Pierwsze Raw po Elimination Chamber 2024 - Podsumowanie

Giero
Newsów: 2023

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych informacji z najnowszego odcinka Monday Night Raw.

Jak można było się spodziewać, show otworzyła mistrzyni kobiet Rhea Ripley, z Dominikiem Mysterio u jej boku. Rhea zauważyła, że zgodnie z zapowiedziami udała się do swojego kraju i opuściła go jako mistrzyni. Choć przyznała, że Nia Jax stanowiła dla niej spore niebezpieczeństwo. Ripley czuła, iż po takim wyzwaniu jest gotowa poradzić sobie z każdą przeciwniczką.
Co oczywiście wywołało reakcję Becky Lynch. Ta zauważyła, że Elimination Chamber było także dla niej ważnym dniem. Przyznała, iż Rhea jest teraz na fali, ale to ona jest sercem tej organizacji. I zrobi wszystko, by odebrać pas z rąk Ripley. Lynch też zasugerowała Dominikowi, by się nie wtrącał, gdy ten chciał się odezwać. Ripley skwitowała to wszystko stwierdzeniem, że Becky wreszcie wygrała coś ważnego. A na koniec wysłała jeszcze ostrzeżenie przed ich walką na WrestleManii.
Gdy tylko Rhea i Dominik opuścili ring... Becky niespodziewanie została zaatakowana przez sfrustrowaną Jax.

Sami Zayn pokonał Shinsuke Nakamurę. Z kolei Raquel Rodriguez szybko poradziła sobie z Chelsea Green.

Co ciekawe, na zapleczu potem doszło jeszcze do konfrontacji Zayna z Imperium po jego słowach, iż wreszcie wkracza na mistrzowską ścieżkę.

Następnie Imperium pojawili się w ringu. Gunther odniósł się najpierw do jego ostatniej walki z Jeyem Uso. Przyznał, że to stanowiło dla niego jakieś wyzwanie. Ale jednocześnie zasugerował, iż wątpi, by ktokolwiek był godny walki z nim na WrestleManii. Zaskakująco na te słowa zareagowało... The Judgment Day. Damian Priest zasugerował, że Intercontinental Championship znalazło się na ich celowniku. Tymczasem... na chętnego do walki wyglądał Dominik Mysterio, co rozbawiło Gunthera. To zdenerwowało Priesta, który chciał ruszyć do ataku. Pozostali z JD jednak go zatrzymali.

Jeszcze w temacie mistrzostwa Interkontynentalnego - Chad Gable próbował przekonać Adama Pearce'a, że to on powinien być kolejnym przeciwnikiem mistrza.

Samo Imperium pokonało The New Day w Street Fight Matchu.

Zostając jeszcze w akcji tag teamowej - Shayna Baszler i Zoey Stark pokonały Candice LeRae oraz Indi Hartwell.

Tym razem w ringu pojawił się zwycięzca męskiego Elimination Chamber Matchu - Drew McIntyre. Na wstępnie odniósł się do CM Punka, zauważając, że po tym wszystkim triumf Szkota musi teraz jeszcze bardziej boleć "Best in the World". Po wypowiedzi w stronę Punka Drew zwrócił się już do World Heavyweight Championa Setha Rollinsa, z którym zawalczy na WrestleManii.
Rollins zareagował na jego wywołanie, gratulując Drew wygranej na Elimination Chamber. Stwierdził, że McIntyre wreszcie będzie mógł dokonać tego, czego nie mógł w 2020 roku - czyli wygrać pas na pełnym stadionie. Rollins ostrzegł jednak pretendenta, że nie będzie to takie łatwe.
McIntyre przyznał rację rywalowi, jednocześnie jednak powątpiewając czy ten będzie w pełni zdrowia podczas ich walki. Nie rozumie ingerowania Rollinsa w konflikt z Bloodline, gdy czeka go także obrona mistrzostwa na WM. Seth odpowiedział, że jest gotowy na takie ryzyko, byle wreszcie zlikwidować Bloodline. A na jego postawę mocno wpłynęła córka i nie jest tak samolubny jak kiedyś. Natomiast co do walki z McIntyre'em ma nadzieję, że po czystym starciu wygra po prostu lepszy.

Link do filmu


Do ringu wróciła Nia Jax, tym razem już do oficjalnej walki z Liv Morgan. Zakończyła się dyskwalifikacją, po tym jak Becky zaatakowała Nię w odwecie. Potem Liv była wkurzona na Becky.

W walce wieczoru Cody Rhodes pokonał Graysona Wallera. Po pojedynku jeszcze doszło do konfrontacji Cody'ego z Paulem Heymanem. Rhodes nie pozwolił Heymanowi wejść na ring. Ostrzegł go, że jeżeli to konieczne, to teraz on będzie polować na Bloodline. A na koniec jeszcze zaatakował ochroniarzy, z którymi przyszedł Heyman.

Skrót Raw:

Link do filmu


Za tydzień:
- Becky Lynch vs. Nia Jax
- Drew McIntyre vs. Jey Uso

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy