AEW Dynasty 2024 - Podsumowanie gali

Giero
Newsów: 2005

W nocy z niedzieli na poniedziałek miejsce miała kolejna gala PPV od All Elite Wrestling - Dynasty 2024. Przedstawiamy podsumowanie wydarzeń z tego show.

Już klasycznie "Zero Hour" poprzedziło główną część gali. Zobaczyliśmy w trakcie trzy pojedynki. Trent Beretta pokonał Matta Sydala. Po walce Trent kontynuował atak, w czym przeszkodził mu Chuck Taylor. Beretta zażądał od swojego byłego przyjaciela, by określił się na Dynamite po której jest stronie.

W drodze na stage Beretta mijał się jeszcze z Orange'em Cassidym. Wydawało się, iż Trent rzuci się na Orange'a. Ostatecznie nie zrobił tego wobec wejścia Katsuyoriego Shibaty. Sami Cassidy i Shibata w kolejnej walce pokonali Shane Taylor Promotions.

Natomiast w ostatnim pojedynku Zero Hour Bullet Club Gold wygrali z Billym Gunnem i The Acclaimed. Tym samym Austin Gunn, Colten Gunn i Jay White mają pasy trios zarówno w AEW, jak i w ROH.


Link do filmu


_____________________________________

W pierwszym pojedynku głównej części Kazuchika Okada pokonał PACa i zatrzymał Continental Championship.

Następnie House of Black rozprawili się z zespołem złożonym z Adama Copelanda, Eddiego Kingstona i Marka Briscoe.

Dość krótka była walka o TBS Championship. Willow Nightingale pokonała Julię Hart, odbierając tym samym pas. Julia miała tytuł przez 156 dni.
Po ostatnim gongu doszło jeszcze do konfrontacji Willow z Mercedes Mone. Panie zmierzą się ze sobą na Double Or Nothing.W starciu byłych tag team partnerów Roderick Strong pokonał Kyle'a O'Reilly'ego i obronił International Championship. Po walce sukces Stronga celebrowało całe Undisputed Kingdom.

Natomiast FTW Championship stracił Hook... który przegrał z Chrisem Jericho.

Nadal mistrzynią kobiet za to jest Toni Storm, która pokonała Thunder Rosę. W trakcie doszło do zamieszania z udziałem Marii May i Deonny Purrazzo.

Zgodnie z oczekiwaniami show skradł pojedynek Willa Ospreaya z Bryanem Danielsonem, które wygrał Ospreay. Jest wielce prawdopodobne, że Danielson uda się na przerwę, bo na koniec pojedynku sugerowano jego uraz.

The Young Bucks po raz trzeci w karierze zostali mistrzami tag team. W Ladder Matchu pokonali FTR i sięgnęli po pasy zwakowane po emeryturze Stinga (miał je z Darbym Allinem).
Warto odnotować, że do porażki FTR przyczynił się... powracający Jack Perry, niewidoczny w tej organizacji od czasu All In.


No i przyszedł wreszcie czas na walkę wieczoru. Swerve Strickland ostatecznie pokonał Samoa Joe i został nowym AEW World Championem, pierwszym czarnoskórym mistrzem w historii tej organizacji. Joe miał pas przez 114 dni.

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy