca niespodziewanie losowo dobrany team Ultimo Guerrero i Mistico zaczął działać, szybko się kończy i Mistico działa z Garza pod koniec roku pokonują Averno i Mephisto i zdobywają pasy CMLL Tag Team.


AAA

Kolejne kwalifikacje do Rey de reyes w różnych stypulacjach m. In. Doom-cage czy lights out.
Podtrzymywanie feudów na gale RdR.
I w końcu Rey de Reyes pierwsze ppv w 2008, jedna z najlepszych gal w Meksyku w tamtym roku, na gali półfinały w systemie cibernetico, wkońcu dobry finał który wygrał Zorro i zdobył Rey de reyes, króla królów.
Na tej gali doszło też do walki o heavy gdzie Cibernetico pokonał Mesiasa.

KWIECIEŃ


CMLL

Ultimo Guerrero kolejne zwycięstwa pokonuje La Parka, jego passe przerywa Mistico który wygrywa ale dzięki interwencji.
Wybijają się w feiudy zawodników z niższych półek, cibernetico match w dywizji minis wygrywa Bam Bam i dostaje title shoota.
Grupa Voladora Jr broni pasy trios Mex, Mitlican zaczyna feud z Dragon Rojo.

AAA

Zaczął się feud między Hard Foundation 0.2 a Mexican Powers. Wyrównany raz jedna grupa wygrywała a raz druga, Teddy Harta i Evansa wspomagali inni rudos.
Zrorro zaczął feud z Cibernetico i pojawiali się przeciwko sobie w walkach grupowych, do tego feudu wtrącał się mesias i były 2 walki w 3way matchu, non title.

MAJ

CMLL

9 turniej Reyes del Aire, finał cibernetico wygrywa ten turniej niespodziewanie Valiente.
Na jednej z gal współpraca z IWRG i pojawiają się zawodnicy z tej federacji oraz odwrotnie paru zawodników z CMLL pojawia się w IWRG.
Heavy Metal pokonuje Toscano w walce hair, Buccanero broni LH w walce z Koslovem.
Początek turnieju trios.

AAA

Pojawienie się Vampiro co wzbudziło duże zainteresowanie, rozpoczął się feud Vampiro vs Mesias.
Kontynuacja feudów, skupiających się do Reina de reies.
Turniej reina de reies kobiet, na gali zawodniczki OZ Academy, w finale Fabi Apache pokonała Lady Apache i Hamade i obroniła pas.
W main vencie Cibernetico pokonał Kenzo Suzuki i obronił pas heavy.
Na koniec miesiąca Konnan coraz częściej się pojawia na galach i walczy, niestety co było wiadome w katastrofalnej formie, doprowadził on do feudu z szefem AAA Roldanem o przejęcie promocji.


CZERWIEC

CMLL

Do federacji wraca Dr. Wagner Jr., dalszy feud miedzy Pantherem a Villanos, Panther pokonuje Ultimo Guerrero po interwencji Dos Carras Jr i zaczał się od tego długi feud Ultimo i Dos Carras.
13 Inferno El en ring, które okazało się jednym z najlepszy ppv w 2008r w CMLL, grupa terror wygrywa z grupa shadowa, wygrywa tez grupa Wagnera z Los Atlantido, w main vencie w cage match w stypulacji mask/hair przegrywa Heavy Metal i zostaja mu ścięte jego długie pióra.
Zorganizowano też specjalny turniej o Tag team Areny Coliseo, który trwa dokońca miesiąca i wygrywa ten długi turniej po świetnej finałowej walce team Flash i Stucka Jr.
CMLL nawiązuje współprace z TNA, wpierw w ramach współpracy zawodnicy CMLL walczą w galach TNA jako Team Mexico o Wrold X CUP, z CMLL reprezentowane było przez Ultimo Guerrero, Rey Bucanero, Averno i Volador Jr oraz Alex Koslov ale w teamie intern.


AAA

W AAA budowane wszystko na galach pod Triplemanie, wkońcu 13 Triplemania w tym samym czasie co ppv CMLL co aż trudno wieżyc ale ppv CMLL miał mniejsza oglądalność w TV ale na żywo było wiecej ludzi.
Triplemania to pojawienie się Rickiego Marvina, Briana Danielsona czy Boby lashleya, walka Lady vs Fabi Apache o hair, wygrała Fabi i ten rok miała zwycięski w tym feudzie.
W main vencie Cibernetico broni pas pokonując Zorro, najwięcej jednak ciekawośc wzbudził powrót Vampiro który kontynuował feud z Mesiasem ich walka hardcore zakończyła się na Triplemanii remisem.

LIPIEC

CMLL

Turniej Leyenda de Plata, w tym roku bardzo udany, trwający do końca miesiąca.
Na Victory Road TNA zakończenie turnieju World X CUP zwycięstwem ekipy CMLL, dzięki Voladorovi Jr po walce o 4punkty.
na jednej z gal udział federacji AULL, w main vencie cage mach o maske przegrywa Tigre Univeristario z AULL.
Blue Panthe kontynuje fed z Villanos pokonuje Villano V po dq. Przegrywa z Atlantisem w meczu legend.
18 Grand Alternativa jednodniowy turniej Tagowi, wygrywają Dragon Rojo Jr. & Último Guerrero.
25 final Leyenda de Plata czyli turniej biały w pamięci El Santo w którym Mistico pokonuje Perro Aquayo i zdobywa trofeum.
Na tej samej gali doszło do Gran Prix z udziałem zawodników TNA, wygrał przedstawiciel TNA Alex Sheley.
Pod koniec miesiąca odbył się rewanż między Mistico a Perro w walce o title shoot tym razem wygrywa Perro.

AAA

6 cibernetico atomicos mach z wygrywa grupa Galáctico, Kagurra, Rey Dragón, Saint Seiya, reprezentujaca Mexico indys, dzieli się na twa Tag teamy i walczy ow hair matchu który wygrywa Tag team Galactico & Rey Dragon.
Na tej samej gali Mied Tag Gran i Lady Apache pokonują Moreno i Orientala.
Trwa feud między Hell Brothers a La Secta, do tego zaczynają się pierwsze kłotnie między Cibernetico a Chessmanem, pojawia się Charly Manson po dłuższej nieobecności w TV w wywiadzie.
Zaczyna się turniej w dywizji minis o pierwszy pas AAA minis.
Royal Rumble o title shoota Heavy wygrywa Chessman.

SIERPIEŃ

CMLL

Turniej copa Auditorio de Tijuana 2008 w finale Averno pokonuje Mistico.
Los Guerreros Negros (Atlantis , Último Guerrero and Negro Casas) pokonują Hector Garze, Mascare I Fantazme I zdobywają trios champions CMLL.
Dr. Wagner Jr. pokonał Mr. Niebla broniąc UWA Heavy. O dziwo bardzo ciekawy feud w dywizji minis między Pequeño Damian 666 a Bam Bam, seria dobrych walk miedzy tymi zawodnikami, pierwsza w stypulacji hair konczy się zwycięstwem Damiana.
29 ppv Sin Piedad na który koniec długiego i dobrego feudu między Dragon Rojo a Mictlanem w walce mask mach wygrywa Dragon Rojo.
Koniec feudu między Lady Apache a Anapola wcześniej o pasy CMLL Women i Mex wygrywała Anapola z Lady tym razem walka w kategorii hair i wygrywa Apache.
Na tej gali doszło do walki Team TNA Motor City Machine Guns i Sonjay Dutt pokonali Atlantisa, Ultimo i Necro Casas i dostali title shooty na ich pasy.
Tour po Hiszpanii odbyły sie Houseshows, zakończone dużym houseshowem z udziałem paru gwiazd w Madrycie co przyciągnęło 2tyś ludzi.

AAA

8 sierpnia turniej Alas de Oro czyli duży cibernetico match który wygrywa młody obiecujący luchador Areostar.
Wciąż budowane feuda Mesias z Vampiro oraz Konnan i reszta rudos vs szef AAA i technicos.
Pod koniec miesiąca Cibernetico ostatecznie kłóci się z Chessmanem, grupa Hell Brothers zostaje rozwiazana a zawodnicy zaczynają ze soba feud, a Chessman dostaje push pokonuje Electroshocka w matchu hair.

WRZESIEŃ

CMLL

Turniej trios wygrywa grupa Blue Panther, La Sombra i Marco Corelone.
Anniversary 19 wreśnia, na tej najważniejszej gali Warner pokonał La Park, wygrały swoje walki Terror i Perros, w walce o CMLL trios Atlantis, Guerrero i Necro Casas pokonali grupe TNA czyli Motor City Machine Guns i Sonjay Dutta i obronili pasy.
Main event to walka o maske Blue Panther z Villano V, niespodziewanie wygrał Villano V I legenda Blue Panther stracił maske.

AAA

14 Verano de Escandalo ppv, na którym doszło do zakończenia feudu Vampiro z Mesiasem, walka w cage matchu, wtrącili się La Secta która w ten sposób wyrzuciła Mesiasa, wygrywa dzieki temu Vampiro.
Joe Lider & Nicho el Millionario wygrywaja w 4 ladder match i zdobywają AAA Tag team, finał tez długiego turnieju w dywizji minis który w matchu cibernetico wygrywa Mini Charly Manson i zdobywa pas, moreno i Oriental tym razem pokonuje Apache i Grana i zdobywają Mied Tag, wreście w main vencie Cibernetico pokonuje Chessmana i broni pas heavy.
Na dalszych galach trwaja feuda Mesias vs La Secta, Cibernetico z Konnanem i jego grupą.

PAŹDZIERNIK

CMLL

Turniej Corony długi turniej Tagowi finał pod koniec miesiąca zwycięzcy to team Olímpico & Último Guerrero
O NWA LH Atlantis pokonuje Alexa Koslova była to ostatnia walka Alexa w CMLL.
Feud LIzmarka z Marco Corleone wygrany przez Marco.
Rey Bucanero pokonuje Héctor Garza I broni CMLL LH.

AAA

Dalszy feud Cibernetico z Chessmanem, kończy się w cage matchu wygraną Cibernetico.
Coraz lepsze gale TV, 16 pojawiaja się zawodnicy z fed indys, Joe Lider & Nicho el Millionario pokonują Extreme Tiger & Shyru Dragona w walce o Tag team AAA.
19 Cibernetico pokonuje 3way matchu Zorro i Kenzo Suzuki i broni po raz kolejny AAA Heavy.
24 Turniej w pamięci Peny, wygrywa go Mesias który od początku eliminuje kolejnych zawodników na tej samej gali walka w cage match grupa Konnan przeciwko grupie Roldana o przejęcie federacji, wygrywa grupa Konnana i Konnan przejmuje według scenariusza federacje.


LISTOPAD

CMLL

Cibernetico match wygrywa Valiente, w walce gwiazd Atlantis pokonuje dr Wagnera Jr., Amapola pokonuje Marcele i broni CMLL Women, w tej dywizji pod koniec miesiąca pokazuje się parue zawodniczek z OZ Academy, JWP i Sendai Girls.
W turnieju Copa Diablo Velasco wygrywa Blue Panther.
Z Federacji odchodzi Alex Koslov, pierwsze nieporozumienia na lini zarząd i paru wrestlerów z wyższej półki, chodziło o push, nie dawanie przerwy.

AAA

Joe Lider i Milionario po raz kolejny bronią swoje pasy, w federacji pojawia się Alex Koslov i Rocky Romero którzy razem z X Paciem tworza nową grupe Degeneration X mexico.
Na początku maja zwycięski feud z Mexipowers.
Z Federacji odchodzi Juventud.
Mesias przechodzi na stronę Technicos i głównie współpracuje z La Parką.
Pod koniec miesiąca Cibernetico odchodzi z federacji zawieszając pas Heavy, było to spowodowane tym ze coraz więcej miał do powiedzenia Konnan.
Cibernetico przechodzi do Perros del Mal ale na CMLL nie wystąpił już pod koniec roku szykował się debiut nowej promocji założonej właśnie przez Cibernetico i Perro Aquayo.


GRUDZIEŃ

CMLL

La Sombra pokonuje Ephesto broniąc NWA Welter, Averno i Mephisto pokonuja Mistico i Garze zdobywając Tag team champ.
Mistico broni CMLL Welter pokonując Necro casas, Dragon Rojo wygrywa title shoot o Mex Welter w walce cibernetico.
Sangre Azteca zremisował Dragon Rojo Jr. i obronił tytuł.
Koniec długiego feudu między Bam Bam a Damianem o pas mini wygrywa Bam Bam.
Leyenda de Azul czyli turniej niebieski w pamięci Blue Demona wygrywa Terrible.
Z federacji oficjalnie odchodzą większość Perros del Mal i tej grupy w CMLL już nie ma, zawodnicy Ci zakładają nową promocje o nazwie Perro.
Pod koniec roku z federacji odchodzi Dr Wagner Jr.
W turnieju o Copa neza razem z federacjami indys wygrywa rep indy Chacmol.
Ultimo Guerrero pokonuje Dos Carras Jr i zdobywa pas Heavy CMLL.
W gali sylwestrowj w main vencie Ultimo broni pas pokonując Volador Jr.

AAA

6 Guerra de Titanes ostatnie ppv w roku, o AAA Tag team Joe Lider & Nicho el Millionario remisują z Jack Evans & Teddy Hart i Bronia w ten sposób pasy.
Degeneration X Mexico pokonuja La Secte, Latin Lover pokonał Konnana, o wakujacy heavy walczył Mesias jako zwyciężca turnieju Peny I Zorro którego wystawił Konnan sędzia Charly Manson, wygrał Mesias I został nowym heavy championem.
W main vencie gali w cage matchu w stypulacji hair przegrał El Brazo i stracił włosy.
Na 2 galach pojawia się Kenta w teamie z Extreme Tigerem na jednej walka o Tag team ale Joe i Milionario znów Bronia pasy.
25 dochodzi do rewanżu o Tag team między Joe a Milionario a Hartfoundation 0.2, wygrywają Joe i Milionario broniąc pasy po raz kolejny.
Pod koniec roku na paru houseshowach współpraca i wspólne gale z indysową GALLI.

dodane przez Streetovs w dniu: 04-02-2009 23:29:36

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Sondy

Wrestling bez publiczności Zupełnie mi nie przeszkadza
Przyzwyczaiłem się, ale czekam na powrót publiczności
Jest gorzej, ale mimo to oglądam
Tego nie da się oglądać

Komentarze i wyniki

Czat

Kontakt

Poznaj redakcjĂŞ portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Partner

plagiat

Reklamy