AEW Dynamite - 24.04.2024 - Podsumowanie

Giero
Newsów: 2023

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń z najnowszego odcinka AEW Dynamite. AEW rozpoczęło drogę do jednego z najważniejszych PPV w ciągu roku - Double or Nothing.

Zgodnie z zapowiedziami z Dynasty, Trent Beretta na początku zażądał deklaracji od Chucka Taylora, po której jest stronie w konflikcie byłych członków Best Friends. Trent uważa, że jest jedynym prawdziwym przyjacielem Chucka. Ten mimo wszystko wybrał stronę Orange'a Cassidy'ego. Ba, Taylor ogłosił, iż chce walkę na zasadach Parking Lot Brawl z Berettą.

Link do filmu


W openerze Swerve Strickland pokonał Kyle'a Fletchera. Dla Stricklanda była to pierwsza walka w roli AEW World Championa. Jako że to był eliminator, to Fletcher nie może liczyć na title shota.

Link do filmu


Mina Shirakawa pokonała Annę Jay. Jay sfrustrowana po pojedynku chciała zaatakować Minę i obecną przy ringu Marię May. Z odsieczą przyszła jednak mistrzyni kobiet Toni Storm. Natomiast ostatnie słowo należało do Sereny Deeb, która zadeklarowała, iż jest zainteresowana tytułem mistrzowskim.

Link do filmu


Pozostaliśmy potem w dywizji kobiecej, bowiem Willow Nightingale, Stokely Hathaway i Kris Statlander chcieli celebrować sukces Willow w postaci zdobycia TBS Championship na Dynasty. Szybko jednak celebrację przerwała Mercedes Mone. CEO przyznała, iż ma w pamięci kontuzję, której doznała przez Nightingale i chce się za to zrewanżować. Willow natomiast stwierdziła, że ma coś do udowodnienia i zamierza pokonać Mone. Na koniec... Mercedes spoliczkowała przeciwniczkę.

Link do filmu


Will Ospreay wyszedł zwycięsko z Casino Gauntlet Matchu i tym samym na Double or Nothing zawalczy z Roderickiem Strongiem o International Championship.

Link do filmuPo chwili w ringu pojawił się nowy FTW Champion, Chris Jericho. Stwierdził, iż zastosował się do porady Terry'ego Funka, iż z czasem przyjdzie pora, by pomagać młodszym talentom. I dlatego na Dynasty dał lekcję Hookowi. Choć jednocześnie przyznał, że ten mocno się postawił. Na arenę wyszedł... Big Bill, który słuchał przemowy Jericho. Stwierdził, iż jest osobą idealną, by to teraz nim Chris "zaopiekował się". Jericho odpowiedział, że obserwuje Billa od dawna i rozważy to.

Link do filmu


Jon Moxley poddał Powerhouse Hobbsa i obronił IWGP World Heavyweight Championship. Szybko stało się jasne, iż kolejnym rywalem Jona może być Konosuke Takeshita.

Link do filmu


Na sam koniec w ringu pojawił się Jack Perry, który powrócił podczas Dynasty. Poprosił o wyjście na ring Tony'ego Khana. Jack stwierdził, iż miał różne okresy w swojej karierze, ale dla niego zawsze najważniejsze było dobro All Elite Wrestling. I dlatego chce się pogodzić z Tonym, po tym co miało miejsce na All In. Khan zaakceptował to... lecz okazało się to tylko sztuczką. Perry zaatakował szefa. Gdy wydawało się, że Kazuchika Okada i The Young Bucks chcą odciągnąć Jacka... to dołączyli do ataku na Khanie. Przerwało to kilku sędziów, którzy się pojawili i odciągnęli The Elite. Przy okazji wygląda na to, iż Perry dołączył do tej stajni. Wyszło kilku zawodników sprawdzających stan zdrowia Tony'ego... w tym nawet jego ojciec - Shahid, który do tej pory nie pojawiał się w telewizji.

Link do filmu


Na najbliższym Collision zobaczymy:

- Unified Trios Championship: Bullet Club Gold vs. Action Andretti & Top Flight
- Toni Storm vs. Anna Jay

Na Rampage z kolei zapowiedziano:

- Parking Lot Brawl: Chuck Taylor vs. Trent Beretta
- Thunder Rosa vs. Deonna Purrazzo

Natomiast za tydzień na Dynamite:

- Swerve Strickland pozna rywala na Double or Nothing
- FTW Championship: Chris Jericho vs. Katsuyori Shibata
- powróci Kenny Omega!

Komentarze

Komentarze z forum (0)

Skomentuj newsa

: : (opcjonalnie) :

Reklama

Partnerzy

plagiat

Czat

Kontakt

Poznaj redakcje portalu.

Napisz do nas: redakcja@wrestling.pl

Reklamy