Obostrzenia dla rosteru WWE, Booker T o NXT, oglądalność SmackDown, nowości na WWE Network

Michał Sienkiewicz (Michcio)
Newsów: 720

Na światło dzienne wypłynęła informacja, że podczas telefonicznej konferencji z członkami rosteru zostało ujawnione, że WWE jest w posiadaniu również prawdziwych imion i nazwisk swoich gwiazd, a nie tylko ich ringname'ów. W czwartek Vince McMahon wystosował do swoich pracowników list, według którego są oni zobowiązani, by do 2 października zaprzestać działalności pobocznej na platformach typu Cameo bądź Twitch. Członkowie rosteru, którzy nie dostosują się do nowego rozporządzenia, zostaną ukarani grzywną, zostaną zawieszeni, a nawet zwolnieni z obowiązującego kontraktu ze skutkiem natychmiastowym. Nowe rozporządzenie w całości zostało rosterowi przedstawione w piątek lub przed Raw w poniedziałek.

Oto treść listu wysłanego członkom rosteru WWE przez McMahona:

"Rozwijając wątek poruszony w poprzednią niedzielę, dotyczący reinwencji naszego produktu, ważne jest, byśmy promowali i chronili naszą markę w każdy dostępny sposób. Niektórzy z Was zaangażowani są w działalność z podmiotami zewnętrznymi, używając swego wizerunku w sposób, który jest szkodliwy dla WWE. Istotne jest, by działania takowe zakończył się w przeciągu 30 dni, tj. do piątku 2 października. Kontynuowanie tych działań po wyznaczonym terminie będzie skutkować karami grzywny, zawieszeniami, a nawet zwolnieniami z obowiązujących kontraktów. Takowe działania są niezbędne dla rekonstrukcji naszej marki, w obliczu wkraczania w nową fazę rozwoju WWE.

Dziękuję za Waszą współpracę w tej kwestii i wszystkie Wasze działania, które wspierają dalszy rozwój WWE.

Vince"


Na powyższe rozporządzenie zareagowała Paige, która odniosła się do kwestii podczas swego streamu na Twitchu. Tam zapewniła swoich widzów, że będzie dalej korzystała z Twitcha, jednakże jej kolejne streamy zerwą wszelkie powiązania z WWE, a sama Paige będzie używała swojego prawdziwego imienia - Saraya.

Według Fightful Select, inni wrestlerzy korzystający z platform Twitch czy Cameo również nie zamierzają zaprzestać swojej działalności tamże. Dwóch wrestlerów miało powiedzieć, że jeśli WWE chce ograniczyć członkom rosteru zarabianie poza federacją, powinni uwzględnić stosowną rekompensatę za te ograniczenia w obowiązujących kontraktach. Warto jednak zaznaczyć, że niezadowolenie z takiej decyzji nie jest jednogłośne.

W ostatnim odcinku swojego podcastu Booker T stwierdził, że ewentualne przeniesienie na stałe dnia emisji NXT na wtorki byłoby dobrym pomysłem. Oto cytat:

"Emisja w inny dzień byłaby dobrym pomysłem, gdyż nie trzeba byłoby konkurować z nikim na oglądalność. Gdyby moje Reality of Wrestling było w takiej sytuacji, nie konkurowałoby z produktem innej federacji, gdyby nie musiało. Miejsca wystarczy dla każdego, a konkurencja służy nam wszystkim, jeśli jesteśmy w stanie popchnąć nasz produkt w dobrą stronę"

Według Showbuzz Daily, najnowszy odcinek SmackDown przyciągnął przed telewizory średnio 2,066 mln widzów ,co stanowi 3,6% mniej niż w poprzednim tygodniu. W kluczowej grupie wiekowej 18-49 SmackDown zdobyło pierwsze miejsce (rating 0.55), jednakże to również wynik niższy niż w poprzednim tygodniu.

WWE dodało do biblioteki Networka nowe eventy federacji niezależnych.Bonusowa scena podcastu Broken Skull Sessions Steve'a Austina z Jerrym "The King" Lawlerem jako gościem:


Link do filmu


WWE udostępniło na swoim koncie YouTube highlighty z pierwszego spotkania Brocka Lesnara i Randy'ego Ortona w ringu WWE:


Link do filmu

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy