Oglądalność (ratingi) gal telewizyjnych

Wiele osób zapyta pewnie czym są ratingi, dlaczego są one takie ważne i dlaczego stanowią zawsze jedną z ważniejszych wiadomości w newsach.

Rating to określenie używane w przypadku opisywania wyników oglądalności danego programu telewizyjnego (są także ratingi audycji radiowych). Pisząc bardziej "po polsku" - wskaźnik liczby widzów (słuchaczy) danego programu (audycji). Służy on przede wszystkim dwóm stronom:
- twórcom danych programów, którzy mogą dzięki temu stwierdzić czy przygotowywany przez nich program przyciąga widzów i które jego poszczególne elementy generują większa oglądalność, a które mniejszą, a potem mogą to skorygować (albo i nie).
- nadawcom telewizyjnym, którzy mogą sprawdzić czy opłaca się emitować dany program, czy lepiej poszukać nowego punktu w swojej ramówce, aby ściągnąć większą liczbę widzów.
W mniejszym stopniu służy widzom, gdyż jeżeli ktoś śledzi swój ulubiony program na bieżąco, to nic nie odciągnie go wtedy od telewizora i nie sprawi, że przełączy na inny kanał.

Jednak, jak to jest zazwyczaj z cyferkami, statystyką i średnią - człowiek i pies mają średnio po trzy nogi. Tak samo jest w przypadku ratingów. Wysoka oglądalność nie musi świadczyć o dobrym produkcie, a tylko o dobrej jego promocji przez daną stację. Nawet świetny program może mieć słabe notowania, jeżeli nie jest odpowiednio reklamowany przez nadawcę. Nie inaczej jest w świecie wrestlingu i ratingów. Wielokrotnie spotykaliśmy się z odczuciem, że ta czy inna gala była świetna pod względem segmentów, walk czy historii, a dostawaliśmy słaby rating wśród amerykańskich widzów. I odwrotnie.

Poniżej prezentujemy ogromną bazę danych wyników oglądalności programów WWE, WCW, TNA i ECW. Możecie zobaczyć jak kształtowała się oglądalność wrestlingu na przestrzeni lat, a także porównywać ze sobą gale.

dodane przez Vercyn, Przemk0 w dniu: 17-07-2012 23:05:08

Udostępnij

Komentarze (0)

Skomentuj stronę

: : (opcjonalnie) :

Partner

Program do sprawdzania plagiatu tekstu

Sondy

Która walka z Wrestlemanii 34 najbardziej ciebie interesuje? Brock Lesnar (c) vs. Roman Reigns
AJ Styles (c) vs. Shinsuke Nakamura
The Miz (c) vs. Seth Rollins vs. Finn Bálor
Randy Orton (c) vs. Bobby Roode vs. Jinder Mahal vs. Rusev
Alexa Bliss (c) vs. Nia Jax
Charlotte Flair (c) vs. Asuka
Cesaro and Sheamus (c) vs. Braun Strowman and ???
WWE SmackDown Tag Team Championship Match
Cedric Alexander vs. Mustafa Ali
Angle & Rousey vs. Triple H & Stephanie McMahon
WrestleMania Women's Battle Royal
André the Giant Memorial Battle Royal
Daniel Bryan & Shane McMahon vs. Kevin Owens & Sami Zayn
John Cena vs. Undertaker

Komentarze i wyniki

Kontakt

Poznaj redakcję portalu.

Napisz do nas: redakcja@attitude.pl

Twitter

Reklamy